Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW PROBLEM Z WEBASTEM NIE DOGRZEWA SILNIKA

many2999 09 Feb 2012 00:26 1418 2
    many2999
    Level 9  
    Witam, potrzebuje pomocy w formie informacji :? aczkolwiek mam Sharana 1.9 TDI 115 KM samochód się nie dogrzewa mam webasto dochodzi do niego prąd świeca jest dobra lecz ono nie chce działać czy to musi być moduł sterujący ?? webasto ma 5kw ... czy to jest orginalne do sharana

proszę o pomoc ...
    karola44-81
    Level 27  
    Nie miałem raczej bezpośredniej styczności z z tym zagadnieniem, ale powszechnie pojawiające się problemy podobne do twoich to dwie możliwości:
    1. Oczywiście warto przyjrzeć się sprawności termostatu- w sprawie niedogrzewania się silnika. Nie piszesz szerzej, więc strzelam.
    2. Co do webasto to użytkownicy wskazuja przy podobnych problemach na pompkę ( najczęściej szczotki silnia )wymuszającą obieg płynu przez webasto. Jest dość sporo informacji na ten temat do znalezienia.

Czy webasto 5kW jest oryginalne?- nie mam pojęcia.
    SP7SEC
    Level 28  
    witam przede wszystkim to nie jest webasto tylko eberspacher i na jego temat w tym dziale jest napisane naprawde wszystko ,tylko trzeba troszaczke poświęcić czasu na czytanie ,a co do twojego przypadku to zacząć musisz od diagnostyki co da możliwość dalszego postępowania ,najczęściej uszkodzeniu ulega świeca i sito ,następnie to blokada sterownika ze względu na przekroczoną liczbe prób odpalenia ,no i ugnite końcówki pompy paliwa .Jeśli urządzenie ma więcej niż 7,8 lat to sterownik jest bliski swojego żywota .Podsumując tak czy owak diagnostyka