Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Z 50Mhz na 40Mhz przy wypełnieniu 50%. Jak coś takiego uzyskać?

24 Dec 2004 19:37 1280 7
  • Level 16  
    Witam
    czy ma ktos pojecia jak z oscylatora kwarcowego 50Mhz uzyskac 40Mhz przy wypelnieniy 50%
    bedem wdzięczny za pomoc
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 32  
    Po co komplikować sobie życie? Nie lepiej wykorzystać gotowy oscylator 40 MHz? Jeśli nawet da się to zrobić to układ nie będzie prosty. Sposobów może być kilka, np. zmieszać 50 MHz z 10 MHz i odfiltrować 40MHz.
  • Level 18  
    witam

to zależy do czego miałby służyć układ jeśli to jakiś TTL to proponuje jakiś dzielnik programowany, a jeśli KF lub coś podobnego to mieszacz na 2-bramkowym MOSFET i dwa generatory 50MHz i 10MHz jak opisał to panda02. jeżeli zależy Ci na stabilności w miarę dobrej to 2 generator ten 10MHz też na kwarcu

Pozdrawiam
  • Level 39  
    Ciekawe gdzie znajdziesz taki dzielnik programowany o współczynniku podziału 5/4 i na dodatek z wypełnieniem na wyjściu 50%... Jeśli już to należałoby zastosować jakiś układ PLL, ale po co sobie aż tak utrudniać życie?
  • Level 16  
    wiec tak chcial bym uzywac to do taktowanie liczników ktore to poznije miały by adresowac pamieć SRAM, sprawa z kupnem generatora 40Mhz jest najprostrza i z checia kupil bym cos takiego ale niestety w gliwicach, zabrzu i katowicach nie moge dorwać cos takiego ( moze wie ktoś gdzie mozna cos takiego dostac w okalicach gliwic), a co do stabilnosci az tak bardzo mi na tym nie zalezy bo to ma bys w oscyloskopie a tam bardziej zalezy mi na obrazie przebiegu
  • Level 18  
    Witam

Jeśli tak to najlepsze wyjście to zakup oscylatorka odpowiedniego, nie ma sensu robić dodatkowych układów, jeśli masz problemy z zakupem u siebie to poszukaj wysyłkowo, albo może ktoś pomoże Ci z innego miasta bo u mnie wątpie aby były.
    No niestety patrzyłem u siebie ale też mam tylko 50MHz

Co do dzielników programowanych są one po to aby móc wykonywać podział nietypowymi wartościami, istnieją takie rozwiązania ale ich stosowanie w takim przypadku są nieopłacalne

Pozdrawiam
  • Level 37  
    Poszukaj po szrocie komputerowym; karty, plyty etc..etc.. Napewno znajdziesz generatorki 40 Mc txco lub podobne.