Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kilka pytań o cyfrowy POLSAT

24 Gru 2004 20:17 4255 14
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam kilka pytań o cyfrowy polsat:
    1. Czy wykupując pakiet podstawowy mogę ogladać kanały cyfrowe niekodowane zarówno z Astry jak i Hot Bird'a ????
    2. Co się bardziej opłaca kupno dekodera na własność czy wypożycznie (chodzi mi o dłuższy termin)
    3. Czy jestem go w stanie sam zamontować czy jest to bardzo trudne a może niemożliwe.
    Prosze o odpowiedz
    Pozdr
  • Poziom 12  
    1 tak
    2 jak wypożyczysz to kaucji i tak nie odzyskasz to już chyba lepiej kup
    3 Jeżli masz smykałkę do techniki to powinienes dać sobie radę bardzo pomocny byłby tuner analogowy do ustawienia anteny ale jeżeli z tymi sparwami u ciebie nie za bardzo to poleć to fachowcowi zaoszczędzisz sporo nerwów
  • Poziom 24  
    Witam.
    mlac - jeżeli chodzi o pkt. 2 to bierz tuner na własność ! Tak jak pisze Kedarz, kaucji i tak nie dostaniesz a jak weźmiesz na własność to przynajmniej bedziesz mógł sobie zrobić później anatomie tunera, a może wyjdzie jeszcze jakiś soft na niego ... Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Dzieki za odpowiedzi
    Ale mam kolejne pytania:
    1. Z odpowiedzi na 1 pkt wnioskuje że te anteny są obortowe czy tak??
    2. Bo teraz jest promocja 0 zł i kaucji nie trzeba płacić a słyszałem że te dekodery są słabej jakości więc może lepiej "w użyczenie"???
    Pozdr
  • Poziom 10  
    Odnosnie tego czy kupić hmmmm...

Sam zakupiłem na własność, sam zamontowałem choć robiłem to pierwszy raz w życiu. Nie jest to takie trudne a zaoszczędziłem 100zł bo tyle za to chcieli.

Zawiesiłem antenę i szukałem sygnału trwało to około 1 godziny i myslałem że mnie trafi ale udało się dosłownie była to kwestia milimetrów i życze powodzenia i cierpliwości.

Sam otrzymałem dekoder SAGEM i nie narzekam jest co prawda wolniejszy (ale tylko ciut) od np. Eurosat-u ale działa i o to chodzi.

A dają jaki bedzie dostępny bo pakują je losowo, jaki mają na stanie.

Co ważne Polsat daje na własność UŻYWANE dekodery które wcześniej byłu u kogoś w użyczeniu, ale mi to nie przeszkadza a ważne by był sprawny i nie zcharatany. Dają jednak 12 miesięcy gwarancji jak by co.

Czy brać ? Ja sie zdecydowałem dałem 250 zł za sprzęt (musiałem jeszcze pokryć kuriera 50zł więc dlatego wyszło aż tyle) zamontowałem i mam 40 kanałó polskich i prawie 300 innych i to za 29 zł miesięcznie a po roku moge powiedzieć im dziękuje a sprzęt zostaje u mnie.

A wtedy moge kupić "witaminkę" i mam tez wszystkie kanały.

Pozdrawiam...
  • Poziom 38  
    powinienes dać sobie radę bardzo pomocny byłby tuner analogowy do ustawienia anteny ale jeżeli z tymi sparwami u ciebie nie za bardzo to poleć to fachowcowi zaoszczędzisz sporo nerwów
    < powyzej to cytat: Kedarza>
    Ja ustawialem po raz pierwszy na tunerze cyfrowym i nie mialem problemu.Czasze mam 60 cm i na niej poziom sygnalu 80 %.
    Za taki abonament to uwazam duzo mozna poogladac ( 30 zl).
  • Poziom 12  
    mlac napisał:
    Dzieki za odpowiedzi
    Ale mam kolejne pytania:
    1. Z odpowiedzi na 1 pkt wnioskuje że te anteny są obortowe czy tak??
    2. Bo teraz jest promocja 0 zł i kaucji nie trzeba płacić a słyszałem że te dekodery są słabej jakości więc może lepiej "w użyczenie"???
    Pozdr

1 te od polsatu nie są obrotowe po za tym abyś mógł oglądać z dwóch satelit naraz musisz doposażyć sprzęt w drugi konwerter i przełącznik diseqc lub zaopatrzyć się w obrotnice
    2 za zero złoty kaucji to możesz wziąc ale abonament będzie droższy bo dojdzie opłata za wypożyczenie dekodera chyba 14,10 zł miesięcznie , wiec przelicz sobie na ile zamerzasz mieć ten polsat i po ilu ci sie zwróci gdybyś kupił dekoder.
  • Poziom 10  
    Ok zaczynam już coś wiedzieć.
    Ale spróbujmy w takim wypadku inną drogą. Może lepiej kupić poprostu cyfrowy zestaw satelitarny z obrotówką?? Może powiem na czym mi zależy. Chodzi mi o stacje informacyjne angielsko-języczne takie jak BBC albo CNN oraz popularno-naukowe np. Discovery itp a reszta jest mniej ważna.
    Jakie są koszty takiego zestawu i jakiej firmy polecacie ale boje się że Discovery bez abonamentu nigdzie nie złapie :(
  • Poziom 20  
    pakiet kanałów discovery masz w pakiecie podsawowym po polsku
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Te 75 mają związek z ustawieniami transpondera. Czyli to co daje platforma Polsatu.W samym dekoderze musisz sam przeszukać jakie kanały masz w zasięgu anteny. Mam dekoder Sagem, znajduje sie tam funkcja przeszukanie, może napisze to po kolei w innych powinno byc podobnie.....

Wchodze do menu- instalacja- instalacja sygnału- odbiór sygnału- (i teraz wybieram transponder lub przeszukiwanie). Na funkcji przeszukiwanie znalazłem około 300 kanałów ale w większości to kich po arabsku czy innych egzotycznych językach.

Sprawdz jeszcze na jaką satelitę masz ustawione

Menu- Instalacja- Instalacja sygnału- Kontrola sygnału
    Na ustawienu jako transponder mam na satkę HOTBIRD 12.360MHz HOR 27.500 3/4
    no i oczywiście poziom sygnału minimum 60 %

W razie pytań pisz

PS ja na samym transponderze mam ponad 100 kanałów, więc ten "lolek" coś chyba skisił.

Dodano po 4 [minuty]:

Acha jeszcze jeden szczególik !!!!

Na jednym konwenterze (tym urzondząnku co jest przed talerzem odbierasz tylko z jednej satki HOTBIRD lub ASTRA) no chyba że masz obrotnicę lub dwa konwentery ale do dwóch to raczej polecam większy tależ niż daje polsat min 90 cm.

Większość kanałów jest na HOTBIRD-dzie. Jeśli chodzi o POLSAT, jak sie nie mylę.
  • Poziom 38  
    tommy099 napisał:
    Witam serdecznie. W zwiazku z tematem mam zapytanie: w jaki sposob odbierac te ok. 300 kanalow z Astry i Hotbirda. Niedawno "lolek" z zakladu zalozyl mi polsacik i jedyne co odbieram to ok. 75 programow. Z tego co przeczytalem wynika ze ciut malo? moze potrzebuje dodatkowy sprzecik typu pozycjoner. Jezeli macie cos w tym temacie prosze o informacje. Z gory serdeczne dzieki.

Z satelity Hotbird mam 309 kanalow TV i 200 radiowych. Antena o srednicy 60 cm , z jednym konwerterem. Na podstawowym abonamencie kilka kanalow ( ok 7) jest zakodowanych. Tuner cyfrowy "Sagem".
  • Poziom 14  
    zwracam się z prośba o pomoc a mianowicie chciałbym oglądać EUROSPORT z astry ale po każdym przeszukaniu mam ponad 200programów ale eurosport mi się nie koduje posiadam dekoder polsatu SAGEM z internetem ale niewiem dlaczego nie mam eurosportu szukam na 11954 H i V i nic muślalem że konwerter ale zmieiłem i też nic przyniosłem inny tuner cyfrowy i tam w nim się zakodował gdzies mam jakąś blokade doszłem do wniosku że programy mi koduje do 11 700 a pózniej już nie co jest grane z tym moim dekoderem jesli ktos ma taki dekoder to prosze o pomoc może w czestotliwosciach trzeba cos poprzestawiac niewiem !!!! dzieki z góry z zainteresowanie się moim problemem
  • Poziom 38  
    Sprobuj instalowac programy w systemie " przeszukiwanie", powinienes odebrac ok. 400 programow.
    Byc tez moze ze masz ustawiona antene na satelite Astra , a wiecej programow mozna odebrac z Hotbirda .Zatem musisz zmienic ustawienie anteny.
  • Poziom 14  
    witaj przerabialem już to i nic mam zeza na astre a eurosport jest na astrze podejrzewam że antena jest dobrze ustawiona bo kolega ma cyfrowy tuner i u mnie znajduje te stacje (eurosprt, zdf ,ard)a mój dekoder polsatu nie po przeszukaniyu teraz obu satelit mam 580 programów ale TYCH niema próbowałem samą astre i to samo a wiem że te tunery co ja mam to odbieraja te kanały!!!!instaluje to przez przeszukanie !!!!