Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę przesłać zdjęć z telefonu do komputera za pomoca Samsung New PC Studio

09 Lut 2012 09:22 41611 31
  • Poziom 8  
    Hej. Próbuję wysłać zdjęcia z telefonu na komputer. Mam telefon samsung J700i, kabel USB i program komputerowy SAMSUNG NEW PC STUDIO.

Włączyłam w telefonie w ustawieniach pamięć masowa i pojawił się napis w programie - zapisz na komputerze zdjęcia z telefonu komórkowego. Ale jak klikam zapisz to wyświetla się - nie znaleziono pliku obraz.

A jak chcę przesłać zdjęcia z komputera na telefon, to jest napisane - włóż dysk do napędu.

Jak wchodzę na komputerze w MÓJ KOMPUTER i klikam w DYSK WYMIENNY F to też wyświetla się informacja - włóż dysk do stacji dysków F. :cry:

Może ktoś mi pomoże, bo już nie wiem co robić? :cry:

Pytałam już na różnych forach, ale może tutaj mi ktoś pomoże...
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    zobacz w menadżerze urządzeń czy masz jakiś brakujący sprzęt, zainstaluj też ponownie sterowniki z dołączonej płyty do telefonu, jeżeli włączyłaś w telefonie pamięć masową a próbujesz zgrać przez program samsunga to prawdopodobnie Ci się to nie uda, musisz wybrać wtedy inną opcję w telefonie zamiast pamięci masowej ( z tego co pamiętam to PCconnection)
  • Poziom 8  
    Ale ja nie mam płyty do samsunga. Dawno go kupowałam i nie wiem gdzie jest i kabel też musiałam dokupić. Jak włączam w telefonie w ustawieniach usb zamiast pamięci masowej - samsung pc studio to telefon nie podłącza się i pojawia się - podłącz tel komórkowy. Jak wybieram PORT komunikacyjny CO1 to wyświetla się informacja - do wybranego portu nie jest podłączone żadne urządzenie szeregowe.

A gdzie jest w telefonie menedzer urządzeń?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Czy zdjęcia, które chcesz przesłać na dysk komputera zostały zapisane w pamięci telefonu, czy na karcie?
  • Poziom 8  
    tomgaw napisał:
    Czy zdjęcia, które chcesz przesłać na dysk komputera zostały zapisane w pamięci telefonu, czy na karcie?

W telefonie, nie na karcie - bo na karcie nie można zapisać. Jak chcę kliknąć kopij na kartę - to nie można, bo jest szary napis. Może coś trzeba odblokować? Ale nie wiem co?
  • Poziom 40  
    fantasias napisał:
    program komputerowy SAMSUNG NEW PC STUDIO.

Włączyłam w telefonie w ustawieniach pamięć masowa

Nie te ustawienia wybierasz.

Najlepiej w telefonie w ustawieniach USB wybierz "Pytaj przy połączeniu"
    wtedy podłączając telefon do kompa na wyświetlaczu pojawi się okno wyboru czy ma być to pamięć masowa odtwarzacz czy Samsung PC studio.

Włącz program SAMSUNG NEW PC STUDIO na komputerze (możesz go ściągnąć bezpłatnie ze strony www.samsung.pl)
    podłącz telefon i wybierz "Samsung PC studio" a nie pamięć masową.
    Wtedy poprzez program PC studio moerzesz pościągać zdjęcia czy inne rzeczy.

Na marginesie pamięć masowa to karta SD i wszystko co się na niej znajduje ale w poszczególnych katalogach. Więc jak nie wskażesz katalogu gdzie masz zdjecia nie ściągniesz ich na dysk.

Jeżeli już uprzesz się przy pamięci masowej to zamiast wybierać "zapisz na komputerze zdjęcia z telefonu komórkowego" wybierz "eksploruj" [czy jakoś tak]
    lub wejdź na kartę telefonu przez "mój komputer". Odszukaj katalog który cię interesuje i skopiuj tak jak byś to robił ze zwykłym dyskiem (na tym polega "pamięć masowa")

Dysk F to nie koniecznie karta telefonu. Odłącz telefon i podłącz go jeszcze raz z opcją pamięć masowa i zobacz w mój komputer jaką literę dysku dostanie telefon.
  • Poziom 26  
    Wywal ten program Samsunga, on bardzo spowalnia transfery między telefonem a komputerem. Ja w ustawieniach swojego Samsunga wybrałem, aby w komputerze widniał jako "pamięć masowa". Komputer wykrywa mój telefon jako pendrive, dzięki czemu mam bardzo szybki transfer między tymi dwoma urządzeniami. Mogę przegrywać pliki zarówno na/z telefonu jak i karty pamięci.
  • Poziom 8  
    iamtheone napisał:
    Wywal ten program Samsunga, on bardzo spowalnia transfery między telefonem a komputerem. Ja w ustawieniach swojego Samsunga wybrałem, aby w komputerze widniał jako "pamięć masowa". Komputer wykrywa mój telefon jako pendrive, dzięki czemu mam bardzo szybki transfer między tymi dwoma urządzeniami. Mogę przegrywać pliki zarówno na/z telefonu jak i karty pamięci.

Ale jak to robisz?
  • Poziom 26  
    W ustawieniach wybrałem aby telefon widniał jako "pamięć masowa", po czym odinstalowałem PC Samsung Studio.
  • Poziom 8  
    iamtheone napisał:
    W ustawieniach wybrałem aby telefon widniał jako "pamięć masowa", po czym odinstalowałem PC Samsung Studio.

I co dalej, jak się przesyła zdjęcia?
  • Poziom 26  
    Wchodzisz w "mój komputer", otwierasz "Mass Storage Media" i szukasz folderu ze zdjęciami.
  • Poziom 8  
    iamtheone napisał:
    Wchodzisz w "mój komputer", otwierasz "Mass Storage Media" i szukasz folderu ze zdjęciami.

U mnie nie ma "Mass Storage Media" :cry:
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    A ustawiłaś w telefonie, aby telefon pod USB widniał jako pamięć masowa? Czy po za dyskami twardymi w "mój komputer" u Ciebie coś figuruje?
  • Poziom 8  
    Jest stacja dyskietek A, dysk lokalny c, dysk lokalny d, hp - drukarka, dysk wymienny f, dokumenty udostępnione i właściciel dokumenty

W telefonie ustawiłam pamięć masowa. ale Samsung New PC Studio nie odinstalowałam.
  • Poziom 26  
    A dysk wymienny F to jakiś Twój pendrive, czy nie telefon przypadkiem?
  • Poziom 8  
    Chyba telefon, bo jak podłączam telefon to się pojawia ten dysk wymienny - F, a jak odłączam tel to znika, ale jak klikam ten dysk wymienny F to wyświetla się informacja - włóż dysk do stacji dysków F.
  • Poziom 40  
    A możesz jeszcze dodać o jakim modelu telefonu mówimy?
  • Poziom 26  
    fantasias napisał:
    tomgaw napisał:

W telefonie, nie na karcie - bo na karcie nie można zapisać. Jak chcę kliknąć kopij na kartę - to nie można, bo jest szary napis. Może coś trzeba odblokować? Ale nie wiem co?

Co to za napis? Wyjmij, baterię, kartę z telefonu, przedmuchaj styki, gniazdo, sprawdź czy na karcie nie ma blokady, złóż wszystko do kupy i sprawdź czy karta działa.
  • Poziom 8  
    [quote="iamtheone"][quote="fantasias"]
    tomgaw napisał:

Co to za napis? Wyjmij, baterię, kartę z telefonu, przedmuchaj styki, gniazdo, sprawdź czy na karcie nie ma blokady, złóż wszystko do kupy i sprawdź czy karta działa.

No jak klika w telefonie - prześlij do to jest m. in. KARTA PAMIęCI i ta karta jest na szaro (jakby wyłączona lub zablokowana) nie można na nią skopiować zdjęć ani niczego.
    Baterię wyjęłam, wlłożyłam, chuchałam i nic... A blokadę sprawdzałam - ustawienia - bzpieczeństwo - wszędzie jest wyłączone - czyli nie a blokady chyba żadnej. :cry:
  • Poziom 26  
    fantasias napisał:
    A blokadę sprawdzałam - ustawienia - bzpieczeństwo - wszędzie jest wyłączone - czyli nie a blokady chyba żadnej. :cry:

Chodziło mi o blokadę fizyczną karty pamięci, ale w kartach microSD(a chyba taka jest w Twoim telefonie) chyba takich blokad nie ma. Czy sprawdzałaś czy inne karty działają na Twoim telefonie, lub czy Twoja karta działa na innym telefonie?
  • Poziom 8  
    Sprawdzałam też inne karty i też jest na szaro.
  • Poziom 43  
    Sprawdziłeś kabel USB czy jest sprawny?
  • Poziom 8  
    A jak to sprawdzić? Ja kilka dni temu kubiłam kabel.
  • Poziom 43  
    Kabel nie był dołączony do telefonu standardowo?
  • Poziom 8  
    Był, ale go gdzieś zgubiłam i musiałam kupić nowy kabel.
  • Poziom 26  
    A na wcześniejszym wszystko działało?
  • Poziom 8  
    Nie wiem, bo ja nigdy nie umałam przesyłać zdjęć.
  • Poziom 35  
    Gdy podłączasz tego samsunga kablem USB do kompa to czy w menadżerze urządzeń pojawia się jakieś urządzenie. Jeśli tak to czy sygnalizuje jakieś problemy (brak sterownika, wyłączone, itd)?

Dodano po 4 [minuty]:

P.S.: Jak uruchamiasz 'New PC Studio' to na początku masz poradnik. Jeśli czegoś nie umiesz/nie wiesz to skorzystaj z tego poradnika.
  • Poziom 8  
    Nie wiem gdzie jest menedzer urządzeń w telefonie.