Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe SAMSUNGA nie włącza się przy telewizorze SAMSUNG PS 51 D6900

kkml_mav 09 Lut 2012 10:18 10495 12
  • #1 09 Lut 2012 10:18
    kkml_mav
    Poziom 9  

Witam!

Posiadam kino domowe SAMSUNG HT-X710. Wcześniej było podłączone do telewizora LCD Sony Bravia, za pomocą kabla hdmi (działało to na lepszym kablu hdmi) i kabla optycznego. TV przy uruchamianiu automatycznie uruchamiał też kino i dźwięk od razu był na głośnikach kina - działało to tak jak należy mimo że firmy były różne.

Niedawno kupiłem tv plazmowy SAMSUNG PS 51 D 6900. Podłączyłem do niego owe kino (tym samym kablem HDMI), w nadziei że system ANYNET+ będzie dobrze działać.

Niestety w takim połączeniu przy uruchamianiu się TV kino nie reaguje. Owszem można je uruchomić pilotem telewizora - wchodząc w opcję ANYNET i aktywując urządzenie ale nie jest to wygodne. W opcjach tv odnośnie ANYNETu jest tylko możliwość wyłączenia kina domowego razem z wyłączeniem TV, nie ma nic na temat uruchamiania.

Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie problemu? Prosiłbym o pomoc w tej sprawie.

0 12
  • #2 09 Lut 2012 10:36
    irekr
    Moderator

Nie znam tego Samsunga. Czy ma on jakiś kanał zwrotny na podczerwieni który może zakłócić odbiornik IR w kinie domowym..? Np sterownik stosowany w 3D czy inny kanał..

0
  • #3 09 Lut 2012 10:44
    LeszekK.
    Poziom 10  

Mam telewizor i kino Samsunga i też się nie włącza razem, tylko się wyłącza ale Anynent mam tylko w kinie dom. Próbowałem na wszelkie sposoby i kable nie da rady :D

0
  • #4 09 Lut 2012 11:16
    kkml_mav
    Poziom 9  

irek, tego nie wiem, telewizor jest 3d - komunikuje się bezprzewodowo z okularami 3d.
    Z tego co sprawdziłem przy włączaniu tv, w kinie pojawia się ciche chwilowe pyknięcie, jakby probował się włączyć, ale nie włącza.

Gdzieś czytałem na którymś forum, że kino jest uruchamiane przez syganł z kabla optycznego? To może być prawda?

0
  • #5 09 Lut 2012 11:39
    LeszekK.
    Poziom 10  

Gdzieś czytałem na którymś forum, że kino jest uruchamiane przez syganł z kabla optycznego? To może być prawda?

Nie działa - próbowałem(kabel optyczny przesyła dżwięk) :|

1
  • #6 09 Lut 2012 12:07
    kkml_mav
    Poziom 9  

Tak kabel optyczny oczywiście przesyła dźwięk, ale to może wyzwalać włączenie kina domowego.

Rozmawiałem z konsultantem samsunga, funkcja anynet+ działa prawidłowo, nie powinna samoistnie odpalać kina domowego, tylko może je wyłączać... Niestety nie odpowiedział mi na pytanie, czemu zatem na telewizorze sony to dobrze działało.

0
  • #7 09 Lut 2012 12:28
    LeszekK.
    Poziom 10  

A masz Anynent w tym nowym telelewizorze? i w kinie domowym.

0
  • #8 09 Lut 2012 13:01
    kkml_mav
    Poziom 9  

tak, w telewizorze jest anynet i w kinie domowym także.

0
  • #9 09 Lut 2012 19:48
    LeszekK.
    Poziom 10  

W takim razie nie wiem o co chodzi, powinno działać. Dzwoń do serwisu może oni coś pomogą. :D
    Chyba masz gwarancję.

Powodzenia życzę i miłego oglądania z dżwiękiem przestrzennym.

1
  • #10 11 Lut 2012 12:02
    R3root
    Poziom 10  

Ja mam tez taki problem. Mm TV Samsung UE37C6000 i wczoraj kupilem kino HT-D7100. Problem polega na tym ze TV wylacza rowniez kino ale przy wlaczeniu TV albo kina drugie urzadzenie nie wlacza sie.

Rowniez mam problem z ARC i musialem uzyc kabla optycznego, ale to pewno przez tani kabel HDMI (no name z media markt 20 zl).

Probowalem caly dzien rozwiazac problem automatycznego wybudzania. Wgralem najnowszy soft ze strony Samsunga zarowno do kina jak i TV i nic :(

Jesli ktos dojdzie jak zrealizowac funkcje automatycznego wybudzania urzadzenia za posrednictwem startu drugiego prosilbym o podzielenie sie ta cenna informacja :)

0
  • #11 13 Lut 2012 08:59
    kkml_mav
    Poziom 9  

Dzwoniłem i szukałem rozwiązania problemu wszędzie gdzie się dało. Na infolini poinformowano mnie że Anynet nie ma w swojej funkcjonalności wybudzania sprzętu, zatem wszystko działa poprawnie.

Czy ktoś ma oba urządzenia samsunga (TV plazmowy i kino domowe),że jedno wybudza drugie?

0
  • #12 18 Lut 2012 14:39
    R3root
    Poziom 10  

A ja zauważyłem coś ciekawszego. Otóż w ustawieniach ANynet+ jest opcja wyłączania kina razem z telewizorem. Gdy opcje tą przestawiam na tak wszystko działa w porządku do czasu. Otóż co jakiś czas opcja ta przestaje działać i sama zmienia się na "nie". Czy ktoś jeszcze ma może takie objawy??

1
  • #13 09 Lip 2012 17:08
    valdek12345
    Poziom 9  

Najprostsze połączenie :
    EURO MUSI BYĆ PEŁNE tz.( DLA LAIKA -WSZYSTKIE KABLE -ROZKRĘCIĆ SPRAWDZIĆ)
    A -EURO ROZGAŁĘZIACZ
    B-KABEL EURO-EURO
    C-KABEL EURO-6 X Chinch.
    1-do tv -- rozgałęziacz EURO( 1EURO DO TV MA- WYCHODZIĆ ROZGAŁĘZIACZ NA 2EURO)
    2-DVD PODŁĄCZAMY DO EURO(PEŁNE) I 2 EURO DO ROZGAŁĘZIACZA (ZOSTAJE 1 WEJŚCIE W ROZGAŁĘZIACZU)
    3-DVD PODŁĄCZAMY CHINCH ( U MNIE 2 CZERWONE -STARCZYŁY INNE SĄ LUZEM)
    DO WEJŚCIA AUDIO COMPONENT( AUDIO IN) A EURO DO ROZGAŁĘZIACZA .
    Zaznaczam że euro ma być pełne!!!
    Działa idealnie a w samsungu powiedzieli ze nie ma takiej opcji .
    dvd samsung HT-TP12 TELEWIZOR PLAZMA SAMSUNG +4

1