Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica 7130 , tło , blade wydruki

09 Lut 2012 14:07 1983 8
  • Poziom 20  
    Witam!!!

Mam problem z Konica 7130.
    Bęben katuna ok 145K
    Developer 90K.
    Toner oryginalny.

Występuje tło na kartkach a w szczególności w górnej i z prawej strony kartki.
    W tych miejscach jest bardziej widoczne.
    Jeśli zwiększam bias of development tło się zwiększa.
    Dodatkowo jest słaba czerń.

Wygląda to jakby kartka była pokryta takimi drobnymi kropkami co w efekcie daje tło.
    Pierwsze wrażenie jakby developer stracił swoje właściwości ale ma dopiero 90K.

Dodaje fotki.

Można coś z tym zaradzić??

Proszę o informacje.
  • Poziom 22  
    A czy przypadkiem trochę nie wyrzuca nośnik?
    Druga rzecz jaka mi przychodzi do głowy to elektroda ładująca.
  • Poziom 20  
    Elektrodę ładującą czyściłem, bardziej bym stawiał że developer pyli bo nawet dosyć dużo jest na tej listwie obok wałka magnetycznego.
    Tylko tak się kiedyś developer zachowywał jak był stosowany kiepski toner, ale po wymianie developera był już tylko oryginalny.

Zastanawia mnie także że po zrobieniu kopi bęben jest lekko pokryty tonerem może właśnie to powoduje te tło.

Można coś podregulować w ustawieniach HV Adjustment??
  • Poziom 10  
    Witam podnieś transfer o 15 wartości i zobacz efekt, jak robisz 1-2 kopie to druga strona szarzy czy nie w kodzie 36 ustawienie kontrastu nr 12
  • Poziom 18  
    Miałem już kilka przypadków że deweloer nie wytrzymywał nawet 100 000 kopii i efektem była kaszka na kartce i szary pasek na dole drugiej strony.
    Stawiam na Developer.
  • Poziom 20  
    Wymiana developera załatwiła sprawę tylko dziwi mnie że jeden developer w maszynie wytrzymuje 90K a w drugiej ponad 230K w obu maszynach stosowane oryginalne tonery.
  • Poziom 12  
    Zależy co klient drukuje. Jeśli mocno zaczernione grafiki to nośnik mocniej dostaje w tyłek
  • Poziom 11  
    Czy obraz jest ostry??

Proszę zauważyć że na parametrach które zeskanowałeś jest bardzo wysoka L detekcja domyślna (255). Powinno być dużo mniej. Ok 70.

Stawiam na Deweloper.

Zacznij od dosypania 40-50 gram innego dewelopera (tego typu). Później zrób 10 czarnych kopi i zobacz co się dzieje.
  • Poziom 11  
    maszyna u klienta nowa .polisingowa , czy jaka ????90 tyś developer ---jak wymienię nvram do maszyny z 564739 na 90 kopii to będę miał że nowy developer a du...blada
    sprawdź cz oryginalny NVRAM a może po wymianie baterii???