Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Bosch WFX 2440 PL i (dzwięk) obr. bebna....

24 Gru 2004 21:35 5436 15
  • Poziom 11  
    Witam. jestem laikiem w sprawach pralek i moj problem jest nast: wczoraj kupilem sobie takie cudo:P i bylem zadowolony do 3 prania, tzn beben obracal sie perfekcyjnie cicho, jedyne dzwiekiwydawal tylko podczas wirowania.... natomiast teraz czyli po 3 praniach+1 bez wsadu, beben wydaje piszczacy dzwiek, maksymalnie slyszalny podczas wirowania... co moglo sie stac? dzwiek jest raczej staly tzn nie jakies otarcia co kikla obrotow.. cos jakby lozysko albo cos? moze ktos sie z tym spotkal? czy to jaks powazna wada? kurcze pralka za 2499 zepsula sie po 3 praniach:/

Pozdrawiam i zycze Wesołych Świąt
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    witam. Spotkałem się już kilkakrotnie z takim czymś. Ów "dziwek" pochodzi z łożyskowania a konkretnie z uszczelniacza, który w bosch'ach nader często składany jest na sucho. Te piski najprawdopodobniej same nie ustąpią, ale mogą trwać jeszcze bardzo długo zanim szlag trafi łożyska (może wytrzymać gwarancję). Co z tym fantem dalej...? Decyduj sam.
    Pozdrawiam i życzę wesołych świąt
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Kupiłeś wczoraj, więc zapewne nie masz podbitej gwarancji. Może (nie musi, ale po co ryzykować i nie spać po nocach ;)) być tak jak pisze artexx, czyli suchy uszczelniacz będzie się powoli wycierał i woda zniszczy łożyska krótko po upływie gwarancji. Na Twoim miejscu poprosiłbym o wymianę na inny egzemplarz.
  • Poziom 22  
    Mam nadzieję że wyciągłeś blokadę bębna
  • Poziom 11  
    thomas__1 napisał:
    Mam nadzieję że wyciągłeś blokadę bębna

jasne ze tak

Dodano po 3 [minuty]:

jacekrybak napisał:
    Kupiłeś wczoraj, więc zapewne nie masz podbitej gwarancji. Może (nie musi, ale po co ryzykować i nie spać po nocach ;)) być tak jak pisze artexx, czyli suchy uszczelniacz będzie się powoli wycierał i woda zniszczy łożyska krótko po upływie gwarancji. Na Twoim miejscu poprosiłbym o wymianę na inny egzemplarz.

czyli moge poprosic sprzedawce o wymiane? no niby miala wade ukryta... ale jak to nie jest wielki sklep i oni ja zamawiali dla mnie w jakiejs hurtowni... jak to zalatwic, bo troche mi sie nie podoba ze pralka "padla" po 3 programach:/
  • Pomocny post
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    cache napisał:
    (...)
    czyli moge poprosic sprzedawce o wymiane? (...)

Tylko nie mow ze kupiles te pralke na "Czyżykowie" w sklepo-serwisie :D
    autentyczne slowa wlasciciela: "Pani nas nie lubi, to my pani ten nie lubimy" :D :D :D
    Powodzenia...
  • Poziom 11  
    witam tak kupilem pralke na czyzykowie w firmie XXX:/ czyli masz juz jakies doswiadczenia z ta firma??

pozdrawiam i zycze wesolych swiat
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    cache napisał:
    witam tak kupilem pralke na czyzykowie w firmie XXX:/ czyli masz juz jakies doswiadczenia z ta firma??

pozdrawiam i zycze wesolych swiat

Mam, pewna pani zglosila tam pralke na gwarancji, nie pamietam jakiej firmy. Pani sie spieszylo, wiec spytala czy w tym samym dniu moze ktos podjechac i naprawic, Uslyszala ze "oczywiscie, tak". Jednak wlasciciel tej firmy spojrzal na gwarancje, zobaczyl po pieczatce ze klientka pozwolila sobie bezczelnie kupic sprzet w innym niz jego sklepie i powiedzial to co juz zacytowalem: "Pani nas nie lubi, to my pani ten nie lubimy", po czym wyznaczyl nowy termin, ponad tydzien.
    !!!
    Bez komentarza

Mimo wszystko powodzenia zycze
  • Poziom 11  
    no byl dzisiaj czlowiek z serwisu boscha i stwierdziel ze to nie zadna wada tylko szczotki w silniku sie dotarly i teraz tak gwizdza podczas obrotu bebna:/ a najlepsze jest to ze wczoraj jak sie umawailem z serwisem powiedzialem ze mam nie podbita gwarancje a koles ze to dobrze i ze mam miec dowod zakupu... koles ktory mial te pralke naprawic poprosil gwarancja i jak zobaczyl ze jest czysta wystawil mi fakture na 100zl.... nawet nie chceial slyszec o jakims dowodzie zakupu:/
    dzwonilem juz do serwisu i mam im wyslac faxem dowod zakupu to moze to anuluja.... zaczynam zalowac ze kupilem boscha:/

dziekuje i pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Masz paragon? Jest jeszcze rękojmia, poza tym Federacja Konsumentów. Jeżeli nic w Tej firmie nie załatwisz, to podaj jej pełną nazwę i adres. ZROBIMY JEJ "REKLAMĘ'' na cacy.pozdrawiam.mon
    PS. Od kiedy to szczotki tak piszczą? U Ciebie był serwisant czy d..a?
    Dałeś się skasować na 100.Najpierw się sprawdza, potem się płaci.
  • Poziom 11  
    mam paragon. ale ja mu nie zaplacilem, kazalem wypisac platnosc przelewem. a co do firmy to koles byl z serwisu fabrycznego Boscha i Siemensa:/ dzisisj jeszcze zadwonie do sklepu i poprosze zeby przyjechal ktos od nich i niech mi w koncu powie czy to tak ma piszczec czy nie....
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    pisk jest normalny, każda pralka nowa bądż po wymianie szczotek tak piszczy(silnik komutatorowy)

Uwaga! często podają "słownie", że gwarancja np.5 lat, jednak wczytując sie w karte gwarancyjną i warunki gwarancji jest to gwarancja na niekture podzespoły które często w tym okresie nie zepsują sie, natomiast na inne podzespoły mtrzeba uiścić dodatkową opłate na gwarancję
  • Poziom 18  
    Bez przesady, w nowej pralce wirnik nie powinien tak piszczeć, żeby zwracało to uwagę użytkownika. Owszem, pracuje głośniej niż bezszczotkowy silnik klatkowy, taki jak np. w starym poczciwym PS-ie. Może łożysko silnika jest wadliwe? Moze dla porównania warto byłoby posłuchać jak pracuje inny egzemplarz takiej pralki. Tylko czy w sklepie będą chcieli to zrobić?
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    jacekrybak napisał:
    Bez przesady, w nowej pralce wirnik nie powinien tak piszczeć, żeby zwracało to uwagę użytkownika.

Hmm, ta pralka ma w symbolu "X" (WFX 2440 PL) wiec producent wyjdzie bez szwanku tlumaczac to jako eXtra wrazenia dzwiekowe ;)
  • Specjalista AGD
    kwestia jaki to jest dźwiek i jak głośny. Silniki szczotkowe rzeczywiście mają swój specyficzny pisk i tego nie zmienisz. Paskom czasem tez sie zdarza piszczeć, choc to nie powinno byc w nowej pralce. jesli znasz sie choc troche na śrubokręcie to odkreć z tyłu klape, zdejmij pasek klinowy i obróć samą oś silnika, wtedy bedziesz wiedział czy to silnik. Jesli jest to delikatny dźwiek to jest wszystko OK

pozdrawiam