Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura zalana pianką laptop asus

ania00018 09 Lut 2012 15:24 3850 3
  • #1 09 Lut 2012 15:24
    ania00018
    Poziom 2  

Wyczyściłam laptop ASUS (a dokładnie klawiaturę ) pianką do czyszczenia sprzęt . Wczoraj szwankowała tylko kilka przycisków z klawiatury numerycznej i backspace . Dziś zaczęły nie działać literki: d , po wciśnięciu c wyskakuje c' . i enter działa jak mu się podoba raz działa raz nie . Czy da się z tym coś zrobić w warunkach domowy omijając serwis bo nie chce stracić gwarancji .

0 3
  • #2 09 Lut 2012 15:51
    pawel-jwe
    Poziom 30  

ania00018 napisał:
    pianką do czyszczenia sprzęt

Takie pianki służą do czyszczenia z zewnątrz (tzn. obudowy), żadnej elektroniki nie można tym czyścic, pianka dostała się pod klawisze i być może na styki płytki (dlatego są problemy).
    Generalnie klawiaturę trzeba teraz rozebrać i przeczyścić. Niektóre laptopy mają klawiaturę zabudowaną od góry i wystarczy z zatrzasków wyciągnąć "zabudowę" klawiatury, a dalej to już z górki.
    Gorzej jeśli w Twoim modelu dostęp do klawiatury jest jedynie od spodu, wtedy albo na gwarancji albo opcja "po gwarancji" ;)

0
  • #3 09 Lut 2012 16:16
    ania00018
    Poziom 2  

Teraz już wiem . Czytałam ze łatwo jest je uszkodzić . To prawda ? no własnie z ta gwarancja . model to asus p52j

0
  • #4 09 Lut 2012 16:28
    pawel-jwe
    Poziom 30  

Być może ta część obudowy która jest dookoła klawiatury trzyma się tylko na zatrzaskach, ale spotkałem się też z przypadkiem gdzie w laptopie od spodu były 3 śrubki z ikonką klawiatury obok, wystarczało je odkręcić i sama klawiatura odchodziła do góry bez problemu. Po pierwsze poszukaj tych śrubek, jak nie będzie to możesz spróbować czy są zatrzaski, tj. paznokcia wcisnąć na styku plastików (tak od boku w różnych punktach) i zobacz czy nie odskoczy jakiś zatrzask.

0