Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura zalana pianką laptop asus

09 Lut 2012 15:24 4060 3
 • Poziom 2  
  Wyczyściłam laptop ASUS (a dokładnie klawiaturę ) pianką do czyszczenia sprzęt . Wczoraj szwankowała tylko kilka przycisków z klawiatury numerycznej i backspace . Dziś zaczęły nie działać literki: d , po wciśnięciu c wyskakuje c' . i enter działa jak mu się podoba raz działa raz nie . Czy da się z tym coś zrobić w warunkach domowy omijając serwis bo nie chce stracić gwarancji .
 • Poziom 30  
  ania00018 napisał:
  pianką do czyszczenia sprzęt

  Takie pianki służą do czyszczenia z zewnątrz (tzn. obudowy), żadnej elektroniki nie można tym czyścic, pianka dostała się pod klawisze i być może na styki płytki (dlatego są problemy).
  Generalnie klawiaturę trzeba teraz rozebrać i przeczyścić. Niektóre laptopy mają klawiaturę zabudowaną od góry i wystarczy z zatrzasków wyciągnąć "zabudowę" klawiatury, a dalej to już z górki.
  Gorzej jeśli w Twoim modelu dostęp do klawiatury jest jedynie od spodu, wtedy albo na gwarancji albo opcja "po gwarancji" ;)
 • Poziom 2  
  Teraz już wiem . Czytałam ze łatwo jest je uszkodzić . To prawda ? no własnie z ta gwarancja . model to asus p52j
 • Poziom 30  
  Być może ta część obudowy która jest dookoła klawiatury trzyma się tylko na zatrzaskach, ale spotkałem się też z przypadkiem gdzie w laptopie od spodu były 3 śrubki z ikonką klawiatury obok, wystarczało je odkręcić i sama klawiatura odchodziła do góry bez problemu. Po pierwsze poszukaj tych śrubek, jak nie będzie to możesz spróbować czy są zatrzaski, tj. paznokcia wcisnąć na styku plastików (tak od boku w różnych punktach) i zobacz czy nie odskoczy jakiś zatrzask.