Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analizator sygnałów teoria

dyzioCK 09 Lut 2012 15:27 1718 11
  • #1 09 Lut 2012 15:27
    dyzioCK
    Poziom 8  

Witam. Na pracę zaliczeniową mam opracować hasło "Analizator sygnałów".
    Mój problem tkwi w tym, że nie mogę znaleźć odpowiedniej literatury opisujących teorię czyli co to jest, do czego służy, jak działa i jakie są rodzaje tych analizatorów. Znalazłem co prawda konkretne modele ale to tylko specyfikacja techniczna która mało mi mówi. Byłbym wdzięczny za pomoc w znalezieniu jakiejś literatury, stron internetowych, a może któryś użytkownik posiada wiedzę na interesujący mnie temat.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

0 11
  • #2 09 Lut 2012 15:47
    Quarz
    Poziom 43  

dyzioCK napisał:
    Witam. Na pracę zaliczeniową mam opracować hasło "Analizator sygnałów".
    Mój problem tkwi w tym, że nie mogę znaleźć odpowiedniej literatury opisujących teorię czyli co to jest, do czego służy, jak działa i jakie są rodzaje tych analizatorów.
    Twój "problem" - bez realnego problemu - to, co widzę, porażający brak wiedzy w tej materii ... :!: :shock:

dyzioCK napisał:
    Znalazłem co prawda konkretne modele ale to tylko specyfikacja techniczna która mało mi mówi. Byłbym wdzięczny za pomoc w znalezieniu jakiejś literatury, stron internetowych, a może któryś użytkownik posiada wiedzę na interesujący mnie temat.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Widać szukać nie potrafisz, a nie potrafisz, ponieważ jesteś w tym "zielony" jak nać pietruszki na wiosnę ... :lol:

Temat Twój - w tej postaci - łamie regulamin tego forum oraz podczepione tematy Moderatora w tym dziale i właściwe jego miejsce jest w koszu.

0
  • #3 09 Lut 2012 15:52
    dyzioCK
    Poziom 8  

Gdybym nie był zielony to nie pytałbym o takie rzeczy.
    Chodzi mi o literaturę dzięki której mógłbym przestać być zielonym.
    Konkretna pozycja.

0
  • #4 09 Lut 2012 15:54
    Quarz
    Poziom 43  

dyzioCK napisał:
    Konkretna pozycja.
    Wiedza o literaturze również należy do wiedzy pobieranej przy nauce/studiowaniu danego przedmiotu - wobec tego patrz mój post wyżej ... :!: :idea:

0
  • #5 09 Lut 2012 15:57
    dyzioCK
    Poziom 8  

Quarz napisał:
    dyzioCK napisał:
    Konkretna pozycja.
    Wiedza o literaturze również należy do wiedzy pobieranej przy nauce/studiowaniu danego przedmiotu - wobec tego patrz mój post wyżej ... :!: :idea:

Wyobraź sobie, że akurat ta wiedza nie była mi przekazana w trakcie nauki ponieważ moja nauka i hobby nie jest związana z "analizatorem sygnałów". Jeżeli byłbyś łaskaw mnie oświecić chociaż w jakim dziale literatury mam szukac np. elektrotechnika?

Edit: Potem temat do kasacji

0
  • #6 09 Lut 2012 16:00
    Quarz
    Poziom 43  

dyzioCK napisał:
    Quarz napisał:
    dyzioCK napisał:
    Konkretna pozycja.

Wyobraź sobie, że akurat ta wiedza nie była mi przekazana w trakcie nauki ponieważ moja nauka i hobby nie jest związana z "analizatorem sygnałów". Jeżeli byłbyś łaskaw mnie oświecić chociaż w jakim dziale literatury mam szukac np. elektrotechnika?

Edit: Potem temat do kasacji
    Jeden słuszny wniosek ..

0
  • #7 09 Lut 2012 16:04
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

To zacznijmy tak: zaprezentuj tutaj linki do materiałów, które sam do tej pory zgromadziłeś.

0
  • #8 09 Lut 2012 16:27
    dyzioCK
    Poziom 8  

http://www.klimatest.eu/katalog/Data%20Physic...zator%20sygna%C5%82%C3%B3w%20SignalCalc%20Ace
    http://www.klimatest.eu/katalog/leaflets/dp/DP_QUATTRO_pl_v_2_0.pdf
    http://elektronika2.renado.pl/img/cms/produkty/003_martynka/Martynka%20pl.pdf

I taki lakoniczny opis "Jest to urządzenie pozwalające na odczyt, zapis, wysyłanie z komputera sygnałów cyfrowych w postaci tekstów w kodach ASCII, hex oraz impulsów. Dane wysyłane w ASCII, hex i impulsach możemy wykorzystywać do emulacji sygnałów występujących w motoryzacji samochodowej. Podglądając transmisję pomiędzy urządzeniami np. immobiliserem a komputerem auta możemy określić w których adresach pamięci następuje zmiana lub o które adresy pamięci pada pytanie w czytanej transmisji co pozwala nam na ustalenie kodu pin lub miejsca w którym możemy wyłączyć immobiliser."

I nie jestem pewny ale chyba to też powinno mi pomóc http://pl.wikipedia.org/wiki/Cyfrowe_przetwarzanie_sygna%C5%82%C3%B3w

Plus taka strona w języku angielskim ale sobie poradzę http://www.dataphysics.com/products-and-solut...gnal-analyzers-signalcalc/signalcalc-ace.html

Ja planuję się wybrać do biblioteki tylko nie wpiszę w komputer w bibliotece hasła analizator sygnałów bo nic mi to nie da, a szukanie na ślepo to jak igły w stogu siana..

0
  • #9 09 Lut 2012 17:16
    Mariusz Ch.

Witam.

Może chodzi o analizatory widma?

Pzdr.

0
  • #10 09 Lut 2012 17:31
    dyzioCK
    Poziom 8  

Mariusz Ch. napisał:
    Witam.

Może chodzi o analizatory widma?

Pzdr.

Właśnie dostałem takie ogólne hasło "analizator sygnałów". I chodzi o coś w rodzaju urządzenia które podałem w pierwszym linku.
    Jeszcze raz przepraszam za moją niewiedzę i rozumiem,że doświadczonych elektroników może to denerwować, ale studiuje kierunek chemia i na prawdę miałem małą styczność z tego typu informacjami.

0
  • Pomocny post
    #11 09 Lut 2012 17:38
    Mariusz Ch.

Witam.

dyzioCK napisał:
    Właśnie dostałem takie ogólne hasło.

Nie jest to ogólne hasło i pod nim należy szukać.
    Zasada działania analizatora widma. Możesz to rozszerzyć o "cyfrowego" i będzie dobrze.

0
  • #12 09 Lut 2012 17:42
    dyzioCK
    Poziom 8  

Mariusz Ch. napisał:
    Witam.

dyzioCK napisał:
    Właśnie dostałem takie ogólne hasło.

Nie jest to ogólne hasło i pod nim należy szukać.
    Zasada działania analizatora widma. Możesz to rozszerzyć o "cyfrowego" i będzie dobrze.

Dzięki wielkie, na prawdę bardzo mi pomogłeś i teraz już będę mógł zgłębiać tę tajemniczą wiedzę:) jeszcze raz dzięki

0