Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ak130 , czy padł mi termostat ??

09 Lut 2012 15:34 2094 2
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z małą lodówką Amica ak130.
    Mianowicie stała w nieogrzewanej kuchni na weekend.W pomieszczeniu było ok 6-7 stopni.Wyłączyła się.Wyczytałem,że to normalne ponieważ nie może pracować poniżej 13 stopni w pomieszczeniu.
    Po nagrzaniu kuchni włączyła się i od teraz jest problem.Mianowicie objawy są takie jakby termostat nawalił.Schłodzi ją do poziomu nastawionego przez pokrętło (powiedzmy 5 pozycja na 8) i wyłączy się.Ale już póżniej nie załącza się,temperatura podonosi się w lodówce a ona nic.Musze wyłączyć ,pokręcić termostatem i znowu się załączy i to samo.Schłodzi do żądanego poziomu,wyłącza ale już nie załącza.
    Ale jak np ustawie,żeby cały czas chodziła (tzn max 7 ) to zapierdziela cały czas aż mi jogurty pomarzły i nie wyłącza się.

Czy może to być termostat? Jak się do niego dostać?
    Przy prawidłowej pracy lodówki co ile czasu powinna załączać się sprężarka? ( zakładając,że ustawiona jest na 5 w skali 7stopniowej)?
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Jeśli nie załącza się po wyłączeniu a stoi w zimnym ,to tak będzie.Jak pisze w instrukcji ma być ciepło w pomieszczeniu min.18 stopni.Bo jeśli jest zimno to ona nie może się zagrzać i się nie włączy.
  • Specjalista AGD
    antekch napisał:
    Jeśli nie załącza się po wyłączeniu a stoi w zimnym ,to tak będzie.Jak pisze w instrukcji ma być ciepło w pomieszczeniu min.18 stopni.Bo jeśli jest zimno to ona nie może się zagrzać i się nie włączy.

Koniec i kropka.