Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moja drukarka HP 610C wydaje dziwne, głośne dźwięki...(..)

24 Gru 2004 22:36 3641 7
  • Poziom 13  
    Mam problem z drukarką HP 610C a dokładniej rzecz biorąc to od niedawna zaczeła podczas drukowania wydawać straszne dziwne i głośne dźwięki. Są to dźwięki sugerujące jagby jakiś pasek lub trybik przeskakiwał, nie zazębiał. Mam więc pytanie, czy jest tam jakiś pasek napędowy lub trybik od napędu koszyka z tuszami, który by się poluzował lub się uszkodził? Jak tak to co z nim zrobić, da się go naciągnąć czy trzeba go wymienić na nowy? Mam gorącą proźbę jakby ktoś coś wiedział na ten temat to niech mi soś napiesze z góry dziękuje :) Pozdrawiam i wesołych świąt :)
    (..)- ozdobnik?[h]
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Przedewszystkim wyczyść dokładnie prowadnicę po której porusza się karetka z tuszami oraz taśmę która wyznacza jej położenie.Po zdemontowaniu obudowy zwróć uwage na tryby
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Z mojego doświadczenia wynika, że to jak kolega przede mną pisał jest to wina prowadnicy karetki ( ten srebrny pręt) wyczyść go i najlepiej przetrzej olejem ( najlepiej silikonowym) może być zwykły maszynowy.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Czesc. Jestem posiadaczem drukarki HP690C, budowa mojej jest praktycznie identyczna jak Twojej HP610C. Niestety są to już stare drukarki ich żywotność powoli dobiega już końca. Miałem ten sam problem podczas drukowania coś strzelało w momęcie gdy pojemnik z tuszami przesuwał się w lewo. Jeśli u Ciebie tak jest to podnieś pokrywę drukarki, po lewej stronie paska z ząbkami tego który porusza pojemnikiem z tuszami znajduje się białe kółeczko po któtym zasówa ten pasek z ząbkami. To kółeczko znajduje się na metalowym płaskowniku ze sprężyną - i prawdopodobnie to ten mechanizm Ci tak chałasuje. Rozbiesz to wszystko, rozciągnij sprężyne - kombinerkami - tylko nie za dużo i załuż spowrotem. U mnie to pomogło, tylko uważaj by niczego nie uszkodzić!!!
  • Spec od drukarek
    Podsumujmy:
    1. Czyszczenie prowadnicy karetk i i pierścieni w karetce, następnie dać po kropelce oleju np. do mechanzmów precyzyjnych na pierścienie karetki.
    2. Delikatne rozciągnięcie spręzyny napinającej pasek napędu kaertki.

Jest jeszcze jedna ewentualność - nadmierne wyrobienie pierścieni w karetce w związku z czym podczas przesuwania karetka zostaje "przekoszona" i stąd nadmierny opór i "strzelanie".
  • Poziom 18  
    moim zdanie to może być ośka ale i prowqadzenie z tyłu karetki też może zacierać w takiej jakby rynience
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat jest już wystarczająco omówiony w tym dziale, wystarczy troszke podrążyć posty (np. faq drukarki) Temat zamykam

ps mati8 jeśli rady które otrzymałeś nie pomogą daj znać otworze temat