Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator Hikvision DS-7204HVI-S traci połączenie sieciowe

FlyBoy 09 Lut 2012 18:21 2550 3
  • #1 09 Lut 2012 18:21
    FlyBoy
    Poziom 28  

Witam!

Chiński rejestrator Hikvision DS-7204HVI-S, lokalnie działa bez problemów. Podpięte cztery stałe kamery analogowe, monitor zewnętrzny oraz modulator do domowej instalacji antenowej.
    Problem pojawia się w chwili podłączenia rejestratora do domowego routera. Czasami wszystko działa bez problemów, można połączyć się z rejestratorem czy to za pomocą przeglądarki, oprogramowania na Androidzie czy to oprogramowania klienckiego na PC.
    Problem objawia się utratą połączenia sieciowego z rejestratorem, dodatkowo wariuje domowa sieć, router resetuje interfejs sieciowy, na komputerach podpiętych kablem pojawia się komunikat: "kabel sieciowy odłączony..."
    - Uaktualniłem firmware rejestratora, niestety nic to nie pomogło
    - Próbowałem użyć innego routera, do którego był podłączony tylko rejestrator i jeden komputer, bez zmian
    - Resetowałem rejestrator do ustawień fabrycznych
    - Zmieniałem tryb pracy interfejsu sieciowego rejestratora

W zasadzie pozostała jedynie możliwość sprzętowego uszkodzenia rejestratora. Zanim zacznę "grzebać" na pcb chciałbym zapytać może ktoś spotkał się z podobnym problemem i zna przyczynę takiego zachowania? Moje pierwsze podejrzenia kierowane są w kierunku kontrolera sieci RTL8201CP oraz transformatora sieciowego MS10232NL.

Rejestrator Hikvision DS-7204HVI-S traci połączenie sieciowe

-1 3
  • CControls
  • #2 09 Paź 2017 18:36
    papaj5
    Poziom 10  

Witam. Udało Ci się ten problem rozwiązać? W jaki sposób?

0
  • CControls
  • #3 23 Paź 2017 01:01
    Kynek321
    Poziom 1  

Witam od 3 tygodni mam ten sam problem na dwoch rejestratorach jednego dnia oba zaczely gubic siec jeden ma 3 drugi cztery lata zbieg okolicznosci czy sprytny soft i czas kupic rejestrator?

Dodano po 1 [minuty]:

Witam od 3 tygodni mam ten sam problem na dwoch rejestratorach jednego dnia oba zaczely gubic siec jeden ma 3 drugi cztery lata zbieg okolicznosci czy sprytny soft i czas kupic rejestrator?

0
  • #4 23 Paź 2017 08:54
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

FlyBoy napisał:
    Moje pierwsze podejrzenia kierowane są w kierunku kontrolera sieci RTL8201CP oraz transformatora sieciowego MS10232NL.

I to na serwisie się wymienia pierwsze w przypadku rejestratorów. Na początku transformator do wymiany. Sprawdzenie po drodze kondensatorów i rezystorów czy wszystkie trzymają parametry.
    Jak dalej są problemy to do wymiany sieciówka.

Na początku sprawdz np czy gniazdo nie jest uszkodzone, podłącz przewód i zacznij nim ruszać w gnieździe - jak będą przerwy - możę gniazdo.

Druga sprawa to opłacalność tych operacji.... Aktualnie twój sprzęt wart jest około 100 PLN - z uszkodzoną sieciówką 50PLN.

0