Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator Hikvision DS-7204HVI-S traci połączenie sieciowe

FlyBoy 09 Lut 2012 18:21 2550 3
 • #1 09 Lut 2012 18:21
  FlyBoy
  Poziom 28  

  Witam!

  Chiński rejestrator Hikvision DS-7204HVI-S, lokalnie działa bez problemów. Podpięte cztery stałe kamery analogowe, monitor zewnętrzny oraz modulator do domowej instalacji antenowej.
  Problem pojawia się w chwili podłączenia rejestratora do domowego routera. Czasami wszystko działa bez problemów, można połączyć się z rejestratorem czy to za pomocą przeglądarki, oprogramowania na Androidzie czy to oprogramowania klienckiego na PC.
  Problem objawia się utratą połączenia sieciowego z rejestratorem, dodatkowo wariuje domowa sieć, router resetuje interfejs sieciowy, na komputerach podpiętych kablem pojawia się komunikat: "kabel sieciowy odłączony..."
  - Uaktualniłem firmware rejestratora, niestety nic to nie pomogło
  - Próbowałem użyć innego routera, do którego był podłączony tylko rejestrator i jeden komputer, bez zmian
  - Resetowałem rejestrator do ustawień fabrycznych
  - Zmieniałem tryb pracy interfejsu sieciowego rejestratora

  W zasadzie pozostała jedynie możliwość sprzętowego uszkodzenia rejestratora. Zanim zacznę "grzebać" na pcb chciałbym zapytać może ktoś spotkał się z podobnym problemem i zna przyczynę takiego zachowania? Moje pierwsze podejrzenia kierowane są w kierunku kontrolera sieci RTL8201CP oraz transformatora sieciowego MS10232NL.

  Rejestrator Hikvision DS-7204HVI-S traci połączenie sieciowe

  -1 3
 • CControls
 • #2 09 Paź 2017 18:36
  papaj5
  Poziom 10  

  Witam. Udało Ci się ten problem rozwiązać? W jaki sposób?

  0
 • CControls
 • #3 23 Paź 2017 01:01
  Kynek321
  Poziom 1  

  Witam od 3 tygodni mam ten sam problem na dwoch rejestratorach jednego dnia oba zaczely gubic siec jeden ma 3 drugi cztery lata zbieg okolicznosci czy sprytny soft i czas kupic rejestrator?

  Dodano po 1 [minuty]:

  Witam od 3 tygodni mam ten sam problem na dwoch rejestratorach jednego dnia oba zaczely gubic siec jeden ma 3 drugi cztery lata zbieg okolicznosci czy sprytny soft i czas kupic rejestrator?

  0
 • #4 23 Paź 2017 08:54
  jpl
  specjalista-kamery przemysłowe

  FlyBoy napisał:
  Moje pierwsze podejrzenia kierowane są w kierunku kontrolera sieci RTL8201CP oraz transformatora sieciowego MS10232NL.


  I to na serwisie się wymienia pierwsze w przypadku rejestratorów. Na początku transformator do wymiany. Sprawdzenie po drodze kondensatorów i rezystorów czy wszystkie trzymają parametry.
  Jak dalej są problemy to do wymiany sieciówka.

  Na początku sprawdz np czy gniazdo nie jest uszkodzone, podłącz przewód i zacznij nim ruszać w gnieździe - jak będą przerwy - możę gniazdo.

  Druga sprawa to opłacalność tych operacji.... Aktualnie twój sprzęt wart jest około 100 PLN - z uszkodzoną sieciówką 50PLN.

  0