Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak iskry COLT 1.6 95r. mechanik rozkłada ręce

09 Feb 2012 19:42 3249 11
  • Level 14  
    Witam. Oddałem do mechanika samochód marki mitsubishi colt z silnikiem 1.6 z 95r. z powodu braku iskry.

Iskra była do momentu wymiany silnika. Silnik został wymieniony na identyczny , a osprzęt został ten sam. po wymianie iskra zniknęła i przestał zapalać się check. mechanik mówi że sprawdził aparat zapłonowy i jest na 100% dobry, twierdzi również że komputer jest sprawny (sprawdził w nim jakieś kondensatory). Robi go już 2 miesiące i muszę mu go zabrać bo widzę że go nie zrobi. Od czego zacząć. Co to może być?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    pli98 wrote:
    po wymianie iskra zniknęła i przestał zapalać się check.

To masz odpowiedź. Zabieraj auto od tego papraka, nie naprawi, skoro takiej usterki nie jest w stanie zrobić.
  • Level 35  
    Sprawdź zasilanie na aparat zapłonowy. Podejzewam ze jest to model z zespolonym cewka, modułem i czujnikiem wałka razem. Jedno z trzech padło. Podmien stary aparat.
    Zastanawia mnie ta pojemność, coś źle podałeś. Albo pojemność albo rocznik. Co to za silnik???
  • Level 14  
    Jeszcze jak samochód był u mnie to mierzyłem zasilanie na aparat zapłonowy i było, mam gdzieś na kartce napisane wartości to podam jak znajdę, kod silnika też będzie.

Dodano po 3 [minuty]:

1.6 benzyna rok 1995r. a silnik od 92r. model silnika 4G92. Sorki za pomyłkę w temacie pokręciło mi się.
  • Level 35  
    Obydwa czujniki wału i wałka to hallotrony. Sprawdz czy masz zasilanie, mase i sygnał. Zrobisz to nawet kontrolką LED.
  • Level 14  
    Jutro postaram się zabrać samochód od mechanika i posprawdzam. Posiadam miernik więc mogę podać jakieś dokładniejsze parametry jeśli potrzeba.
    Brak zasilania albo masy na sterowniku. Znajdziesz to zwykłą kontrolką. Auto do odpalenia w 15 minut. Jeśli bezpiecznik kontrolki silnika cały, a takowa nie świeci to tylko te dwie usterki Ciebie trzymają. Chyba, ze masz uwalony sterownik, co też jest możliwe.
  • Level 14  
    Pojechałem do mechanika zabrać auto a on mówi że do jutra go zrobi, pomyślałem dam szansę. Następnego dnia dzwoni do mnie, że colt zrobiony, pytam co było, a on mówi że wymienił:
    -Komputer
    -Sterownik
    -Aparat zapłonowy
    Cena części+robocizna 750zł
  • Moderator of Cars
    Znaczy że mechanik coś zepsuł podczas wymiany silnika, nie potrafi ocenić co, wymienia wszystko po kolei a Ty jeszcze do tego dopłacasz?
    O, i to jest pełen profesjonalizm, mógł przy okazji wymienić silnik, budę i koła. Było by w komplecie. A na poważnie, nie zgodziłbym się na takie załatwienie sprawy.
  • Level 14  
    Tyle to mu na pewno nie zapłacę. Niech mi pokaże te stare części które rzekomo wymienił i dopiero zobaczymy