Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

(spdif -coaxial) Laptop Acer 5737z ---> głośniki Logitech z906 5.1

tomekd87 09 Lut 2012 21:02 5467 7
  • #1 09 Lut 2012 21:02
    tomekd87
    Poziom 8  

Witam,

dzisiaj zakupiłem przewód koncentryczny, złącza jack-RCA. Po podłączeniu wszystkiego, z głośników nie dochodzą żadne dźwięki, mimo tego że włączając test audio w opcjach dźwięku, kontrolki głośników (w panelu sterowania) zapalają się, tak więc komputer produkuje dźwięk.

Szukając w zasobach sieci, pojawiła się kwestia, że coaxiale dzielimy na elektryczne oraz optyczne. Optyki charakteryzują się palącą się diodką w czasie pracy, z tego wynika że ja mam wyjście spdif elektryczne.

W każdym razie, czy ktoś spotkał się z powyższym problemem i potrafi mi pomóc?

-1 7
  • #2 09 Lut 2012 21:26
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jaki O/S?
    Wrzuć widok z menedżera audio dot. wyjścia cyfrowego.
    Przeglądając sieć padają słowa o wyjściu optycznym...

0
  • Pomocny post
    #3 09 Lut 2012 21:27
    romeok01
    Poziom 35  

Uaktywnij wyjście spdif w opcjach dżwięku.

To że jest tam wyjście SPDIF na małego jacka wcale, nie oznacza, że jest to wyjście spdif elektryczne.

W niektórych laptopach wystepują gniazdo słuchawkowe z zintegrowanym wyjściem optycznym, wtedy potrzebny jest kabel optyczny toslink - mini jack.

Końcówka kabla wyglada jak mały jack, ale jest to kabel optyczny.

Próbuj podłączać obie końcówki czincz, bo nie wiadomo w której może byc przesyłany sygnał.

0
  • #4 09 Lut 2012 21:31
    tomekd87
    Poziom 8  

Vista

Końcówka to jedna czincza.

0
  • Pomocny post
    #5 09 Lut 2012 21:36
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Po obrazku ikonki można obstawić, że jednak masz wyjście optyczne (zajrzyj do gniazdka) czyli wtedy przydaje się przewód Mini-Toslink <-> Toslink lub Toslink <-> Toslink + adapter Mini-Toslink / Toslink
    http://pl.wikipedia.org/wiki/TOSLINK

Z kolei na liście urządzeń nie ma wyrazu 'Optical' w nazwie (?)

BTW:
    http://www.reviewstream.com/reviews/?p=62840

0
  • #6 09 Lut 2012 21:53
    tomekd87
    Poziom 8  

W menadżerze? Nie. Z kolei jak klikam na opcje tego Realtek Digital Output to pisze wtyczka lewa wyjście optyczne, ale nie wiem czy to o czymś świadczy.

ALE: Teraz wyłączyłem digitala i zrobię restart, po załadowaniu systemu załączę, zrobię restart i zobaczymy.

0
  • #7 09 Lut 2012 22:05
    romeok01
    Poziom 35  

Już Ci napisaliśmy, że nie będzie działać, bo masz nieodowiedni kabel, musisz kupić kabel , tak jak wyżej masz napisane.

0
  • #8 13 Lut 2012 12:40
    tomekd87
    Poziom 8  

Problem rozwiązany, tak jak napisali Koledzy, potrzeba było kabelka optycznego z wtyczką jacka.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo