Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV DAEWOO DTF-2950K-100D jaka wartość rezystora R407

KrzysiekZ 09 Feb 2012 21:05 3667 4
    KrzysiekZ
    Level 14  
    Witam
    W telewizorze jak w temacie był uszkodzony rezystor R407, ale jest tak szary, że wszystkie paski na nim wyglądają jednakowo a jego rezystancja na mierniku waha się w granicach 1MΩ. Na schemacie który znalazłem jest on opisany jako JUMPER więc wstawiłem w jego miejsce 1Ω 2W niestety nie udało mi się kupić 1W. Wymieniłem układ TDA8358J oraz elektrolity przy nim i w tej chwili telewizor działa a napięcie na n.3 wynosi `7,4 V więc nie wiem czy założyłem właściwy.
    mirex
    Level 43  
    Pobierz odpowiedni schemat (CP-850FX), to nie będzie problemu z identyfikacją.
    KrzysiekZ wrote:
    i w tej chwili telewizor działa a napięcie na n.3 wynosi `7,4 V więc nie wiem czy założyłem właściwy

Przy takim napięciu nie ma prawa działać poprawnie. :)
    LeDy
    Level 43  
    KrzysiekZ wrote:
    Witam
    W telewizorze jak w temacie był uszkodzony rezystor R407, ale jest tak szary, że wszystkie paski na nim wyglądają jednakowo a jego rezystancja na mierniku waha się w granicach 1MΩ. Na schemacie który znalazłem jest on opisany jako JUMPER więc wstawiłem w jego miejsce 1Ω 2W niestety nie udało mi się kupić 1W. Wymieniłem układ TDA8358J oraz elektrolity przy nim i w tej chwili telewizor działa a napięcie na n.3 wynosi `7,4 V więc nie wiem czy założyłem właściwy.
    Co za różnica czy 1W czy 2W? Na pewno nie w tym problem.
    KrzysiekZ
    Level 14  
    Podczas wpisywanie ucięło mi 1 napięcie wynosi 17,4 V
    KrzysiekZ
    Level 14  
    Rezystor pozostawiam ten który wstawiłem jedynie dioda Zenera na zasilaniu układu TDA8358J pójdzie do wymiany na niższe napięcie z racji tego że jak wyczytałem w katalogu napięcie zasilanie układu wynosi od 12-18V a oryginalna dioda jest na 33V. Temat zamykam.