Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Clio I ph2 Brak iskry po przekładce z AD4>manual

09 Feb 2012 23:42 5259 2
 • Level 2  
  Witam!

  Mój problem jak w temacie polega na braku iskry po zmianie skrzyni automatycznej AD4 na skrzynię manualną. Clio ma silnik 1.8 multi (F3P multi) 95KM.

  AD4 jak to AD4 wysypała się naturalnie, zatem po którymś razie nie chciałem jej wskrzeszać i postanowiłem wsadzić manuala. Wszystko pięknie ładnie, jednak jak wcześniej auto nie miało zupełnie problemów z odpalaniem, tak teraz zupełnie nie ma iskry.
  Naturalnie mam komputer silnika do owej jednostki ze skrzynią manualną, oraz stary ze skrzynią automatyczną, jednak ani na jednym ani na drugim nie mam iskry.

  Mam schemat jedynej kostki przyłączeniowej jaka została w wiązce silnika po komputerze skrzyni, wynika z niego, że z dwóch pinów owej kostki idzie sygnał na komputer silnika. Po odłączeniu komputera skrzyni rozrusznik nie kręcił, musiałem pociągnąć jeden kabel na masę, aby przekaźnik rozrusznika startował po przekręceniu kluczyka.

  Immo odblokowałem kodem, na komputerze silnika pracującym z AD4 nie ma problemu, na drugim, ponoć od manuala bez immo, kontrolka wariuje, jednak iskry nie ma ani na jednym, ani na drugim.

  Wtryski mimo mrugającej kontrolki immo pracują i podają paliwo jak trzeba, rozrusznik kręci, a iskry nie ma.

  Jeśli będzie potrzeba, natychmiast dorzucę schematy jakie mam z książki Clio, dotyczące układu zapłonowego oraz układu komputera skrzyni.

  DORZUCAM SCHEMATY:
  Skrzynia:
  Renault Clio I ph2 Brak iskry po przekładce z AD4>manual

  Silnik:
  Renault Clio I ph2 Brak iskry po przekładce z AD4>manual

  Opis:
  Renault Clio I ph2 Brak iskry po przekładce z AD4>manual

  Proszę o pomoc
  Serdecznie pozdrawiam!
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Sprawdziłeś czego brak na cewkomodule?
 • Level 2  
  Dokładnie teraz nie pamiętam jakie tam miałem odczyty na konkretnych podłączeniach, ale z tego co mi się przypomina to plusa sterującego nie miałem, w sensie nie pojawiał się ten, który powinien być przy kręceniu rozrusznikiem.
  W niedzielę będę mógł konkretnie powiedzieć ile V na konkretnym kablu.

  Nie znam się na elektronice zatem dla mnie te kompy to czarna magia. ;) Jednak wydaje mi się, że piny z kostki 18-to wyjściowej mogą mieć jakieś znaczenie w tym miejscu, konkretnie A1 i A2, które idą w kompa silnika a później w masę.
  Jak pisałem, przekaźnikowi rozrusznika dałem stałą masę ze zbiorczej. Przeszło mi przez głowę, że skoro A1 i A2 schodzą się w masę może gdzieś tam go trzeba wpiąć?