Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mitsubishi pajero sport 2,5td 2001r. ciężko odpala.

raaff 10 Feb 2012 09:44 6733 8
 • #1
  raaff
  Level 9  
  Witam.
  Posiadam Mitsubishi pajero sport 2,5td 2001r. i mam problem z odpaleniem , ciężko odpala po nocy gdy temperatura jest po niżej zera trzeba go dłużej kręcić, akumulator jest roczny , wymienione zostały świece , filtr paliwa, zostały również przeczyszczone wtryski bo jak się okazało końcwki były brudne , Podczas odpalania auto kręci ładnie ale ma pbroblem z zaskoczeniem a z rury wydechowej leci czarny dym , w momencie gdy auto odpali - silnik ładnie pracuje nie jest zamulony, póżniej nie ma problemu z odpalaniem chyba że postoi kilkanaście godzin. Zuwagi że wtryski były zawalone brudem chce ponownie wymienić filtr paliwa bo jak się dowiedziałem może też być zawalony parafiną.Pozdrawiam.
 • #2
  eustachy78
  Level 11  
  Problemów może być kilka:
  Kiepskie paliwo ale to raczej wychodzi dopiero poniżej -5*C
  Lejące wtryski
  Brak sprężania w silniku
  Świece żarowe które nie grzeją

  Trzeba diagnozować po kolei
 • #3
  raaff
  Level 9  
  Witam.
  Dodam że świece wymienione i grzeją ok oraz wtryski zostały wyczyszczone i sprawdzone także są ok , jak równiż ponownie wymieniłem filtr paliwa , a także zaczełem tankować dynamica , poprawa jest taka że w momencie próby odpalania nie ma takiego jak wcześniej kopcenia z róry jest standardowe jak na diesla , dalej za którymś razem dopiero odpali brak mu tego zaskoczenia (łapie, łapie i odpuszacza). Dodam że rok temu nie było. Czy jest możliwe aby zapłon się przestwiał?? Co jescze sprawdzić. Pozdrawiam.
 • #4
  manta
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Szukaj nieszczelności w układzie paliwowym.
 • #5
  raaff
  Level 9  
  Mam pytanie czy ta nieszczelność w układzie paliwowym to ma znaczenie przy niskich temperaturach poniżej 0 stopni , bo powyżej auto szybciej odpala , mniej trzeba kręcić.

  Dodano po 46 [minuty]:

  dodam jescze że w okresie letnim nie ma problemu z odpalaniem na dotyk
 • #6
  manta
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Tak ma, do tego może się pojawiać dopiero przy niskich temp.
 • #7
  raaff
  Level 9  
  będe próbował odpalić go bezpośrednio z bańki paliwa podłańczając się do filtru paliwa czy jakiś inny sposób wypróbować na nieszczelość układu paliwowego.
 • #8
  raaff
  Level 9  
  Witam. chciałem się dowiedzieć czy ktoś zna nalepszy sposóba na sprawdzenie nieszczelności w ukłdzie paliwowym.Czy wcześniej pisany sposób jest najlepszy.
 • #9
  raaff
  Level 9  
  Witam.
  Chciałem się dowiedziec bo słyszałem że występujący problem z odpaleniem mojego auta jest czujnik temperatury cieczy. Czy to jest możliwe. Proszę o odp.