Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie telewizora, wzmacniacza, tunera i HTPC

placydo 10 Lut 2012 10:04 2308 5
  • #1 10 Lut 2012 10:04
    placydo
    Poziom 7  

Witam
    Przyznam, że nie próbowałem jeszcze podłączyć tego razem - muszę zakupić potrzebne przewody. Chciałbym się z Wami skonsultować, żeby wybrać optymalne rozwiązanie.
    Otóż mam następujące sprzęty:
    1. Telewizor Samsung PS51D550
    Link do specyfikacji: http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/televisions/plasma-tv/PS51D550C1WXXH-spec

2. Wzmacniacz Pioneer VSX 420
    Link do specyfikacji: http://www.pioneer.pl/pl/products/archive/VSX-420-K/index.html

3. Tuner cyfrowego Polsatu
    Aktualnie podłączony przez HDMI

4. HTPC podłączone do telewizora przez HDMI

Chciałbym się dowiedzieć jak podłączyć HTPC, Tuner i Telewizor do wzmacniacza, żeby miało to ręce i nogi. Przyznam szczerze nie mam pojęcia. Jakie przewody będą mi potrzebne?
    Dziękuję z góry!

0 5
  • Pomocny post
    #2 10 Lut 2012 11:03
    romeok01
    Poziom 35  

Poczytaj ten temat -> Link ktoś miał podobny problem.

Najbardziej funkcjonalnie, będzie podłaczyć HTPC i dekoder Polsatu kablem HDMI do TV, z TV kablem optycznym toslink puścić dżwięk do amplitunera i dodatkowo kablem cyfrowym HTPC i dekoder Polsatu do amplitunera, wtedy przy wyłaczonym TV będzie dżwięk w amplitunerze z HTPC i dekodera Polsatu.

0
  • #3 10 Lut 2012 11:31
    placydo
    Poziom 7  

romeok01 napisał:
    Poczytaj ten temat -> Link ktoś miał podobny problem.

Najbardziej funkcjonalnie, będzie podłaczyć HTPC i dekoder Polsatu kablem HDMI do TV, z TV kablem optycznym toslink puścić dżwięk do amplitunera i dodatkowo kablem cyfrowym HTPC i dekoder Polsatu do amplitunera, wtedy przy wyłaczonym TV będzie dżwięk w amplitunerze z HTPC i dekodera Polsatu.

Najbardziej męczy mnie HTPC - ma tylko standardową kartę dźwiękową. Dźwięk do tv przekazywał więc przez HDMI. Obawiam się, że nie da się go podłączyć kablem cyfrowym do amplitunera.
    Czyli telewizor nie przekaże dźwięku który dostaje od htpc?

0
  • Pomocny post
    #4 10 Lut 2012 11:49
    romeok01
    Poziom 35  

Telewizor przekaże dżwięk z HTPC po wyjściu optycznym, ale będzie musiał być włączony.
    Jaką masz kartę dżwiękową albo jaki model płyty głównej w przypadku karty zintegrowanej?

0
  • #5 10 Lut 2012 12:12
    placydo
    Poziom 7  

romeok01 napisał:
    Telewizor przekaże dżwięk z HTPC po wyjściu optycznym, ale będzie musiał być włączony.
    Jaką masz kartę dżwiękową albo jaki model płyty głównej w przypadku karty zintegrowanej?

Dziękuję bardzo za chęć pomocy!!
    Taka płyta główna http://www.asrock.com/mb/overview.asp?model=g41m-vs3

0
  • Pomocny post
    #6 10 Lut 2012 12:36
    romeok01
    Poziom 35  

Przeglądałem manual i ta płyta główna nie ma cyfrowych wyjść dżwięku, pozostaje Ci więc tylko HDMI.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo