Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda octavia 1.8T 1999r. brak ładowania i rozkodowane immo

pacer81 10 Lut 2012 13:52 3324 4
  • #1 10 Lut 2012 13:52
    pacer81
    Poziom 13  

Witam serdecznie i mam do was prośbę o pomoc!
    A mianowicie padło mi ładowanie wymieniłem w alternatorze regulator napięcia i nic dalej brak ładowania oraz nie działa kontrolka od ładowania, zacząłem grzebać dalej chciałem sprawdzić licznik no i stało się po włożeniu licznika zaczęła migać kontrolka od immo dodam iż zapomniałem odłączyć akumulator jednak zapłon był wyłączony. Posiadam do niej wszystkie 3 kluczyki czy da radę jakoś ponownie uruchomić to immo, ja wiem że nie można na forum pisać na ten temat ale może ktoś na PW mi pomoże błagam auto mi potrzebne a tu zonk... A druga sprawa co do ładowania to przy regulatorze napięcia (czarna kostka z dwoma pinami) brakuje zasilania gdzie mogę szukać przyczyny usterki, jeszcze raz błagam o pomoc!

0 4
  • #2 10 Lut 2012 13:58
    Ireneo
    Poziom 40  

Wyjmij bezpiecznik od zasilania zegarów włóż ponownie.Jeden jest +15 .Mi tak kiedyś pomogło w octavii przy wyjęciu licznika na podłączonym akumulatorze.Nie pamiętam tylko czy robić to przy zapłonie,ale to sprawdzisz.

0
  • #3 10 Lut 2012 14:03
    pacer81
    Poziom 13  

Czy mógłbyś mi podać które to bezpieczniki jeśli pamiętasz z marszu

0
  • #4 10 Lut 2012 14:13
    Ireneo
    Poziom 40  

Chyba to były F15 i F11.

0
  • #5 10 Lut 2012 16:37
    pacer81
    Poziom 13  

OK zaraz idę zobaczyć...

Dodano po 34 [minuty]:

Niestety nic to nie zmieniło a nie wiecie koledzy czy sterowanie alternatora idzie z licznika.

Dodano po 1 [godziny] 46 [minuty]:

Jeszcze jedno kopałem troszeczkę po forach i z tego co się pobieżnie dowiedziałem to podobno nawala jakiś tranzystor czy wie ktoś coś w tym temacie.

0