Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie radiem z kierownicy opel

szymon9020 10 Feb 2012 14:57 11954 6
 • #1
  szymon9020
  Level 2  
  Witam wszystkich serdecznie. Szukałem na forum ale nie znalazłem tego co mnie interesuje choć temat był wielokrotnie poruszany. Chodzi o to że chcę podłączyć nieoryginalne radio do mojej Omy i chciałbym moc dalej korzystać z pilota na kierownicy. I w sumie wiem że nie jest to duży problem bo wystarczy kupić interfejs umożliwiający właśnie coś takiego. Tylko chodzi mi o to że to jest teoretycznie bzdura a cenią sobie na allegro to dość drogo. I właśnie dlatego zakładam ten wątek. Ma ktoś z Was ma schemat takiego interfejsu??
  http://allegro.pl/sterowanie-radia-z-kierownicy-opel-alpine-rzeszow-i2061199928.html
  Na allegro kosztuje on 150 zł a wydaje mi się że koszt części tam użytych zmieści się w 50 zł albo i mniej a roboty pewnie z godzinka czasu. Więc jakby ktoś miał taki schemat lub miał taki interfejs i mógł rozebrać i zrobić zdjęcia jak to wygląda w środku to byłbym wdzięczny.
  A po za tym to czy jest jakaś znacząca różnica między typem radia czy np. da się to szybko przerobić interfejs z radia Blaupunkt do radia Alpine??
 • #2
  Nawigator
  Level 33  
  Quote:
  chcę podłączyć nieoryginalne radio do mojej Omy

  Co to jest "moja Oma"?

  N.
 • #3
  szymon9020
  Level 2  
  Mój Opelek (Omega) Sorki za takie skróty.
 • #5
  szymon9020
  Level 2  
  Mam jeszcze jedno pytanie nie związane z wcześniejszym, czy da się jakimś cudem podłączyć do radio z Opla CR 500 jakąś zmieniarkę?? Na forum opla znalazłem stwierdzenie że się nie da ale wydaje mi się że powinna być jakaś możliwość.

  Dodano po 1 [minuty]:

  CD 500 E (takie radyjko, wyżej wkradł się błąd)
 • #6
  mtr2
  Level 12  
  Niestety nie ma takiej możliwośći. Do żadnego radyjka fabrycznego na cd nie podepniesz zmieniarki (oprocz ncdr1100 z nawigacją i telefonem ale to bardzo rzadko wystepujące radia i nie współpracujące ze standardowym wyświetlaczem ) zmieniarkę możesz tylko podpiąć do kaseciaka ccr 600
 • #7
  marekwaudio
  Level 10  
  Moje dzisiejsze doświadczenie
  Opel Meriva 2004/5, złącze 2xISO zasilanie i głosniki po 8 pin , 20Pin mini ISO wyświetlacz.
  Ponieważ nie przeszkadza mi że na wyświetlaczu centralnym auta nie pokazywane są komunikaty radia (radio ma lepszy wyświetlacz) nie podłaczałem się do niego.
  Miałem z odzysku starszy adapter CAW OP706 Kenwood (więc kosztów zero). On ma to okrągłe złącze (jak PS2 w PC) do komunikacji i jeden przewód luzem (seledynowy z paskiem niemal jak uziemienie w inst.elektrycznych).
  Nie miałem zamiaru kupować wyższego modelu radia za tysiaka lub więcej które ma to złacze. Wiem że niższe modele Kenwooda mają odpowiednie sygnały ale trzeba by się do płytki wpinać (traci się gwarancję).Koniec końców model podstawowy Kenwood KDC 4051 UR i tak jest lepszy niż szrot jaki zastałem w aucie. Część wyświetlacza w adapterze na starym złączu 10 pinowym nie wykorzystałem ale pojedynczy przewód spiąłem z kabelkiem w radiu oznaczonym jako pilot zdalnego sterowania i działa. Adapter jest aktywny i działa po włączeniu zasilania po stacyjce, wszystkie manipulatory kierownicy poprawnie przekazują informacje i radio reaguje. tak więc da się zmieszać 7 letni adapter z nowym radiem. Jeśłi ktoś nie chce żeby gasił się termometr po właczeniu radia to starczy odciąć sygnał wyzwalania anteny w przelotce ISO.