Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Bizhub Pro c500 błąd sc45-20

10 Lut 2012 17:03 4651 13
  • Poziom 2  
    Witam,
    po drukowaniu sporego nakładu na druku pojawiły się paski (przez całą kartkę, nie tylko w polu zadruku) w praktycznie wszystkich kolorach tonerów, głownie czarnym.
    Przy ponownym uruchomieniu maszyny pojawia się błąd sc 45-20, dodam, że po inicjacji maszyny zawsze brudzi pas transmisyjny. Co może być przyczyną tego problemu?
  • Poziom 26  
    Czy toner jest oryginalny?
  • Poziom 20  
    C-4520 Color registration correction
    aborted.

Zakładam, że Twoja maszyna ma stare zużyte materiały. Wyczyść czujniki "Color registration sensor" - może chwilę podziała. Błąd masz właśnie z brudnego pasa transferu. Jak masz jakieś dodatkowe pytania to może na PW.
  • Poziom 2  
    Tak, toner jest oryginalny.
  • Poziom 2  
    Witam
    miałem ten sam problem z kodem sc45-20

serwis stwierdził że niema wyjścia trzeba wymienić bębny, developery + pas transmisji na nowe wtedy nie będzie problemu. Zapłaciłem nie mała kase maszyna pochodziła z problemami (przesypywała toner ale serwis twierdził że to chwilowe zanim developer odpowiedni się nie wymiesza i że to normalne. Zużycie tonera zwiększyło się dwukrotnie) zrobiłem może 3000 kopi i mam ten sam problem nie idzie maszyny uruchomić błąd sc45-20, serwis mimo moich telefonów nie reaguje albo nie odbiera telefonów albo zbywa mnie że musi znaleść czas żeby do mnie przyjechać trwa to już 3 miesiące.

Czuje się oszukany mam faktury oraz protokoły serwisowe na wszystkie podzespoły które był niby nowe bardzo proszę o poradę co mam w tej sytuacji robić.

W desperacji wziąłbym inny serwis ale maszyna nie chce sie nawet uruchomić błąd sc45-20 i nikt zabardzo niechcę mi pomóc
    dziękuje za każdą pomoc lub porade
  • Poziom 19  
    Ile maszyna ma zrobione na materiałach eksploatacyjnych ?? - najistotniejsze. Rozumiem ,że masz maszynę bez umowy serwisowo-materiałowej??
    czy kupiłeś z allegro??, co miałeś niby wymieniane przed zakupem???
    Przypuszczam że nie obejdzie się bez wizyty serwisanta. Ktoś to musi przede wszystkim oglądnąć.Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    maszyna ma przebieg 1 400 000
    ale tak jak pisałem serwis wymienił (niby na nowe mam faktury i dokument serwisowy) bębny y,m,c, dewelopery y,m,c, oraz pas transmisji ale niestety od początku sygnalizowałem że dalej jest coś nie tak na tych niby nowych materiałach przejechałem na tym może ze 3000 ark i błąd sc45-20
    nie nie mam umowy serwisowej myslałem że po wymianie wszystkich rzeczy na nowe maszyna znowu pójdzie przynajmniej 100 000 ark i obejdzie się bez umowy niestety myliłem się.
    Na chwile obecna żaden serwis nie chce już ze mną podpisać umowy serwisowej na niesprawna maszynę przynajmniej te serwisy z którymi rozmawiałem (ewentualnie wezmą na cześci). I tutaj niestety jestem w kropce bo na nowe urządzenie w tej chwili nie mam kasy zaduzo kosztowała mnie wymiana części chyba ze leasing.

Dlatego bardzo proszę o pomoc co mam zrobić

Dodam żeby było śmiesznej mam wydrukowane przez inny serwis wydruk zużycia podzespołów na którym pisze ze materiały maja po 198 000 przebiegu !!!

Serwis który wymieniła cześci twierdzi że nie musiał tego kasować po wymianie na nowe

Od 3 miesięcy czekam na nich aby doprowadzili mi maszynę do stanu w którym bedę mógł coś na niej wydrukować

Dodano po 5 [minuty]:

Nie nie kupowałem maszyny na allegro nie bedę tutaj podawać gdzie kupowałem jedynym błedem moim tak sądzę była odległo ale maszyny spisywała sie bez zarzutu przez rok zrobiłem 100 000 ark bez problemu az do momentu tego błedu.
    Wymianę robiła firma u której kupowałem maszyne tonery kupowane tylko z pewnych zródeł żadna taniocha z allegro ale firmy ktore zajmują się sprzedażą konic
  • Poziom 19  
    Jedynym racjonalnym wyjściem z sytuacji jest zaprosić serwis do siebie. Niech to ktoś oglądnie. Błąd, który opisujesz może mieć przynajmniej kilka, jak nie kilkanaście przyczyn.
  • Poziom 2  
    Tak właśnie próbowałem zrobić niestety
    1) serwis stwierdził że bład sc 45-02 jest spowodawyn płyta główną i może odkupić maszynę na części i mi sprzedać kolejną bo tego już się nie opłaca robić
    2) drugi serwis obraził się na mnie bo serwisuje mi inna że ta niebyła kupiona u niego i mam się martwić sam

na chwilę obecną wysłałem wczoraj pismo reklamacyjne do serwisu który tak wspaniale wymienił mi podzespoły dałem termin 7 dni i się zobaczy pożniej juz nie wiem co bede robić ale chyba nie będzie wyjścia i trzeba bedzie dochodzić kasy przed sądem

w każdym razie maszyna stoi aktualnie i nikt nie chce mi pomoc chyba mam pecha do serwisu 3 serwisy i kompletna zlewka problemu prawie 9000 zł w plecy i tyle
  • Poziom 21  
    Tak, to straszny pech.
    Próbuj wyegzekwować usunęcie usterki w serwisie co skasował za wymianę materiałów.
    Napisz jak się to skończyło. I jak maszyna ruszy to napisz co było przyczyną tego błędu.
  • Poziom 8  
    Witam,
    miewam taki sam problem.
    U mnie ten kod objawiał się tym, że listwa czyszcząca pasa transferowego wyginała się do góry. Drukarka nie zatrzymywała się i jak puściłem dużą pracę to miałem tysiące kartek do wywalenia zabrudzonych.

Jeżeli masz ten sam problem to wystarczy pas transferowy pociągnąć w dół. Niestety trzeba pilnować drukarki podczas drukowania bo listwa czyszcząca potrafi się często wyginać do góry.

Jestem właśnie przed wymianą pasa i listwy na nowy.

Pozdrawiam
    Jacek
  • Poziom 14  
    Błąd sc 45-20 jest błędem od rejestracji kolorów.Występuje jeśli maszyna nie może zsynchronizować kolorów do czarnego.Kopiarka kładzie specjalne znaczniki na transferze i czujniki to odczytują.Jeśli transfer jest źle czyszczony albo któryś z kolorów źle jest drukowany to mamy błąd. Jeśli wymiany były wykonane dobrze to i tak trzeba uruchomić procedurę auto color registration z serwisu.
    Podejrzewam że ten serwis nie ma pojęcia jak się tą maszynę serwisuje.
    Skasowanie liczników jak i inne procedury po wymianie mat. eksploatacyjnych są w tych modelach niezbędne.
    Bizhuby C500 nie są najfajniejsze w serwisie ale miałem ich dużo i wszystkie chodziły.
  • Poziom 1  
    Witam.
    Mam dokładnie ten sam problem SC45-20. Nie nie pomaga: czyszczenie czujników, adjusting, wymiana elektrod ... totalnie nic.
    Próbował naprawiać ten problem Pan serwisant z pobliskiego miasta, ale na próżno. Poddał się po drugim podejściu.
    Maszyna chodziła bezbłędnie przez prawie 2 lata na tonerach nieoryginalnych.
    W tym monecie stoi wyłączona i bezużyteczna.
    Pasuje mi ten sprzęt bo dobrze drukuje nawet na kredzie 350g i ma SRA3. Tanio, szybko i sprawnie.

W związku z tym chciałbym ją reanimować i zwracam się z pytaniem do forumowiczów o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Jeśli czyta to jakiś pojętny serwisant to chętnie zaproszę takowego do naprawy mojej C500.

Uprzejmie proszę o kontakt na forum, mailem: bezludd(malpa)gmail.com lub tel. 607 558 318.

Dziękuję.
  • Poziom 2  
    Witam, ten błąd już jest dawno za mną. Generalnie tutaj kłania się zasada by nie przeginać z "przedłużoną" żywotnością części eksploatacyjnych.
    W tym momencie c500 ma nowe developery, oraz bębny - chodzi tak jak winna chodzić. No i podstawa to częste zmiany corona wires, najlepiej kupić sobie szpulkę i samemu nawijać drucik - mniej wytrzymuje, ale jest nieporównywalnie tańszy.