Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buderus Logano G 124 +logamatic pompa?

awcon 10 Feb 2012 18:37 4389 11
Buderus
 • #1
  awcon
  Level 17  
  Witam.
  Proszę o poradę w sprawie pieca j/w problem jest taki że kaloryfery mam zimne lub lekko ciepłe na piecu wszystko pokazuje OK natomiast pompa od wody do kaloryferów sama włącza się bardzo rzadko tzn. tylko raz na 1 do 3 godzin. Pompuje zawsze gdy włącze test spalin lub przełącze w tryb awaryjny.
  Jeśli tego nie zrobie sam to palnik podgrzewa wodę do 70-80 st.i się wyłącza i nie pompuje do kaloryferów (na wyświetlaczu też nie pokazuje włączenia pompowania)
  Woda w kranie jest OK.
  Proszę o poradę co się mogło popsuć jak mogę to ustalić i czy może moge coś przestawić w sterowaniu żeby było OK czy może to jakiś czujnik?????
  Pozdrawiam.
 • Buderus
 • #2
  duddy

  Level 24  
  Jaki sterownik dokładnie ?

  Czy czasem nie jest w opisywanej sytuacji w trakcie ładowania zasobnika ( priorytet CWU ) możliwe że w takim przypadku jest wina czujnika na zasobniku.
  co pokazuje czujnik zasilania CO ?

  I jaki masz układ. Od tego może zacznijmy. Przedstaw schemat układu i miejsca czujników ?
 • #3
  awcon
  Level 17  
  Sterownik buderus R2107 piec ma tylko czujnik temp. zewnętrzny i zasila zasobnik wody 160l i kaloryfery (bez podłogówki)
  Czujnik zasilania CO -jak mogę sprawdzić co pokazuje?
  na wyświetlaczu widze tylko palnik, cyrkulacje i pompe od wody, natomiast pompa CO nie włącza się i na wyświetlaczu także nie pokazuje się -tylko po włączeniu test spal. pompa się włącza i pokazuje się na wyświetlaczu
  Na zasobniku nie mam żadnych czujników tylko rury łączące z piecem myśle że wszystko jest w piecu
  Po włączeniu palnika najpierw pompuje do zasobnika CW potem się wyłącza i cisza cyrkulacja ustawiona na 4 i to działa natomiast po zasobniku zawsze pompowało do kaloryferów a teraz cisza.
 • Buderus
 • #4
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  Odczytaj wszystkie temperatury o jakich informuje Cię regulator (kręć pokrętłem).
 • #5
  awcon
  Level 17  
  No więc chyba mnie naprowadziłeś na coś
  Temperatura na piecu spadła do 44 st. i włączył się palnik i pompa CW czuć że pompa działa (drgania) a kocioł podgrzał sie do 85 st i pompa CW cały czas działa a na wyświetlaczu pokazuje cały czas CW 43st. mimo że rura do zasobnika jest tak gorąca że nie można dotknąć,palnik się wyłączył pompa CW dalej działa
  myśle że piec cały czas grzeje wode do zasobnika (w kranie woda ciepła ale nie gorąca)
  Temperatury na wyświetlaczu: temp dnia 20, kocioł 80 woda ciepła 45
  palnik sie wyłączył na wyświetlaczu świeci tylko "kranik"
 • #6
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  Więc kocioł nie potrafi nagrzać c.w.u. (a że jest priorytet...). Filtr, pompa, wężownica w podgrzewaczu do sprawdzenia. Teraz ustaw wodę na 30st.C - kocioł się ma przełączyć na c.o.
 • #7
  duddy

  Level 24  
  Możesz też w ustawieniach wyłączyć priorytet i ( menu serwisowe ) wtedy będziesz miał równocześnie ładowanie zasobnika i obiekt CO
 • #8
  awcon
  Level 17  
  Po przełączeniu wody na 30 st. kocioł zaczął pracować i pompa do kaloryferów też w domu robi się cieplej ale jak przełączyć ten priorytet żeby było OK do puki nie ustale co nawaliło.
 • #10
  awcon
  Level 17  
  Czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy jest dobry (bez podstawiania innego )czujnik temperatury który jak się okazuje jest wsunięty w otwór z tyłu zasobnika razem z dwoma blaszkami na drutach i czy te blaszki są potrzebne?
 • #11
  duddy

  Level 24  
  To są blaszki uzupełniające otwór, pełnią funkcję uszczelniająca i wpasowującą sam czujnik.
  Można podłączyć pod miernik i sprawdzić jego oporności z charakterystyką jaką posiada.
  Można też spróbować innym cyfrowym termometrem sprawdzić temperaturę w zasobniku montując czujnik z czujnikiem obecnym i porównać.
 • #12
  awcon
  Level 17  
  Witam.
  Temat kończę po czasie ale może się przydać innym zainteresowanym taką usterką uszkodzenie okazało się banalne tylko żeby to znależć trzeba było odkręcić zasobnik od instalacji a dokładniej to zamulone zostało kolanko którym wchodzi woda do zasobnika w jakiś sposób zarosło kamieniem lub czymś innym brązowym tak że ledwo wchodziła zapałka po oczyszczeniu kolanka wszystko jest OK.
  Wszystkim pomagającym dzięki.