Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes Actros 2653 530km 6x4 brak mocy słabnie przy niewielkim wzniesieniu

10 Lut 2012 19:31 5042 9
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich!
    mam taki problem posiadam takiego mercedesa jak w opisie , pali elegancko nawet w mrozy , nie kopci, silnik równo pracuje nigdzie nie leje. Tylko podczas jazdy nie czuć w ogóle mocy ma strasznie słabe przyspieszenie jak na 530 km to straszny muł. Podczas jazdy pedał w podłogę a on przyspiesza jak załadowany polonez, sądzę że problem może gdzieś tkwić w turbinach bo w ogóle ich nie słychać żeby chodziły a myślę że powinny gwizdać. Co sprawdzi, jaka może być przyczyna. Z góry dziękuje i czekam na jakieś podpowiedzi
  • Pomocny post
    Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Najlepiej bledy w MR i czujnik cisnienia doladowania
  • Poziom 9  
    saron22 napisał:
    Najlepiej bledy w MR i czujnik cisnienia doladowania

Czyli co kolego podpiąć pod kompa i sprawdzić błędy. właśnie wyskakuja jakieś na wyswietlaczu. A ten czujnik doładowania w którym miejscu mniej więcej się znajduje??
  • Pomocny post
    Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Albo podpiac pod kompa albo zczytac z wyswietlacza i wrzucic na forum. A czujnik cisnienia doladowania znajduje sie kolektorze ssacym (jesli to V-ka to w tzw zolwiu)
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    A jeśli brak usterek?
    Np czujnik temperatury powietrza 120 stopni albo czujnik pedału sprzęgła nie "wciska" się?
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    zeby sie przekonac czy brak usterek to najpierw trzeba je zczytac
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Znając życie to będzie walka ze starymi usterkami CAN, czujnikami zużycia hamulców, przeterminowanymi obsługami, i nic konkretnym w sterowniku MR.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    saron22 napisał:
    Albo podpiac pod kompa albo zczytac z wyswietlacza i wrzucic na forum. A czujnik cisnienia doladowania znajduje sie kolektorze ssacym (jesli to V-ka to w tzw zolwiu)

Dzięki kolego jutro sprawdze te błędy, spisze i wżuce na forum :)
  • Poziom 9  
    saron22 napisał:

No kolego odnosnie tych błędów to wyskakują mi dwa na wyświetlaczu ;

1 1507 RET
    1 5343 EPB

co one oznaczają ? i czy mogą mieć wpływ na ten spadek mocy i turbiny?
    a jeszcze odnośnie tego "zolwiu" co to takiego i gdzie się znajduje bo właśnie ten mój to silnik V-ka