Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin Zawodowy Technik Elektronik Czerwiec 2012

marekzs3 19 Cze 2012 18:24 73813 507
  • #241 19 Cze 2012 18:24
    artiz_
    Poziom 8  

ktos wie kiedy beda opublikowane klucze do cz. 2 egzaminu ??????
    z cz.1 mam 29 pkt (chyba najtrudniejszy egzamin w tym roku był)powodzenia jutro.

• #242 19 Cze 2012 18:25
    YMorfeusz
    Poziom 9  

Witam. Ile razy można zdawać bo ten pierwszy w 2010 roku był anulowany
    na drugim mnie stres załatwił więc nie zdałem pierwszy raz egzaminu,
    w tamtym roku poprawkę oblałem a w tym roku nie wiem czy uda mi się zdać.
    Przez ile lat można zdawać bez konieczności chodzenia rok do szkoły,bo później wiem że trzeba poprawiać rok technikum..
    Proszę o odpowiedź bo nie wiem czy 2 czy 3 lata ?
    Z góry dziękuję.

• #243 19 Cze 2012 18:25
    mattcarpenter
    Poziom 8  

ile trzebA MIEC zeby zdac? poprwanych odpowiedzi? głupie pytanie ale widze ze kolega sie cieszy z 22 dlatego pytam

• #244 19 Cze 2012 18:27
    przyjacielkuternogi
    Poziom 13  

Ja bym stawiał (a raczej mam takie życzenie) aby dali tak jak makaronmc mówi wzmacniacz napięcia.

Nie obrażę się jak będzie coś z cyfrówki. Nie wiem czemu się tak wszyscy tego boją. Na egzaminie nie dadzą wam przecież minimalizacji funkcji dla 7 zmiennych albo syntezy automatów.

Jak dadzą coś z cyfrówki to to będzie na takiej zasadzie jak w książce "Egzamin Zawodowy - Technik Elektronik" gdzie będzie jakiś układ który działa jakoś tam i trzeba go inaczej połączyć wg noty aplikacyjnej zawartej w załącznikach.

To chyba najprostsza wersja takiego egzaminu by była. No ale cóż nie zdziwię się naprawdę jak tego nie zdam bo patrząc na klucze odpowiedzi to dają punkty za takie głupoty które człowiekowi do głowy nie przychodzą.

Spodziewam się po raz kolejny pytania a gdzie jest tak książka ? (Egzamin Zawodowy - Technik Elektronik) więc odpowiadam....parę stron wcześniej.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że wszyscy zdamy.

@mattcarpenter

25 z zawodu, 6 z przedsiębiorczości

• #246 19 Cze 2012 18:36
    mchojecki4
    Poziom 12  

A taki schemat moze byc?

1.Temat

2. Założenia dp projektu
    a parametry
    b aparatura pomiarowa
    c pomiary do wykonania

3. Wykaz działań
    a sprawdzenie stanowiska pod względem BHP i p.poż
    b zapoznanie z dokumentacja urządzeń
    c ustalenie parametrów zasilania
    d zaprojektowanie schematów układów pomiarowych do pomiarów wymienionych w założeniach
    e opis sposobu wykonania poszczególnych pomiarów
    f wykonanie niezbędnych obliczeń
    g wykonanie rysunków charakterystyk
    h odczytanie parametrów z wykresów
    i porównanie odczytanych parametrów z katalogowymi
    j wskazanie eksploatacyjne

• #247 19 Cze 2012 18:44
    buh
    Poziom 22  

Wykaz działań trzeba wypisać od punktów, koniecznie po kolei, czy kolejność jest dowolna? Skoro to jest wykaz, czyli spis czynności, to raczej nie ma to znaczenia. Ale mogę się mylić. Jeżeli ma to znaczenie, to co jest pierwsze: obliczenie parametrów czy narysowanie charakterystyk? W szkole na próbnym wymieniłem najpierw obliczenia a później ch-ki i miałem 100%. Natomiast we wszystkich poradnikach, książkach itp. jest to wypisane odwrotnie. Tak samo w treści zadania egzaminacyjnego, jest to wymienione odwrotnie.

Btw. Nauczyciel polecił nam pod schematem układu pomiarowego dodać notkę: "Schemat opracowano zgodnie z zasadami rysunku technicznego". Czasami jest to w kluczu i można za to dostać punkt. Oczywiście, jeżeli schemat będzie rzeczywiście zgodny z tymi zasadami :).

• #248 19 Cze 2012 18:47
    YMorfeusz
    Poziom 9  

taka mała ściąga dla niektórych (wersja obcięta zawierająca tylko 11 punktów które warto mieć w pamięci aby zdać :

3.Projekt realizacji prac
    3.1 Wykaz działań związanych z realizacją prac
    w tym miejscu należy wypunktować kolejność wykonywanych prac podczas realizacji projektu

1.określenie na podstawie danych katalogowych warunków zasilania
    2.określenie mierzonych charakterystycznych parametrów badanego urządzenia na podstawie danych technicznych
    3.narysowanie schematów blokowych układów pomiarowych
    4.sporządzenie wykazu aparatury kontrolno-pomiarowej
    5.podłączenie układów pomiarowych
    6.wykonianie pomiarów i zapisanie wyników w tabelach
    7.narysowanie odpowiednich charakterystyk na podstawie dokonanych pomiarów
    8.wykonanie właściwych obliczeń
    9.porównanie wyników pomiarów z danymi katalogowymi badanego urządzenia
    10.opracowanie wniosków dotyczących prawidłowości działania badanego urządzenia
    11.opracowanie wskazań eksploatacyjnych.

3.2schematy układów pomiarowych

• #249 19 Cze 2012 18:50
    etezet
    Poziom 26  

mattcarpenter napisał:
    ile trzebA MIEC zeby zdac? poprwanych odpowiedzi? głupie pytanie ale widze ze kolega sie cieszy z 22 dlatego pytam

50% - 25pkt.

22? To faktycznie powód do radości...

Schemat części praktycznej już był udostępniony w tym albo w równoległym temacie.

• #250 19 Cze 2012 18:54
    mchojecki4
    Poziom 12  

A nie mozna zostawić tylko tego tematu a tamten zablokować?

• #251 19 Cze 2012 19:13
    karolinamotor7
    Poziom 9  

Witam, jeżeli się okaże, że której części nie zdam to w przyszłym roku pisze tą co nie zdałam czy obie?

• #253 19 Cze 2012 19:16
    karolinamotor7
    Poziom 9  

to dobrze, bo jak sprawdzałam troszkę odpowiedzi z pisemnej części w internecie i te co podawaliście to sa bardzo rozbieżne, raz mi wyszło 38 pkt, a raz 24 i mam wątpliwośći juz czy ma sens iść na praktyczny... a ja to jednak i tak wole praktyczny, bardziej bałam się tego pisemnego..

• #254 19 Cze 2012 19:21
    przyjacielkuternogi
    Poziom 13  

Jakie masz niby wątpliwości jak przecież klucz z CKE już jest ?

• #255 19 Cze 2012 19:26
    piter236
    Poziom 2  

oby bylo wszytko w nim napisane co trzeba robic . zeby nie byl taki ze musisz sie doszukiwac i główkować

• #259 19 Cze 2012 19:45
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Możesz, albo po prostu narysować prostokąt podpisac oscyloskop i zaznaczyć wejścia.

• #260 19 Cze 2012 20:01
    karolinamotor7
    Poziom 9  

co to za problem narysować oscyloskop :D po 4 latach w technikum powinieneś to umieć.

Dodano po 3 [minuty]:

no więc zdałam pisemny:))

• #262 19 Cze 2012 20:03
    przyjacielkuternogi
    Poziom 13  

Napiszę jeszcze, że próbny w szkole (praktyczny) zdałem na podstawie algorytmu podanego w 1 poście przez założyciela tematu.

• #263 19 Cze 2012 20:14
    karolinamotor7
    Poziom 9  

no tak teoretyczny, ale to wiesz jak pisemny choć nasz praktyczny to tez pisemny:D

Dodano po 7 [minuty]:

ej na arkuszu było napisane: ETAP PISEMNY

• #264 19 Cze 2012 20:21
    etezet
    Poziom 26  

Oscyloskop to wystarczy kwadrat podpisany osc, oscyloskop. Tak samo zasilacze, generatory itp, wyjątek woltomierze, amperomierze itp.

Karolina ile pkt?

• #267 19 Cze 2012 20:26
    przyjacielkuternogi
    Poziom 13  

Ja nie byłem pewien ale zdałem i to na miękim :)

• #268 19 Cze 2012 20:28
    tkuger6
    Poziom 10  

Sluchajcie mozliwe jst ze egzaminy podzielili na kilka ddni i moze zdazyc sie ze 1 grupa elektr. pisze we wtorek a 2 grupa dzien pozniej to samo

• #270 19 Cze 2012 20:36
    przyjacielkuternogi
    Poziom 13  

no właśnie tkuger6 nie kracz, bo ja nie mam czasu zdawać tego badziewia w sierpniu przez jakieś wałki (tak jak niedawna historia nam pokazała)

Szukaj w 5mln produktów