Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPC a tuner TV DVB-T na USB

weronika27 10 Lut 2012 20:21 5733 10
  • #1 10 Lut 2012 20:21
    weronika27
    Poziom 7  

Pomóżcie proszę...
    Kilka dni temu zainstalowano mi internet z UPC. Dopiero w trakcie instalacji dowiedziałam się, że wiąże się to z "rozwaleniem" istniejącego w mieszkaniu gniazdka do zbiorczej anteny na dachu. Niemniej za złotówkę można było dokupić pakiet podstawowych kilku kanałów, więc zgodziłam się. Wcześniej podłączałam do istniejącego gniazdka antenowego tuner TV na USB MediaTech MT4161 i działało b. ładnie. Po instalacji netu UPC i tej telewizji w podstawowym pakiecie nic nie działa (w między czasie rozwalił sie tamten tuner, więc kupiłam nowy, tj. MediaTech MT4163). Zero sygnału na antenie, gdy szuka kanalów. Co robić...? Proszę o pomoc :)

0 10
  • #2 10 Lut 2012 21:02
    wiertacz
    Poziom 33  

Nowy tuner obsługuje tylko programy naziemnej telewizji cyfrowej a w pakiecie z UPC są tylko programy analogowe.
    Pozostaje zmienić tuner na taki który obsługuje również programy analogowe lub dostać się do sygnału ze starej anteny zbiorczej pod warunkiem, że w niej jest dostępny sygnał NTC.

0
  • #3 10 Lut 2012 21:04
    weronika27
    Poziom 7  

A jak dostać się do sygnału ze starej anteny zbiorczej, skoro UPC rozwaliło mi gniazdko, do którego wcześniej się podłączałam z tunerem, i dało to swoje ustrojstwo?...

0
  • #4 10 Lut 2012 21:08
    wiertacz
    Poziom 33  

Trudno mi jednoznacznie powiedzieć co trzeba zrobić bo nie wiem co zrobił instalator z kablówki.

0
  • #5 10 Lut 2012 21:18
    weronika27
    Poziom 7  

Zaraz mnie coś trafi... Same problemy z tym UPC - od początku...
    Zadzwoniłam właśnie na infolinię - okazuje się, że w naszym bloku w ogóle nie ma możliwości podłączenia analogowego pakietu "mini" za 1 zł, który "sprzedał" mi monter.
    To co mogę zrobić? Zareklamować to UPC? Jakoś inaczej próbować dostać się do zbiorczej anteny? Jakie są opcje?

0
  • #6 10 Lut 2012 22:13
    wiertacz
    Poziom 33  

Reklamowanie może przynieść tylko taki efekt że nie trzeba będzie płacić za ten pakiet z którego i tak nie można skorzystać za pomocą tego tunera.
    Można jeszcze ewentualnie "zmusić" instalatora aby przywrócił dostęp do instalacji anteny zbiorczej.
    Lub zrobić to samemu z pomocą zaprzyjaźnionej złotej rączki.

0
  • #7 10 Lut 2012 22:19
    weronika27
    Poziom 7  

Wiem, że moje pytania brzmią może jak pytania stereotypowej blondynki z dowcipów, ale rozumiem, że to, co zrobili instalatorzy z UPC, nie oznacza, że dostęp do zbiorczej anteny został raz na zawsze odcięty, a jego przywrócenie jest albo niemożliwe albo bardzo kosztowne?

Jak można zrobić to samemu? Nie mam tu zaprzyjaźnionej złotej rączki niestety...

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nominowałem na Young Lady :P .

0
  • #8 11 Lut 2012 14:34
    _cheetah_
    Poziom 37  

Przede wszystkim, to masz umowę o świadczenie usług z UPC. I to jest podstawa do wszelkich reklamacji. Więc sprawdź najpierw, czy w umowie, którą podpisałaś, jest udostępnienie przez UPC, oprócz IP, również jakiejkolwiek telewizji, analogowej bądź cyfrowej. Bo to, że "Pan Technik" 'coś' ci podłączył, to znaczy tyle, co zeszłoroczny śnieg. Nie ma TV w umowie, nie ma TV w gniazdku. Albo jest, ale "inaczej" - czyli w jakiejś promocji operatora (o tym powiedzieć powinna infolinia), lub...właśnie 'inaczej' - własny pomysł "Pana Technika". W tym drugim przypadku można nawet ponieść odpowiedzialność za coś takiego...

To tyle odnośnie UPC

Inny problem, to ta twoja antena zbiorcza (AIZ). Wygląda to trochę dziwnie, bo zwykle instalacja AIZ i instalacje operatora kablówki są rozłączne. Operator podprowadza do mieszkania własne kable.

Czasami jednakże jest tak, że z przyczyn wielorakich, nie można doprowadzić do mieszkania innych kabli antenowych poza już zamurowanymi w ścianach.

W właśnie w Twoim wypadku wygląda to tak, że z jakichś powodów UPC wykorzystało doprowadzenie AIZ jako doprowadzenie IP. W takiej sytuacji może być rzeczywiście niemożliwe połączenie IP z UPC z AIZ z bloku.

Zadzwoń więc najpierw do Administracji i zapytaj się, dlaczego masz tak jak masz, czyli dlaczego UPC odłączyło ci AIZ.

W razie problemów z reklamowaniem w UPC lub w ogóle jakichkolwiek problemów z jakimkolwiek operatorem telekomunikacyjnym zawsze możesz skorzystać, ze zwykle bardzo skutecznej, pomocy Centru Informacji Konsumenckiej UKE

0
  • #9 11 Lut 2012 23:09
    weronika27
    Poziom 7  

Jest dokładnie tak jak piszesz. Jest jeden kabel, więc idzie po nim albo sygnał z anteny zbiorczej, albo usługi UPC. Problem jest taki, że tuner MediaTech współpracował z anteną zbiorczą, a z analogową TV z UPC nie chce, wiec zmuszona byłam wstawić sobie mały ściągnięty ze strychu telewizorek do pokoju - co go strasznie zagraca:/ A jeśli kupiłabym tuner odbierający nie DVB-T, tylko telewizję analogową, to zadziała on z tym UPC?

0