Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zewnętrzna reklama własnej roboty. Diody LED.

11 Lut 2012 11:03 5292 7
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich !!! :sm9:

Chcę wykonać dla swojej firmy reklamę zewnętrzną. Jako że fundusze nie pozwalają mi na dużo, muszę zrezygnować z firmy zewnętrznej i zrobić to samodzielnie.

Do rzeczy:

Reklama o wymiarach ok. 150x50cm - Kaseton.
    Napis :

PODRĘCZNIKI
    Skup-Sprzedaż

Obliczyłem że na wykonanie reklamy dwustronnej potrzebne będzie około 1500diod, czyli 750diod na strone z czego 500diod to napis PODRĘCZNIKI.

Poszedłem do elektronicznego sklepu i facet polecił mi diody 5mm o symbolu : OSHR5161A - NO kąt świecenia 60st 4000mcd. Jednak napotykając różne tematy spotkałem się z licznym propozycjami by umieszczac w taki reklamach diody typu SuperFlux... Są one rzeczywiście lepsze w słoneczny dzień?

Nie ukrywam bardzo zależy mi by reklama była widoczna w słoneczny dzień..
    Na zasadzie :
    Zewnętrzna reklama własnej roboty. Diody LED.
    Teraz pytania:
    1. Jakie diody zastosować by były widoczne w słoneczny dzień?
    2. Czy listwy z diodami SMD 5050 nadają się by wykonać obramówkę reklamy zewnętrznej i czy będą one widoczne nawet w słońcu?
    3. Czy diody zamontowane już w plexi można połączyć używając jakiejś gotowej taśmy do połączenia ich, czy jednak trzeba wszystko lutować pokolei... ?
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 35  
    Zanim zbudujesz i zainstalujesz, pamiętaj o tym, że taka instalacja stacjonarna musi posiadać oznakowanie CE i wystawioną przez producenta - czyli Ciebie - Deklarację Zgodności potwierdzającą zgodność wyprodukowanego i użytkowanego urządzenia z wymaganiami zasadniczymi wynikającymi z spełnienia norm zharmonizowanych przyjętych dla danego wyrobu. Brak Deklaracji Zgodności na dany wyrób skutkuje poważnymi sankcjami prawnymi nakładanymi na producenta (wykonawcę) urządzenia.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 11  
    Poczułem się jakbyś mi chciał zaaplikować nutę rezygnacji :) Bez przesady z tym CE.. Mój budynek, moja działka.

Pomoże ktoś?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Saabotaz, oczywiście nie chce wyprowadzać instalacji 230V na zewnątrz. Oczywiście w nocy nie chciałbym by to nawalało po gałach bo samemu mnie to denerwuje, więc na noc, czyli po zamknięciu antykwariatu reklama mogłaby świecić o połowę ciemniej tak żeby tylko widać było, to też zakładam w projekcie!!!

Saabotaz napisał:
    Montując te tysiące led weź pod uwagę że po jakimś czasie niektóre z nich ci się przepalą. Powstaną puste kropki w literach. I teraz kolejne pytanie: czy będzie ci się chciało tam wchodzić, zdejmować wszystko i wymieniać led? Zobacz że w opcji z mleczną plexi nie masz takich problemów.

reklamy które robią inni tez się z takich LED składają i jakoś się nie przepalają.. wystarczy chyba dać im mniejsze obciążenie, mniejszy prąd i wtedy LED spełnia swoją cechę długotrwałości.. Dlatego bardzo mi zależy by mi ktos pomógł wybrać które z LED'ów cechują się długotrwałością i dużą jasnością by w dzień dawało to murowany efekt..
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Witam Cię ponownie. Nie było mnie więc dopiero tak późno odpisuje.

Dzięki wielkie za pomoc.. Ale mógłbyś dać link dokładnie jakie te diody kupić? Oczywiście kąt świecenia jest ważny taki minimum 60stopni..

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic263294.html

W tym wątku piszą że te kingbright są lipne...
  • Poziom 2  
    kreslarz napisał:
    Zanim zbudujesz i zainstalujesz, pamiętaj o tym, że taka instalacja stacjonarna musi posiadać oznakowanie CE i wystawioną przez producenta - czyli Ciebie - Deklarację Zgodności potwierdzającą zgodność wyprodukowanego i użytkowanego urządzenia z wymaganiami zasadniczymi wynikającymi z spełnienia norm zharmonizowanych przyjętych dla danego wyrobu. Brak Deklaracji Zgodności na dany wyrób skutkuje poważnymi sankcjami prawnymi nakładanymi na producenta (wykonawcę) urządzenia.

Czy możesz powiedzieć na czym polega owa Deklaracja? Z czym ma być ta reklama zgodna? Kto wystawia taki dokument? Komu? Czy ktoś kto robi dla siebie też musi się po taki dokument gdzieś zgłosić? Dokument, czy sama naklejka?
    Czy ominięcie tego takie jak napisał kolega wyżej faktycznie szachuje system?