Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Magicolor 1600W - uszkodzony czujnik zakleszczenia papieru

michalmiko 11 Lut 2012 11:19 2419 1
  • #1 11 Lut 2012 11:19
    michalmiko
    Poziom 17  

Witam.
    Wczoraj podczas drukowania zakleszczył mi się papier (górna pokrywa drukarki była zablokowana ramką cyfrową). Resztki papieru udało mi się usunąć, wszystko złożyłem, włączam drukarkę, a tu nadal wyświetla się błąd - zakleszczenie papieru. Wyciągnąłem jednostkę utrwalającą (tą co się nagrzewa), otworzyłem w niej klapkę, i co się okazało; Połamany jest poniższy element. Próbowałem go skleić, ale niestety nie udało się, ponieważ wysoka temperatura powoduje rozłączenie się miejsca klejonego. Próbowałem również odłączyć ten czujnik, ale nic to nie dało (było jeszcze gorzej, bo drukarka nawet nie chciała się nagrzewać sygnalizując zakleszczenie), Natomiast wcześniej gdy włożyłem sklejony element i ustawiłem go w odpowiedniej pozycji pomiędzy czujnikami (to są fotokomórki?) to papier dochodził do miejsca zainstalowania czujnika - wyszedł już z rolek utrwalających i drukarka sygnalizowała zakleszczenie papieru. Czy nie można tego czujnika jakoś ominąć, ewentualnie jak to naprawić?

Konica Minolta Magicolor 1600W - uszkodzony czujnik zakleszczenia papieru Konica Minolta Magicolor 1600W - uszkodzony czujnik zakleszczenia papieru Konica Minolta Magicolor 1600W - uszkodzony czujnik zakleszczenia papieru

0 1
  • #2 11 Lut 2012 22:50
    stempel72
    Poziom 20  

Ominąć go nie można. Pozostaje Ci zaopatrzyć się w klej dwuskładnikowy do plastiku ABS i wysokich temperatur. jeśli możesz precyzyjnie określić, jak ten czujnik wyglądał w orginale to nawiercasz otwory w osi tych połamanych elementów, z jednej strony wklejasz trzonek wiertła, którym wierciłeś - potem je ucinasz na odpowiednią długość - smarujesz klejem i wciskasz w drugi element. Robiłem tak wiele razy jak dzwigienki czujnika były nieosiągalne. JAk coś niezrozumiale napisałem to pytaj.

0