Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka elektrolux ewt 9120w, pobiera wodę i za chwilę wypuszcza

11 Lut 2012 13:01 3571 13
  • Poziom 8  
    Witam.Proszę o pomoc.moja pralka pobiera wodę ,parę razy zakręci się bęben ,wypuszcza wodę a na wyświetlaczu świeci się gwiazdka(czyli bez określenia jakiejkolwiek temperatury) i dioda na zielono -koniec prania.pomóżcie bo dzisiaj włączałam to samo pranie już 7 razy i nic z tego.
  • Poziom 29  
    Sprawdzić drożność wężyka hydrostatu(przedmuchać np za pomocą pompki rowerowej)Zapchany wężyk powoduje "przekłamania"...podając błędne info dla programatora,a ten dla pompy .To na początek
  • Poziom 28  
    Na 90% uszkodzony czujnik pracy bębna (znajduję się pod kołem pasowym po prawej stronie patrząc na koło pasowe, jest w kształcie prostokąta) klei się w nim kontraktron, bańka kontaktronu 20 mm.
  • Poziom 8  
    A gdzie znajduje się ten wężyk hydrostatu?

Dodano po 43 [minuty]:

Wężyk przeczyszczony i niestety włączam pralkę na 60 stopni ,wciskam start i za chwilę diody przeskakują na gwiazdkę i na strzałkę-koniec prania!

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

Proszę napisać czy blaszki w tej szklanej rurce kontraktronu mają się stykać czy nie? a co trzeba skleić w tym kontraktronie?Przepraszam za te pytania ale nie mój temat;)
  • Poziom 29  
    Trull napisał:
    klei się w nim kontraktron, bańka kontaktronu 20 mm.
    ....to właśnie owo "klejenie "....o ile przewód hydrostatu ok,pewnie przyczyną.Niczym się nie klei,jeżeli niesprawny ...wymienić !
  • Poziom 8  
    Mam rozumieć,że jeżeli w tej szklanej bańce blaszki się nie stykają to trzeba tączęść wymienić?
  • Poziom 28  
    Listki (styki) kontaktronu ulegają namagnesowaniu.
  • Specjalista AGD
    Szukaj takiej oto części:
    http://north.pl/karta/1461320101-pozycjoner-bebna-aeg,8759070.html
    numer u E-luxa 1461320101
    Można pozycjoner rozebrać i przylutować kontaktronu wyprowadzenia do blaszek konektorowych złożyć, podłączyć i może pralka zadziała.
    W większości przypadków taki manewr pomaga.
    Na forum jest duzo tematów z pozycjonerem Electrolux - czytaj.
  • Poziom 8  
    Niestety ,druciki przylutowane do blaszek,włączam pralkę:chwilę wypompowuje i od razu diody przeskakują na gwiazdkę i na "otwórz klapę".Napiszcie ,proszę czy w pozycjonerze ,w tel szklanej bańce te druciki które nachodzą na siebie mają mieć rozczepiony drucik?Pomocy bo już pomysły się wyczerpały!
  • Poziom 13  
    Tak na początek napisz ile lat pralka pracuje, miałem podobny przypadek, że zamulony był układ (zbiorniczek) od poziomu wody w pralce. Może pobiera za dużo wody i automatycznie ją wypuszcza.
  • Poziom 8  
    Pralka ma 5 lat.Wczoraj rano pobrała wodę ,zagrzała ją ,poprała chwilę i wypuściła.Chciałam ją ponownie włączyć ale niestety :włączam ją i za chwilę pokazuje koniec prania!
  • Poziom 13  
    Taka sugestia, sprawdź czy grzałka nie ma upływności na megaomach, ale dopiero po nabraniu do niej wody
  • Specjalista AGD
    Jeśli oględziny grzałki nie pomogą - tylko tryb serwisowy coś podpowie.
  • Poziom 8  
    Proszę napisać ,co ma Pan na myśli mówiąc tryb serwisowy?

Dodano po 4 [godziny] 27 [minuty]:

No i niestety ,byłam dzisiaj u dwóch mechaników .Powiedzieli że najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie nowej pralki i tak też zrobiłam.Teraz kupiłam pralkę siemens,mam nadzieję ,że będzie mi służyć trochę dłużej:) Dzięki panowie za wszystkie porady.