Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 wymiana poduszki bocznej.

11 Lut 2012 14:15 7469 6
 • Poziom 10  
  Witam wszystkich i jak w temacie. Posiadam Peugeota 307 z wystrzeloną poduszką boczną. Chciałbym to naprawić i teraz pytanie. Czy po wymianie poduszki wystarczy tylko wymienić czujnik (satelitę) tej uszkodzonej poduszki czy trzeba wymienić główny sensor (kalkulator airbag). Jeśli wystarczy wymiana satelity to czy trzeba ją zakodować przez PP2000?

  Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 39  
  Po wystrzeleniu którejś z poduszek, sterownik ulega programowemu zablokowaniu, i nie można go odblokować za pomocą przyrządów serwisowych. Tak więc przy wymianie wystrzelonej poduszki bocznej należy jeszcze wymienić satelitę i centralny sterownik poduszek.
 • Poziom 10  
  czyli kolego jesteś pewny że główny sterownik też jest do wymiany pytam ponieważ są różne opinie co do tego sterownika ,dziękuje za odpowiedz
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Rożne opinie biorą się zapewne stąd, że w naszym pięknym kraju wyrzucanie zablokowanych sterowników na śmietnik uznano za przejaw oburzającego marnotrawstwa (szczególnie oburzeni byli handlarze używanych samochodów sprowadzanych z Niemiec) i wymyślono, że sterowniki będzie się ehm... naprawiać. Wymiana albo modyfikacja zawartości pamięci sterownika powoduje, że wydaje się on być "jak nowy" i wszyscy są zadowoleni: klient bo kupił pojazd, gdzie kontrolka poduszek nie mruga irytująco i przedsiębiorczy kupiec bo sprzedał samochód zaoszczędzając kilkaset złotych na sterowniku. Potem się to rozniosło i klienci w warsztacie często nie chcą już nowych sterowników, traktując takie propozycje jako chęć naciągnięcia ich na kasę i wprost żądając aby im ten wystrzelony sterownik "naprawić" w taki właśnie sposób.

  Przemyśl to i podejmij decyzję.
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Wtaw poduszkę i daj sterownik do wyczyszczenia i po problemie.
 • Pomocny post
  Poziom 35  
  Tylko daj do czyszczenia komuś zaufanemu, żeby ci tam nie wgrał np wsadu od angola albo od 4 poduszkowca jeżeli masz poduszek 6 ;)
  To wbrew pozorom się zdarza....
 • Poziom 10  
  dzięki wszystkim za szybką i konkretną odpowiedz na moje pytanie ,pozdrawiam