Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć ekranów (terminali) ze zdalnym zarządzaniem

11 Lut 2012 14:30 648 3
 • Poziom 8  
  Witam, mam do zrealizowania projekt "sieci" w której ekrany będą wyświetlać dokumentacje techniczną na stanowiskach produkcyjnych. Szukam czegoś w rodzaju ekranu z Ethernetem na który zdalnie można by wysyłać pliki (obrazki dokumentacji).
  Myślałem też o ramkach cyfrowych, jednak ekran ma mieć przekątną minimum 15", a ramki z takimi przekątnymi są dosyć drogie. Mój inny pomysł to BOXy z androidem (i z lanem) + zwykły monitor 15", jednak mam wątpliwości czy obsługa tego nie będzie za skomplikowana.

  Korzystanie z tego systemu ma wyglądać następująco:
  Osoba która jest na głównym serwerze (komputerze) wysyła obrazek (dokumentacje) na odpowiednie urządzenie w sieci (czyli np. w eksploratorze wybiera udostępniony w sieci folder, i kopiuje tam plik) następnie automatycznie na wybranym stanowisku pokazuje się wcześniej wspomniana dokumentacja.
  Prosiłbym o jakiekolwiek wskazówki i pomysły jak zrealizować taką "sieć" ekranów. (Myślę że problem opisałem zrozumiale)
 • Użytkownik obserwowany
  To czemu nie zwykłe monitory d-sub?
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Bo zapewne na każdym stanowisku ma się wyświetlać coś innego.

  Przenoszę do komputerów. Myślę, że tutaj prędzej uzyska kolega pomoc.
 • Poziom 30  
  Jednym z rozwiązań jest użycie 2 kart Matrox Matrox MGI G45XQUAD-BF. Można tak skonfigurować wyświetlanie by na każdym ekranie był widoczny obraz innej treści.

  Jedną z niedogodności jest użycie długich kabli vga do monitorów. Można to wyeliminować przez użycie np. Monitor Remote Graphics Unit.
  Więcej informacji:
  Link