Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sanyo CEM2141 - nie włącza się

SQ9MEM 25 Dec 2004 17:01 1483 4
 • #1
  SQ9MEM
  Level 29  
  Pisze w tym dziale z racji, że w TV jestem kompletnie "zielony" - zazwyczaj zajmuje sie sprzętem audio. Telewizor (model jak w tytule) uległ uszkodzeniu prawdopodobnie z powodu zawilgocenia (kilka lat temu, trochę przeleżał od tego czasu). Telewizor włącza się na STANDBY (czerwona dioda świeci się), przy próbie włączenia z klawiatury lokalnej załącza się na mniej niż sekundę, jest głos (sądze, że wyłącza go jakieś zabezpieczenie - transoptor w przetwornicy), obraz w ogóle nie pojawia się, w tak krótkim czasie trudno stwierdzić, czy chodzi żarzenie. Wiem, że temat był przerabiany, ale chciałbym dowiedzieć się czy wpływ na to uszkodzenie mogło mieć urwanie przewodu idącego od "sprężynki" na kineskopie (masa) do płytki wzmacniaczy wizyjnych. Proszę o sugestie, co z tym zrobić.
  Pozdrawiam
  PS. Proszę moderatorów o dokładne przeczytanie tego tematu i nie przenoszenie go do kosza.
 • #2
  Leszkor
  Level 18  
  Urwanie przewodu od masy kineskopu nie ma zadnego wplywu. Napisz troche wiecej - czy wysokie startuje, czy LED miga, w jaki stan wchodzi po wylaczeniu. Na temat napraw tv sanyo duzo juz napisano w forum elektroda-poszukaj
 • #3
  SQ9MEM
  Level 29  
  LED nie miga - przy próbie załączenia zwiększa tylko jasność; nie wiem jak stwierdzić, czy WN startuje; wracają co diody LED sytuacja wygląda tak: załączam zasilanie isostatem, TV pozostaje w STANDBY, LED świeci "ciemno", przy próbie włączenia rozświetla się a po wyłączeniu jest tak jak wcześniej, czyli świeci ciemno. O tym, że o naprawach SANYO dużo napisano na forum wiem, ale w TV jestem wybitnie tępy. I jeszcze jedno pytanie - który tranzystor w tym TV to opisywany w wielu tematach "klucz" - bo przecież tranzystorów kluczujących (np. w przetwornicy) jest mnóstwo w tym TV i jakie oznaczenie ma ten tranzystor (na schemacie) i w którym bloku się znajduje ?
  PS. Na płycie TV znalazłem przełącznik SEV/SERVICE/NORMAL - do czego on służy ?
 • #4
  bemo1
  Level 25  
  Przelacznikami to ty sie lepiej nie zabawiaj.Sprawdz tranzyt 1651 bo taki u ciebie prawdopodobnie siedzi,a jest on w odchylaniu poziomym na duzym radiatoze.pozdrawiam.
 • #5
  jasiek2010
  Level 25  
  Witam,tranz.kluczujacy to Q313,czyli 2SD1710,na radiatorze,tylko nie jest to masa zasilacza wyjść.sprawdź D-361,dioda Zenerka 5,6V.sprawdź
  opornikR-359 5,6Ohm,i tranz.Q-353,sprawdź R-353 4,7 K , narazie tyle pozdrawiam,i melduj co i jak.