Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATMega8 i wyświetlacz cx65 - biblioteka glcd niechce się zkompilować

pustelnik933 11 Lut 2012 16:53 1053 0
  • #1 11 Lut 2012 16:53
    pustelnik933
    Poziom 9  

Witam, podłączyłem dzisiaj lcd od simensa CX65 według tego schematu:

http://www.superkranz.de/christian/S65_Display/pics/circuit_orig.jpg

następnie zabierałem się za wgranie programu, jednak w instrukcji od sterownika pisze żeby:

Cytat:
    run \lib\compile.bat
    gdzie wgl tego pliku nie ma
    Link do tego sterownika

Jeśli ktoś by mógł powiedzieć jak to przystosować do ATMegi8 z wewnętrznym oscylatorem(żadne fusebity nie były ustawiane), porty tak samo jak na schemacie połączone, byłbym wdzięczny.
    A może ktoś mógłby udostępnić plik .hex żebym mógł przetestować ten ekran?

Tutaj logi z programatora:

> "make.exe" all

-------- begin --------
    avr-gcc (WinAVR 20100110) 4.3.3
    Copyright (C) 2008 Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions. There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.

Linking: test.elf
    avr-gcc -mmcu=atmega8 -I. -D GCC_MEGA_AVR -I. -g -O0 -funsigned-char -funsigned-bitfields -fpack-struct -fshort-enums -Wall -Wextra -Wshadow -Wpointer-arith -Wbad-function-cast -Wcast-align -Wsign-compare -Waggregate-return -Wstrict-prototypes -Wmissing-prototypes -Wmissing-declarations -Wunused -std=gnu99 test.o --output test.elf -Wl,-Map=test.map,--cref -lm -L../glcd/. -lglcd
    h:/winavr-20100110/bin/../lib/gcc/avr/4.3.3/../../../../avr/bin/ld.exe: test.elf section .text will not fit in region text
    h:/winavr-20100110/bin/../lib/gcc/avr/4.3.3/../../../../avr/bin/ld.exe: region text overflowed by 3876 bytes
    make.exe: *** [test.elf] Error 1

> Process Exit Code: 2
    > Time Taken: 00:01

---------------------------------
    Dodam że używam WinAVR 20100110 i już poradziłem sobie z instalacją, biblioteka kompiluje mi się ładnie, tylko tutaj mam jakiś problem, zdaje mi się że wynikający z makefile i nie wiem za bardzo co dalej czynić?
    ---------------------------------
    Dobra problem rozwiązany. Powodem była za mała ilość miejsca mojej ATMegi, dlatego program nie chciał się optymalizować. Tutaj link do miejsca gdzie znalazłem info na ten temat:
    Link
    chociaż u mnie nawet po włączonej optymalizacji program się nie zmieścił. No trudno będę musiał zamienić mój uC na większy:)

0 0