Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sztuczne tworzywo termoplastyczne - klejenie rzep

11 Lut 2012 16:56 4930 6
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam mały problem z szyną taką jak tu: Link

Opaska dolna jest do wymiany można ją kupić w pasmanterii więc żaden problem zastanawiam się tylko jakim klejem przykleić rzepy, które też trzeba wymienić?
    Super glue, itp. odpadają, silikonowe pewnie też, bo nie będzie trzymać. Macie jakiś pomysł koledzy?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
  • Poziom 38  
    Zrób próbę na kawałku rzepu klejem epoksydowym. Jest elastyczny distal tego typu.
  • Poziom 12  
    Jakimś klejem żywicznym próbowałem ale nie trzyma. Kiedy nakleiłem rzepę a potem przylepiec i chciałem oderwać przylepca jak przy butach, itp. to odeszło razem z rzepą. Niestety nie trzyma.
  • Poziom 22  
    Klej raczej nie wchodzi w rachubę. Proponuję wizytę u tapicera, który krótkimi zszywkami przyczepi rzep. Zakup profesjonalnego tackera to wydatek kilkuset złotych. Doskonale łączy rzep z plastikiem. Ewentualnie możesz spróbować zastosować silikon do wklejania szyb samochodowych, też ma dobrą przyczepność do gładkich powierzchni
  • Specjalista d/s ochrony radiologicznej
    Spróbuj też przykleić rzepa klejem termotopliwym.. pistolet i naboje kosztują grosze.
    Klej nakładaj na tworzywo i dokładaj/przyciskaj rzep.
    UWAGA - wysoka temperatura kleju powoduje paskudne oparzenia...
    Klej termotopliwy jest lekko elastyczny w temperaturach pokojowych a jego temperatura powoduje nadtopienie tworzywa..
    No i ewentualnie raczej nity a nie zszywki (nitownica i nity rymarskie też nie są drogie)
  • Poziom 22  
    Klej termotopliwy niezbyt dobrze znosi niskie temperatury i łaczenie może puścić
  • Poziom 16  
    Może któryś z klejów technicoll-a, /www.technicoll.pl/ kleiłem kilka różnych materiałów, których żadne kleje sekundowe czy epoksydowe nie chciały trzymać. Oczywiście efekt zależy również od staranności przygotowania klejonych powierzchni. Pomysł ze zszywkami plus klej wydaje się być najodpowiedniejszy.
    Zamiast rzepów z pasmanterii proponuję jednak wykorzystać rzepy z mankietów do ciśnieniomierzy elektronicznych, są o wiele wytrzymalsze i nie zużyją się tak szybko.