Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie prostowniki z rozruchem - opinie

11 Lut 2012 17:15 10705 7
  • Poziom 15  
    Witam, potrzebuje tani prostownik co wspomoże odpalić mi samochód podczas mrozów bo aku mam już słabe i niedomaga. Czy takie prostowniki coś są warte? Ktoś miał styczność z takim sprzętem?

Jak myślicie, co może mieć w środku taki sprzęt? Nie lepiej by było kupić bo mam okazje taki transformator
    https://obrazki.elektroda.pl/62_1197191075.jpg
    Mocy nie znam ale ma 12V i wymiary 105x52x90 waży 3.7kg i do tego 4 diody 70A i przewody 16mm2 było by to lepszym rozwiązaniem niż te tanie prostowniki?
    Dzięki za wszelkie opinie.
  • Moderator Samochody
    Ten transformator jest warty tyle samo co te prostowniki z aukcji. Kupić możesz, rewelacji się nie spodziewaj. W przypadku awarii naprawa jest nieopłacalna.
  • Poziom 15  
    No raczej te prostowniki nie są bardzo zaawansowane elektronicznie ale żeby sie nie okazało że w środku jest jeszcze słabsze trafo i popularny mostek 50A. Dlatego pytam może ktoś to ma lub widział na żywo, odpalać tym traktorów i diesli 3.0 nie będe tylko benzyniaka z rozrusznikiem 0.8kW ewentualnie poczciwego golfa 1.6TD
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    To te same tanie chińczyki. Oprócz tego, że są tanie nić więcej dobrego nie można na ich temat powiedzieć. Jeżeli auto z elektronika to sobie podaruj.
  • Poziom 35  
    Witam
    Co jest w środku tych prostowników z rozruchem? Miałem kiedyś do naprawy takie coś. Prostownik uległ awarii, podczas pomocy w rozruchu silnika. Mam dwie fotki pokazujące tylko część wnętrza prostownika pokazanego w pierwszych dwóch linkach. Dość duży transformator, 8 diod prostowniczych podobnych jak w alternatorze.

Zamontowane są (na wcisk w otwór) na dwóch płytkach aluminiowych. Zmiana prądu ładowania zrealizowana jest poprzez zmianę szerokości impulsów, które sterują dwoma tranzystorami połączonymi równolegle. Pewnie to działa jak sterowanie grupowe. Nie pamiętam typu tych tranzystorów. O ile się nie mylę, to jako zamienników użyłem IRF1407. Część elektroniki na zdjęciu.

Przewody wyjściowe są dość grube, jednak w środku połączone z cienkimi przewodami (zdjęcie 2, po lewej stronie).

Dodam jeszcze jedno zdjęcie "prostownika z rozruchem".

W czasie pomocy przy rozruchu, uszkodziły się diody prostownicze. Na tym prostowniku jest napisane, że czas pracy przy rozruchu nie dłużej niż 5s, później przerwa ok. 100s. Dopiero po takim czasie można ponownie użyć go jako pomoc w rozruchu.
    Obydwa prostowniki w chwili przełączenia na funkcję z rozruchem, zwiększają swoje napięcie na wyjściu do ok 18v - 19v, dokładnie nie pamiętam.
    Pozdrawiam