Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

euroster 2006 czujnik załącza się inaczej niż powinien

zeberkaa 11 Feb 2012 17:28 9385 13
    zeberkaa
    Level 10  
    Witam,kupiłam regulator temperatury EUROSTER 2006 i nie działa poprawnie tzn.załącza piec inaczej niż powinien .n.p przy ustawieniu temperatury 19 stopni i ustawionej histerezie 0.4 piec powinien załączyć się przy spadku 0.2 czyli 18.8 a ten robi to dopiero przy spadku do 18.6,i podobnie w odwrotnej kolejności wyłącza gdy jest 19 zamiast 19.2.Co jest nie tak czy to wadliwy produkt?Resetowałam go i nic?
    janek1815
    Level 38  
    Dobrze robi ponieważ histerezę liczy on od ustawionej temperatury.
    zeberkaa
    Level 10  
    Z całym szacunkiem ale nie jest dobrze tu cytuję„histereza CWU - odstęp pomiedzy temperaturą CWU (t1), przy której załacza sie podgrzew CWU, a temperaturą CWU (t2), przy której podgrzewanie sie wyłącza. Czyli to: t2-t1, przy czym t2>t1.
    Taka sama definicja, dla CO jak wstawisz CO zamiast CWU. ”
    czyli powinien się włączać gdy temperatura spadnie o 0,2° i wyłączać po przekroczeniu 0,2° a u mnie spada o 0,4°(18,6°)i wyłącza się gdy nie przekroczy danej temperatury(19°).Mam ustawione 19 ° wiec tak jak podawałam powinien wystartować przy 18,8°i zatrzymać się na 19,2°.Nadal proszę o pomoc,mam nerwy...
    MarudaP
    Level 21  
    Tego +/- 0,4 nie przeskoczysz. Jeśli chcesz mieć +/- 0,2 musisz kupić inny sterownik (np Euroster 2005)
    zeberkaa
    Level 10  
    Euroster 2005 który poleciłeś ma dane:
    DANE TECHNICZNE
    Zakres pomiaru temp.: 0 st.C - 35 st.C
    Zakres sterow. temp.: 5 st.C - 30 st.C
    Podziałka temp.: 0,25 st.C
    Temperatura działania: 0 st.C - 45 st.C
    Histereza: 0,5 st.C lub 1 st.C
    Maksymalne obciążenie: 5A AC
    Własne zasilanie: 2xAA 1,5V
    Wymiary: 154 x 80 x 30 mm
    Mój Euroster 2006
    Model 2006 2006P
    Zakres pomiaru temperatury 0°C-50°C 0°C-50°C
    Zakres sterowania temperatury 5°C-35°C -
    Zakres sterowania temperatury podłogi - 5°C-45°C
    Dokładność ustawiania temperatur 0,2°C 0,2°C
    Histereza 0,4°C lub 1°C 0,4°C lub 1°C
    Dokładność odczytu temperatury 0,1°C 0,1°C
    Maksymalny prąd obciążenia ~16A ~16A
    Zasilanie 2 baterie AA 2 baterie AA
    Ilość niezależnych czujników temperatury 1
    Czyli u mnie niższa Histereza a zatem -/+0,2,po co kupować inny i tak już niepotrzebnie wydałam pieniądze.Nadal proszę o pomoc.
    jannaszek
    Level 39  
    Kolego dokładność ustawiania, histerezę masz 0.4st.
    I sterownik działa jak powinien.
    Przecież nie trudno to uwzględnić i nastawiać np. 19,2 st. aby otrzymać średnią 19st.
    MarudaP
    Level 21  
    Masz rację, podałem zły przykład. Nie pamiętam, ktoś na forum podawał przykład sterownika +/- 0,2, tylko nie umiem go znaleźć.
    jannaszek
    Level 39  
    Kolega wyżej- euroster 2002.
    zeberkaa
    Level 10  
    jannaszek wrote:
    Kolego dokładność ustawiania, histerezę masz 0.4st.
    I sterownik działa jak powinien.
    Przecież nie trudno to uwzględnić i nastawiać np. 19,2 st. aby otrzymać średnią 19st.

Nie chodzi mi o jakąś średnią tylko o to by włączał się tak jak opisywałam wyżej czyli
    „regulator uruchamia się już przy różnicy temperatur wynoszącej 0,2°C (histereza 0,4°C).”

Nie mogę nic uwzględnić jeśli nastawie na 19,2 to włącza się przy 18,8 i wyłącza przy 19,2 ,czy nikt nie rozumie że jest źle?W dalszym ciągu wierzę że ktoś to ogarnia
    jannaszek
    Level 39  
    Doskonale to rozumiemy, niestety taka jest minimalna histereza i koniec.
    Między załącz i wyłącz jest 0,4.
    krzyzak11
    Level 19  
    zastanawia mnie jedno
    czy 0,2 stopnia to taki problem??
    Przeciez w erosterze caly uklad pomiarowy ma wiekszy blad niz ta histereza.
    jannaszek
    Level 39  
    zeberkaa wrote:
    Więc powinno załączac się i wyłączać„regulator uruchamia się już przy różnicy temperatur wynoszącej 0,2°C (histereza 0,4°C).”

Nie rozumiesz co oznacza histereza, a co rozdzielczość odczytu i ustawiania. ).4, to znaczy 0,4 a nie 0,2.
    Trzeba sobie kupić ekskluzywny sterownik honeywell z histerezą 0,1 st. ale nie ma ich, bo nikt nie chce płacić ponad 1000zł.
    Poza tym, histereza 0,2 wnosi już niebezpieczeństwo oscylacji i zbyt częste załączanie pieca, a to jest wyjątkowo nieekonomiczne.
    W ogóle sterownik jak dla mnie taki on/of ma znaczenie drugorzędne i powinien działać na zasadzie nie dopuszczania do przegrzania pomieszczeń.
    Konstruktorzy skupiają się na programach obniżeń, urlopów itd. gadżetologia.
    Trzeba skupić się na ustawieniu wydajności pieca i pamiętać, że wyłączanie pieca wnosi tylko straty, oraz dyskomfort wahań temp.
    Regulator np. logomatic buderus, działa w ten sposób, że dobiera wydajność pieca do różnicy temperatur nastawionej i aktualnej- komunikacja cyfrowa 2 przewody Bus. System się uczy krzywej budynku i po paru dniach jest samodostrojony.
    Jeśli wszystko jest dobrze dobrane, to wahania są na poziomie 0,1 K.