Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

euroster 2006 czujnik załącza się inaczej niż powinien

11 Feb 2012 17:28 8740 13
  • Level 10  
    Witam,kupiłam regulator temperatury EUROSTER 2006 i nie działa poprawnie tzn.załącza piec inaczej niż powinien .n.p przy ustawieniu temperatury 19 stopni i ustawionej histerezie 0.4 piec powinien załączyć się przy spadku 0.2 czyli 18.8 a ten robi to dopiero przy spadku do 18.6,i podobnie w odwrotnej kolejności wyłącza gdy jest 19 zamiast 19.2.Co jest nie tak czy to wadliwy produkt?Resetowałam go i nic?
  • TespolTespol
  • Level 38  
    Dobrze robi ponieważ histerezę liczy on od ustawionej temperatury.
  • TespolTespol
  • Level 10  
    Z całym szacunkiem ale nie jest dobrze tu cytuję„histereza CWU - odstęp pomiedzy temperaturą CWU (t1), przy której załacza sie podgrzew CWU, a temperaturą CWU (t2), przy której podgrzewanie sie wyłącza. Czyli to: t2-t1, przy czym t2>t1.
    Taka sama definicja, dla CO jak wstawisz CO zamiast CWU. ”
    czyli powinien się włączać gdy temperatura spadnie o 0,2° i wyłączać po przekroczeniu 0,2° a u mnie spada o 0,4°(18,6°)i wyłącza się gdy nie przekroczy danej temperatury(19°).Mam ustawione 19 ° wiec tak jak podawałam powinien wystartować przy 18,8°i zatrzymać się na 19,2°.Nadal proszę o pomoc,mam nerwy...
  • Level 21  
    Tego +/- 0,4 nie przeskoczysz. Jeśli chcesz mieć +/- 0,2 musisz kupić inny sterownik (np Euroster 2005)
  • Level 10  
    Euroster 2005 który poleciłeś ma dane:
    DANE TECHNICZNE
    Zakres pomiaru temp.: 0 st.C - 35 st.C
    Zakres sterow. temp.: 5 st.C - 30 st.C
    Podziałka temp.: 0,25 st.C
    Temperatura działania: 0 st.C - 45 st.C
    Histereza: 0,5 st.C lub 1 st.C
    Maksymalne obciążenie: 5A AC
    Własne zasilanie: 2xAA 1,5V
    Wymiary: 154 x 80 x 30 mm
    Mój Euroster 2006
    Model 2006 2006P
    Zakres pomiaru temperatury 0°C-50°C 0°C-50°C
    Zakres sterowania temperatury 5°C-35°C -
    Zakres sterowania temperatury podłogi - 5°C-45°C
    Dokładność ustawiania temperatur 0,2°C 0,2°C
    Histereza 0,4°C lub 1°C 0,4°C lub 1°C
    Dokładność odczytu temperatury 0,1°C 0,1°C
    Maksymalny prąd obciążenia ~16A ~16A
    Zasilanie 2 baterie AA 2 baterie AA
    Ilość niezależnych czujników temperatury 1
    Czyli u mnie niższa Histereza a zatem -/+0,2,po co kupować inny i tak już niepotrzebnie wydałam pieniądze.Nadal proszę o pomoc.
  • Level 39  
    Kolego dokładność ustawiania, histerezę masz 0.4st.
    I sterownik działa jak powinien.
    Przecież nie trudno to uwzględnić i nastawiać np. 19,2 st. aby otrzymać średnią 19st.
  • Level 21  
    Masz rację, podałem zły przykład. Nie pamiętam, ktoś na forum podawał przykład sterownika +/- 0,2, tylko nie umiem go znaleźć.
  • Level 39  
    Kolega wyżej- euroster 2002.
  • Level 10  
    jannaszek wrote:
    Kolego dokładność ustawiania, histerezę masz 0.4st.
    I sterownik działa jak powinien.
    Przecież nie trudno to uwzględnić i nastawiać np. 19,2 st. aby otrzymać średnią 19st.

Nie chodzi mi o jakąś średnią tylko o to by włączał się tak jak opisywałam wyżej czyli
    „regulator uruchamia się już przy różnicy temperatur wynoszącej 0,2°C (histereza 0,4°C).”

Nie mogę nic uwzględnić jeśli nastawie na 19,2 to włącza się przy 18,8 i wyłącza przy 19,2 ,czy nikt nie rozumie że jest źle?W dalszym ciągu wierzę że ktoś to ogarnia
  • Level 39  
    Doskonale to rozumiemy, niestety taka jest minimalna histereza i koniec.
    Między załącz i wyłącz jest 0,4.
  • Level 18  
    zastanawia mnie jedno
    czy 0,2 stopnia to taki problem??
    Przeciez w erosterze caly uklad pomiarowy ma wiekszy blad niz ta histereza.
  • Level 39  
    zeberkaa wrote:
    Więc powinno załączac się i wyłączać„regulator uruchamia się już przy różnicy temperatur wynoszącej 0,2°C (histereza 0,4°C).”

Nie rozumiesz co oznacza histereza, a co rozdzielczość odczytu i ustawiania. ).4, to znaczy 0,4 a nie 0,2.
    Trzeba sobie kupić ekskluzywny sterownik honeywell z histerezą 0,1 st. ale nie ma ich, bo nikt nie chce płacić ponad 1000zł.
    Poza tym, histereza 0,2 wnosi już niebezpieczeństwo oscylacji i zbyt częste załączanie pieca, a to jest wyjątkowo nieekonomiczne.
    W ogóle sterownik jak dla mnie taki on/of ma znaczenie drugorzędne i powinien działać na zasadzie nie dopuszczania do przegrzania pomieszczeń.
    Konstruktorzy skupiają się na programach obniżeń, urlopów itd. gadżetologia.
    Trzeba skupić się na ustawieniu wydajności pieca i pamiętać, że wyłączanie pieca wnosi tylko straty, oraz dyskomfort wahań temp.
    Regulator np. logomatic buderus, działa w ten sposób, że dobiera wydajność pieca do różnicy temperatur nastawionej i aktualnej- komunikacja cyfrowa 2 przewody Bus. System się uczy krzywej budynku i po paru dniach jest samodostrojony.
    Jeśli wszystko jest dobrze dobrane, to wahania są na poziomie 0,1 K.