Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Mascott i zakłócenia w CB

11 Lut 2012 18:23 1941 4
  • Poziom 9  
    Witam.Mam problem z CB Galaxy DX 929 + ML 145 zainstalowanymi w Renault Mascott ( to samo co Renault Master ). Na włączonym CB słychać dokuczliwe szumy w radiu ( wycieraczki , elektryczne szyby, spryskiwacz itp.) .W celu eliminacji żródła zakłóceń podłączyłem radyjko do zewnętrznego zasilania ( booster do odpalania samochodów ) niestety szumy są nadal czyli są wyłapywane przez antenę . ANL+NB kiepsko sobie dają z nimi radę .Wózek firmowy na GW więc elektryk raczej odpada.Niestety na radyjku President James jest to samo. Zmiana antenki na Wilsona również nie przyniosła efektu . Jaki zestaw CB+ Antena zainstalować żeby było dobrze ?

Lektura https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic613795-1320.html nie przyniosła rozwiązania :cry:
  • flexghzflexghz
  • Moderator
    Kolego, jeśli zakłócenia wchodzą od strony w.cz./antena/, to należy wyeliminować źródła tych zakłóceń. Żadne radio nie będzie poprawnie pracowało, jeśli będzie w polu zakłóceń. Należy założyć filtry na silnik wycieraczek,i starać się zlikwidować resztę źródeł. Elektryk samochodowy jak najbardziej tutaj pasuje.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 10  
    Witam
    Mój kolega w takim aucie ma dołożone filtry. Na wszystkie silniki wstawiał kondensatory. Można je sobie dobrać samemu korzystając z kart katalogowych producenta http://www.miflex.com.pl/pol/kondensatory/kon_przeciw.php
    Montaż filtrów częściowo załatwił problem - z czasem okazało się, że zakłócenia generowała przetwornica zasilająca system monitorowania GPS pojazdu mojego kolegi. Urządzenia do namierzania były ukryte i dopiero po jakiejś awarii nastała błoga cisza w głośniku CB. Może u Ciebie będzie podobny problem?
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Z tego co wiem mój pojazd nie ma monitorowania GPS natomiast elektryk to większy problem ponieważ samochód jest na gwarancji co komplikuje sprawę . Dla serwisu zakłócenia w CB nie są podstawą do ingerencji w instalację elektryczną pojazdu a każda modyfikacja może być podstawą do cofnięcia gwarancji. Pozostaje więc czekać do końca GW i poprawić producenta lub poszukać jakiegoś kompromisowego rozwiązania problemu. Pozdrawiam
  • Moderator
    A tak mi wpadło do głowy, sprawdź w radiu I Program na długich, jeśli będą zakłócenia, to muszą coś zrobić w serwisie. Tłumacz serwisantowi, że słuchasz tylko długich, a w tym wypadku masz utrudnienia. :D