Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Maszyna do szycia Łucznik 466 - przeskakuje ścieg

michaeldd91 11 Feb 2012 19:21 9830 12
 • #1
  michaeldd91
  Level 9  
  Witam
  Problem polega na tym, że w mojej maszynie przeskakuje ścieg na długości 1,5cm. Maszyna szyje dobrze 1 cm a później przeskakuje.
 • #2
  axxx
  Home appliances specialist
  Może tak konkretnie np.Igła założona poprawnie sprawdziłem to i tamto.
  Trochę więcej szczegółów :idea:
 • #3
  właz
  Level 11  
  na początek popróbuj szycia mocując igłę troszkę opuszczoną w uchwycie mocującym ,próbuj róznych zamocowań - igła igle nie równa co do długości. Następnie trzeba sprawdzić zabierak- tam gdzie wkładasz bębenek ze szpuleczką - czy nie stępiony
 • #4
  michaeldd91
  Level 9  
  Panowie dziękuje za podpowiedzi, ale dzisiaj patrzyłem i tam gdzie jest ten bębenek z nitką jest taka igliczka (jest nowa) która ona pobiera tą nić z góry to ona nie łapie jej za każdym razem..tzn. co drugi raz..Co to może być że nie pobiera za każdym razem?
 • #5
  wiesław67
  Level 21  
  ta igliczka to chyba chwytacz. więc jeśli nie chwyta nici tzn. że jest zle ustawiony. poszukaj na tym forum ,jest dużo opisów jak ustawia się chwytacz względem igły. chyba nawet sam kiedyś o tym pisałem.powodzenia.


  regulacja skoku pętlowego, bo tak to się nazywa .kręcąc kołem pasowym w kierunku w którym maszyna szyje doprowadzic igielnicę do dolnego martwego punktu. następnie kręcąc dalej w tym samym kierunku igielnicę podnieśc 2 mm. w górę. w tym momencie czubek chwytacza powinien równac sie z osią igły. w tej pozycji trzeba zakręcic śruby regulacyjne .śruby te znajdują się najczęściej na mosiężnej zębatce która współpracuje z zębatką tzw.półksieżyc . czubek chwytacz powinien w tej pozycji byc jakieś 0.5mm. nad oczkiem igły. czubek chwytacza nie może dotykac igły ale też nie może byc zbyt oddalony od osi igły .powino byc jakieś od 0.00 mm. do 0.05 mm. odstepu chwytacza od igły. jeżeli oczko igły jest za wysoko lub za nisko względem chwytacza trzeba otworzyc boczny dekiel i poluzowac srubę mocującą igielnicę następnie wyregulowac wg. wskazań.
 • #6
  zulusj23
  Level 25  
  Dzień dobry.

  Proszę o poradę, którą śrubę mam zluzować aby cofnąć kosz z zabierakiem w tym modelu Łucznika aby zwiększyć skok pętlowy. Aktualnie wynosi ok 1mm i maszyna strasznie kaprysi. Chwilę szyje prawidłowo, potem gubi ścieg i plącze nitkę. Sugerowane wyżej błędy z zamocowaniem igły sprawdziłem i chciałem wyregulować ten element bo wydaje mi się nieprawidłowo ustawiony. Jedyna możliwość jak widzę to poluzowanie obejmy zabieraka na drugim końcu wałka dolnego. Czy w tym modelu tu się to reguluje ? Pytam, bo dostęp jest wyjątkowo podły i trzeba by mieć jakiś płaski śrubokręt wygięty pod kątem prostym aby zluzować ten wkręt.
 • #8
  zulusj23
  Level 25  
  To nic nie da, ponieważ ten wkręt jest widoczny tylko w jednej fazie ruchu i w dodatku zasłania go "na wprost" inny wałek od mechanizmu przesuwania materiału (chyba). Boję się to rozpinać bo już całkiem nie dojdę z tą maszynerią do ładu. Dlatego muszę mieć pewność, że to ten.
  Chcę to zrobić sam, bo był już dwa razy majster i dalej coś tą maszynę boli. A drugi Łucznik Zofia wcale nie jest lepszy i właśnie rozleciało się ręczne koło i nie szyje wcale.
 • #10
  zulusj23
  Level 25  
  To wkręt widoczny w centrum zdjęcia. Zaciska na osi wałka zabierak z kamieniem pracującym w widełkach. Z tego co widzę, to tu powstaje ruch wahadłowy napędzający zabierak i jest to chyba jedyne miejsce o połączeniu rozłącznym umożliwiające regulację. Aparatem da się tam zajrzeć, śrubokrętem już niekoniecznie.
 • #11
  wiesław67
  Level 21  
  Wyjąć maszyne z pudła.Położyć na leżąco stroną z napr€żaczem do dolu. Ale trzeba uważać żeby nie uszkodzić naprezacza i inne..Albo na górnym deklu i wtedy poluzować wkręt .To ten wkręt służy do regulacji chwytacza.
 • #12
  zulusj23
  Level 25  
  Dziękuję za informację. Czekam na koło do Zofii i jeśli tamta zacznie działać jako tako to wezmę się za regulację skoku.

  Pozdrawiam.
 • #13
  mcnow007
  Level 7  
  Witam wszystkich pasjonatów maszyn Łucznik. Kiedy postanowiłem że odświeżę swoje zabytki to okazało się że wymagają znacznie więcej pracy niż mi się wydawało. Posiadam dwie maszyny 466 i obie wymagają przeglądu oraz regulacji. Z uwagą przeczytałem kilka interesujących wypowiedzi zwłaszcza kolegów znających się na rzeczy. Regulacja chwytacza już do mnie przemawia regulacja zyg zag trochu mniej ponieważ brakuje odrobinę szczegółów. Nie wiem czy przy tak obszernych opisach można prosić o coś więcej ale mam taką sugestie aby znawcy tematu pomogli stworzyć prosty schemat regulacji w kolejności w jakiej mechanizmy powinny się synchronizować że sobą. Z góry przepraszam, że wychodzę z tego typu propozycją ale może właśnie to pomogłoby laikom acz kolwiek pasjonatom maszyn do szycia we właściwej ocenie stanu technicznego urządzenia. Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązywaniu problemów, ale suma sumarum kończą się tym że można wreszcie usiąść i szyć nie wymieniając igieł. Wszystkich serdecznie pozdrawiam.