Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oprogramowanie do sterownika opisanego w magazynie CHIP

25 Gru 2004 18:16 5607 14
  • Poziom 15  
    Witam!
    Napisalem oprogramowanie do sterowania sterownikiem opisanym w magazynie CHIP:
    http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_18145.html

Calos pracuje wyloncznie pod Linux'e, sprawdzalem na SUN Solaris i sie wysypuje podobnie na BSD, udalo mi sie jedynie skompilowac na freeBSD.
    Sterownik ten jest napisany w sposub SERVER/CLIENT i bazuje na UNIX SOCKET :)
    Napisalem to na wlasne potrzeby ale moze sie komus przyda :)

Kompilacja:
    make server
    make client

Uzycie:
    odpalamy ./server z prawami root'a
    nastepnie wlanczamy i wylanczamy kolejne przekazniki komendom ./client one...eight
    np. ./client one wlancza przekaznik nr.1 a ponowne uzycie tej samej komendy go wyłącza.

Ja dodalem sobie skroty klawiszowe do mojego fluxbox'a .(~/.fluxbox/keys) (ALT+1...8) i wsio dziala mi slicznie i jest bardzo praktyczne, teraz juz nie mushe wstawac gdy chce wylaczyc swiatlo w pokoju :)
    Jakby ktos byl zainteresowany to zaprojektowalem tez plytke :]

Pozdrawiam!

Ps. przepraszam za moja gramatyke/ortografie (albo raczej jej brak)
  • PCBway
  • Poziom 16  
    Witam. Posiada ktoś może programy z CHIPAa? Jeśli tak, to prosiłbym o przesłanie na email baggins(malpa)interia.pl. Dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Dołaczam sie do prosby podeslania tych programow i wzoru plytki drukowanej --> majcher(malpa)neostrada.pl
  • PCBway
  • Poziom 10  
    Witam !!!
    Dołaczam sie do prośby o przeslanie oprogramowania. Będę bardzo wdzieczny?? A jesli jeszcze kolega użyczy swojego oprogramowania ktore sam napisal to bylo by super!! To moj adres tombo85(malpa)o2.pl
    Pozdrawiam!!
  • Poziom 20  
    Ma ktoś może pliki PHP, które były dołączone do programu Sternet (CD 4/2004) ? Czytałem o nich w artykule Chipa, ale nie znalazłem ich na Elektrodzie.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Poszukuję oprogramowanie PHP które było dołaczone do programu SterNet.
  • Poziom 13  
    Witam ...zrobiłem to urządzonko jest super, działa , jedno ale jest tylko ,a mianowicie na schemacie na wejściu TXD i GND a na jednym z pinów został podany inny pin, na schemacie jest to nr 5 a powinien być nr 2 ( przy pinie nr 5 mi nie działał a przy 2 działa).Wedug instrukcji wyprowadzeń powinno być 5 ,niewiem czemu tak jest jesli ktoś wie niech napisze jestem ciekaw .
  • Poziom 10  
    zrobilem to uzondzonko wedlug schematow z chipa i niestety nie dziala. moze w tym schemacie jest jakis blad?? czy ktos moglby mi pomoc
  • Poziom 10  
    a moze te sterowniki z chipa sa stare i nie dzialaja pod windowsem XP ?? Ma ktos sprawdzony program sterujacy do tego urzadzenia dzialajacy pod windowsem XP??
  • Poziom 10  
    dzieki za programik

Dodano po 1 [minuty]:

Działa pod Xp tylko nalezy odblokowac com
  • Poziom 10  
    a czy moglbys opisac sposob w jaki odblokowales com pod XP??