Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

L&C model: LC-235ATX rev. PCB DR-200 ATX V2.01 potrzebne wartości elementów.

11 Lut 2012 21:25 4052 6
  • Warunkowo odblokowany
    Zasilacz jak w temacie:
    Model:LC-235ATX
    Płyta PCB: DR-200 ATX V2.01
    Mam pytanie co do kilku elementów tego zasilacza. Jakie powinny być wartości (pojemność tego kondensatora po którym zostały tylko nóżki i opór spalonego obok rezystora). Chciałbym również się dowiedzieć czy trzeba również wymienić elementy w tych miejscach gdzie płytka jest pociemniała. Mam również pytanie czy takie połączenie diod prostowniczych (przy radiatorze) jest poprawne w tym układzie.
    L&C model: LC-235ATX rev. PCB DR-200 ATX V2.01 potrzebne wartości elementów.L&C model: LC-235ATX rev. PCB DR-200 ATX V2.01 potrzebne wartości elementów.L&C model: LC-235ATX rev. PCB DR-200 ATX V2.01 potrzebne wartości elementów.L&C model: LC-235ATX rev. PCB DR-200 ATX V2.01 potrzebne wartości elementów.
    L&C model: LC-235ATX rev. PCB DR-200 ATX V2.01 potrzebne wartości elementów. L&C model: LC-235ATX rev. PCB DR-200 ATX V2.01 potrzebne wartości elementów. L&C model: LC-235ATX rev. PCB DR-200 ATX V2.01 potrzebne wartości elementów. Poprawiłem TONI_2003.
  • Moderator
    konteno napisał:
    Czym się różni V2.01 od V2.02 ?

Zatem inaczej, a o co Ci tak naprawdę chodzi i z czym Masz ewentualne problemy? Osobiście myślę, że tak powinno być łatwiej i przyjemniej... Ponieważ rev. płyty PCB i tak w tym przypadku jest niemal beznadziejnym przypadkiem (jedynie dokumentacja w postaci super jakości zdjęć wraz z opisami, a takowe w tamtym okresie były niedostępne dla ogółu). Przy czym ilość odmian dla tych (V2.01 od V2.02 + końcówki literowe, a nawet bez) jak dobrze pamiętam oscyluje bodaj coś około liczby dziesięciu odmian. Powiązanych z naklejką z ich obudowy, a takowej Ty niestety nie umieściłeś (tak na marginesie sprawy)...
    PS.
    Niejako ciekawostką może być fakt, iż spotkałem naklejki naklejone jedna na drugą i małe naklejki jako korekty... :D
  • Warunkowo odblokowany
    L&C model: LC-235ATX rev. PCB DR-200 ATX V2.01 potrzebne wartości elementów. L&C model: LC-235ATX rev. PCB DR-200 ATX V2.01 potrzebne wartości elementów. L&C model: LC-235ATX rev. PCB DR-200 ATX V2.01 potrzebne wartości elementów.

1 Chodzi mi oto czy elementy posiadające takie same oznaczenia na obu wersjach płytek , mają taką samą wartość parametrów charakteryzujących je ?
    2 Czy działanie połączonych diód prostowniczych (pierwszy post , ostatnie {7} zdjęcie) na radiatorze (po lewej jego stronie) jest identyczne z działaniem elementów znajdujących się na środku i na prawej stronie tego radiatora {to nie moja robota, taki zasilacz otrzymałem}
  • Moderator
    Zadajesz tak prozaiczne pytania, że głowa boli... Dlaczego nie zajrzysz do przepastnych zasobów internetu w postaci Datasheet tych diod, a w drugim przypadku samo pytanie jest już odpowiedzią (plus miernik przy braku pewności)...