Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyczyścić z kamienia grzałkę w Bojlerze typu Elektromet WJ-Q Nordic 2400

korekpl 11 Lut 2012 22:19 4471 4
  • #1 11 Lut 2012 22:19
    korekpl
    Poziom 10  

Witam.
    Mam problem z Elektryczne ogrzewacze wody typu WJ-Q Nordic 2400 produkcji Elektromet. Bojler stracił sprawność, czyli aby nagrzać wodę potrzebuję kilka krotnie więcej czasu niż na początku eksploatacji, powodem jest zapewne osadzenie się kamienia na grzałkach.
    Bojler ma 2 lata. Można się do niego dostać od góry. Jest tam zamontowana anoda magnezowa. Moje pytanie brzmi czy można oczyścić grzałkę nie wyciągając ją od dołu, tylko dostając się od góry?
    Znacie może jakieś sposobu na sprawne oczyszczenie jej, aby szlak człowieka nie trafił przy taj robocie, bo wiem że jest z tym trochę zachodu.

www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/

0 4
  • #2 11 Lut 2012 22:25
    superkewin
    Poziom 10  

nie wiem czy dasz tak radę, mniej kłopotu byłoby jakbyś ją jednak wykręcił ( jak się da)
    nie wiem czy coś to pomoże ale ja bym przetarł grzałki octem, tak jak się robi z czajnikiem i poźniej zdrapałbym nożem lub jakimś śrubokrętem

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo

0
  • #3 12 Lut 2012 15:28
    Bogdanbenek
    Poziom 19  

Spróbuj zdemontować grzałkę następnie dać ją do garnka i w garnku zagotować wodę z kwaskiem cytrynowym podobnie jak się czyści czajniki z kamienia , woda po tym zabiegu będzie zółta ja daje 1 łyżeczkę na czajnik 1,5 litra po zagotowaniu wody zostaw niech się moczy ta grzałka . Skoro są 2 grzałki po 1200W to faktycznie jak 1szt jest na chodzie tylko to będzie bardzo długo grzało a kamień na grzałce może też być i też będzie długo grzało sprawdź grzałki jak radzi ci kolega ,,atlantel ,,

0
  • #5 05 Maj 2014 17:39
    korekpl
    Poziom 10  

Temat do zamknięcia.

0