Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra b regulacja skrzyni biegów.

11 Lut 2012 22:54 19466 10
 • Poziom 21  
  Witam, kilka dni temu wymieniłem kompletne sprzęgło więc byłem zmuszony wyciągnąć skrzynie biegów ( F18) , przy okazji zreanimowałem ten biały plastik w krzyżaku przy skrzyni biegów ( wywaliłem stare bolce bo wszystko latało za bardzo i zastąpiłem bolce śrubami, wszystko jest solidnie skręcone) Po zamontowaniu skrzyni muszę wyregulować drążek zmiany biegów i tu zaczynają się schody - jak robię to tak jak piszę instrukcja czyli rozkręcam obejmę ( miejsce gdzie ten drut od kabiny łączy się z wybierakiem ) wciskam ten bolec ze sprężyną w skrzyni i ustawiam lewarek na dziurach i blokuję go. I w tym momencie jest problem bo trzeba skręcić wybierak i ten drut z kabiny, tylko że jest on za krótki o ok 5cm :mad:

  Jak jakoś uda mi się skręcić obejmę i drut ze sobą to 2 i 4 bieg wchodzi OK ale R,1,3,i 5 nie wchodzą do końca ( mniej więcej wchodzi pół biegu ) Po zapaleniu silnika i wrzuceniu R,1,3,5 bieg wyskakuję czasem zgrzytnie, po wrzuceniu 2 wszystko OK.

  Nie wiem czy to ma jakąś rolę ale wymieniłem poduszkę pod skrzynią na nową.
 • Poziom 17  
  Cześć. Nie jestem pewien czy ci pomoże ale:

  - miejsce łączenia drążka zmiany biegów z kabiny do mechanizmu zmiany biegów. Jeśli dobrze pamiętam to tam jest śruba zaciskająca na drążku, możesz ją poluzować i wyregulujesz/dodasz brakującą długość.

  - przyjrzyj się czy na pewno wszystko należycie złożyłeś, jeśli działało to raczej nie powinno się zepsuć przy wymianie poduszek.
 • Poziom 13  
  warto tez sprawdzić czy jest dobrze odpowietrzony układ. ale to raczej problem na nieprawidłowym ustawieniu wybieraka
 • Poziom 31  
  Poluzuj obejmę, włącz w skrzyni wsteczny, ustaw lewarek na wstecznym i wtedy dokręć. Wstępnie będzie ok, potem tylko doregulowanie jeżeli jest potrzeba.
 • Moderator Samochody
  barteqqq napisał:
  zastąpiłem bolce śrubami

  Wywal śruby i włóż nowe oryginalne bolca jak chcesz tym jeździć.
  barteqqq napisał:
  wszystko jest solidnie skręcone

  A to już świadczy o tym że nie masz pojęcia co robisz.
 • Poziom 21  
  Regulację się przeprowadza w następujący sposób: przy dźwigni zmiany biegów, po zdjęciu osłony, blokuje się chociaż wiertłem ( fi 5 lub 6) . Drugie miejsce jest przy wybieraku skrzyni biegów, albo jest specjalna blokada, którą się wciska w odpowiednim ustawieniu wybieraka, albo również wiertłem po uprzednim poluzowaniu zacisku na drążku zmiany biegów. Jeżeli blokady pasują w swoich miejscach, dokręca się zacisk na drążku, wyciąga blokady i gotowe. Wszystko to działa poprawnie jeżeli nie ma luzów w całym mechanizmie.

  Dodano po 1 [godziny] 24 [minuty]:

  Vectra b regulacja skrzyni biegów. To o czym pisałem.
 • Poziom 21  
  barteqqq napisał:
  zastąpiłem bolce śrubami

  ociz napisał:
  Wywal śruby i włóż nowe oryginalne bolca jak chcesz tym jeździć.


  Po to wsadziłem te śruby bo oryginalne bolce się już zużyły a na tych krzyżakach od skrzyni i od wybieraka dziury się wyrobiły i oryginalne bolce nic by nie pomogły ( przed wymianą sprzęgła i tych bolców nie wchodziła mi tylko 2 a teraz 2 i 4 wchodzi książkowo ale R,1,3 i 5 trafia na swoje miejsce ale wchodzi tak jakby do połowy - coś jak by blokowało dalszy ruch ale nic nie widzę w kabinie ani przy skrzyni. )


  barteqqq napisał:
  wszystko jest solidnie skręcone

  ociz napisał:
  A to już świadczy o tym że nie masz pojęcia co robisz.


  To bądź łaskaw mi wytłumaczyć dlaczego tak napisałeś? Wynika z tego że wszystkie połączenia należy skręcić nie kluczem lecz palcami.  :arrow: wytrych121

  Też mam " Sam Naprawiam " i jak robię to według instrukcji to ten drut z kabiny jest za krótki .
 • Moderator Samochody
  barteqqq napisał:
  To bądź łaskaw mi wytłumaczyć dlaczego tak napisałeś? Wynika z tego że wszystkie połączenia należy skręcić nie kluczem lecz palcami.

  Po to jest tam krzyżak żeby mógł się swobodnie ruszać a nie skręcone na sztywno.
 • Poziom 21  
  Okeeeeeej , muszę to zobaczyć bo możliwe że masz rację ale wydaję mi się że ten krzyżak chodzi tylko w przód i w tył ( od i do skrzyni ) i przekręca się w poziomie w prawo i w lewo w zależności czy ma być R , 1, 2 czy 5 bo 3 i 4 chodzą po prostej, i chyba tak to działa tam raczej nie ma ruchu pionowego ale zobaczę na 100% i dam znać.

  A co w przypadku regulowania wg instrukcji czyli jak napisał kolega " wytrych121 " ? Wszystko zrobione tak jak trzeba - w kabinie lewarek zablokowany wiertłem na dziurach , w skrzyni kołek wepchany i drut od kabiny za krótki?
 • Poziom 31  
  toku74 napisał:
  Poluzuj obejmę, włącz w skrzyni wsteczny /ręcznie/, ustaw lewarek na wstecznym i wtedy dokręć. Wstępnie będzie ok, potem tylko doregulowanie jeżeli jest potrzeba.

  Spróbowałeś chociaż tej metody?
  Auto powypadkowe, zużyte poduszki, złe ustawienie zespołu napędowego i będzie problem z ustawieniem choć teoretycznie być go nie powinno.
  Co do śrub w tym układzie to zgadzam się z ociz.
 • Poziom 2  
  Witam

  Czy komuś udało się rozwiazać ten temat ?

  Mam taki sam problem jak kolega i nie wiem dlaczego. Po odłączeniu wybieraka od skrzyni ręcznie sam włączę wszystkie biegi na tym wybieraku na skrzyni ale niestety po podłaczeniu wybieraka i regulacji cudów nie ma i jest źle. Wie ktoś coś ?

  Czy ktoś mógłby mi podac email do użykownika barteqqq