Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie wyświetlaczem LCD

skyline11 11 Lut 2012 23:03 4161 6
  • #1 11 Lut 2012 23:03
    skyline11
    Poziom 11  

Witam. Ostatnio spodobał mi się projekt, który był już poruszany na tym forum, a mianowicie http://www.superkranz.de/christian/S65_Display/DisplayIndex.html

Jednak nie mam pojęcia jak podłączyć mikrokontroler z komputerem. Gdzie mogę znaleźć informacje na ten temat?

0 6
  • #3 11 Lut 2012 23:56
    skyline11
    Poziom 11  

Dzięki, stronka bardzo ułatwia mi sprawę :D Mam takie pytanie, czy ten schemat połączenia mogę stosować do podłączenia każdego mikrokontrolera pod gniazdko lpt?

Dodam tylko, że na obrazku do podłączenia z lpt są wykorzystywane piny "MOSI", "SCK". Na stronce, którą podałem w 1 poście piny te są podłączone pod LCD.

0
  • #4 12 Lut 2012 00:51
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

skyline11 napisał:
    Mam takie pytanie, czy ten schemat połączenia mogę stosować do podłączenia każdego mikrokontrolera pod gniazdko lpt?

Każdy AVR, czyli ATmega, ATTiny. Wążne jaki masz program do programowania i czy obsługuje dany mikrokontroler oraz ten programator.

skyline11 napisał:
    Dodam tylko, że na obrazku do podłączenia z lpt są wykorzystywane piny "MOSI", "SCK". Na stronce, którą podałem w 1 poście piny te są podłączone pod LCD.

To nie przeszkadza, a nawet jeżeli, to wtyczkę programatora odłączysz od mikrokontrolera.

0
  • #5 12 Lut 2012 12:59
    skyline11
    Poziom 11  

Aha, czyli dowcip polega na tym, że najpierw podłączam uC pod lpt, programuje go, następnie podłączam pod lcd i ma zostać wyświetlone to co zaprogramowałem tak?
    Czy mogę nawet podłączyć oba układy na raz?

0
  • Pomocny post
    #6 12 Lut 2012 13:42
    dondu
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

skyline11 napisał:
    Czy mogę nawet podłączyć oba układy na raz?

Możesz i na 95% będzie działać. Czasami zdarza się, że układ nie chce ruszyć i wtedy wystarczy odpiąć programator od mikrokontrolera.

0
  • #7 12 Lut 2012 20:02
    skyline11
    Poziom 11  

Posiedziałem dzisiaj, i zaprojektowałem w eaglu całkowity schemat połączeń. Czy po podłączeniu takim jak na schemacie układ powinien działać?

0