Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spaliny z zewnątrz wpadają do mieszkania

albertb1 12 Lut 2012 01:36 2025 9
  • #1 12 Lut 2012 01:36
    albertb1
    Poziom 8  

Witam

Mieszkam w 4pietrowym bloku wszystkie okna wychodzą na jedną stronę, około 100-200m od bloku jest kilkanaście domków jednorodzinnych w okresie grzewczym w okolicy brak powietrza gdyż wszystkie kominy pracują najgorzej gdy nie ma wiatru lub wiatr jest w kierunku bloku wtedy wszystkie spaliny wpadaja mi prosto do mieszkania przez otwory wentylacyjne w oknach, nie ma szans na otworzenie okna gdyż równie dobrze mógłbym sobie głowę do komina włożyć smród jest nieprzeciętny w całym mieszkaniu, proszę o pomoc czy istnieje jakiś sposób na doprowadzenie z zewnątrz powietrza czystego w takim przypadku może jakaś rura z filtrami lub coś innego. pozdrawiam

0 9
  • #2 12 Lut 2012 09:45
    vodiczka
    Poziom 43  

Znam ten ból, mieszkam w centrum Łodzi, wokół domy ogrzewane z elektrociepłowni a od kilku dni smród czadu nie do wytrzymania, nawet nie widać kto i gdzie pali.

Teoretycznie można zastosować wentylację mechaniczną z filtrami ale koszty filtrów oczyszczających powietrze z innych gazów są horrendalnie wysokie,

0
  • #3 12 Lut 2012 09:49
    duddy
    Poziom 21  

Z wentylacją mechaniczną nie jest tak prosto. Problemem samej zgody na nią jest posiadanie w domu urządzeń gazowych.

0
  • #4 12 Lut 2012 10:59
    albertb1
    Poziom 8  

zastanawiam się nad wypożyczeniem przenośnego urządzenia do oczyszczania powietrza aby sprawdzić czy coś takiego w ogóle pomoże?

0
  • #5 12 Lut 2012 11:25
    duddy
    Poziom 21  

Te urządzenie o którym mówisz to pewno osuszacz ? hmm czy pomoże ?

0
  • #6 12 Lut 2012 11:43
    albertb1
    Poziom 8  

apropos gazu to nie posiadam podłączenia wszystko mam elektryczne, natomiast co do oczyszczacza to dokładnie to co napisałem (osuszacz ma chyba inną funkcję tak przynajmniej mi się wydaje ) Oczyszczacz COSDEP tu jest skrót do wypożyczalni http://www.uni-lux.pl/wypozyczalnia.html

0
  • #7 12 Lut 2012 19:31
    emoemo
    Poziom 15  

witam serdecznie osuszacz powietrza za bardzo nie pomoże jedynie można pożyczyć od kogoś oczyszczacz powietrza podobno to fajne urządzenie dla alergików podam stronę takich urządzeń Oczyszczacze powietrza Pozdrawiam

0
  • #8 12 Lut 2012 21:23
    vodiczka
    Poziom 43  

emoemo napisał:
    pożyczyć od kogoś oczyszczacz powietrza podobno to fajne urządzenie dla alergików

Oczyszcza z pyłków i drobinek ale nie adsorbuje gazów (przynajmniej w większej ilości) a w spalinach ze złego spalania węgla masz niezłą listę gazowych trucizn od tlenku węgla zaczynając. Na szczęście 100 m od komina stężenie tego świństwa jest niewielkie i kończy się złym samopoczuciem i/lub bólem głowy.

0
  • #9 12 Lut 2012 21:44
    Chris_W
    Poziom 36  

Nie pomogą filtry. Jedyne co teoretycznie może pomóc to nadciśnienie w pomieszczeniach - a więc wymuszony nawiew z innej strony budynku (ma to tez swoje wady i to nie mało).
    Dodam że ja też w silne mrozy odczuwam delikatnie zapach spalenizny - czasem rozgladam się po pokojach czy coś sie nie "jara" w instalacji elektr.

0
  • #10 13 Lut 2012 07:48
    albertb1
    Poziom 8  

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie podpowiedzi, będę próbował jeszcze wiosną jak sprawdzą się kanały z wszelakimi filtrami do kondycjonowania powietrza przed wejściem do nawietrzaków w oknach, ale to tylko tak eksperymentalnie może choć trochę się uda ograniczyć to świństwo tymczasem kupiłem włókninę filtracyjną do okapów i zamontowałem w nawietrzakach, zdaję sobie sprawę, że wiele to nie pomoże, ale więcej nic nie mogę teraz zrobić. Pozdrawiam Albert

0