Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kablami koncentycznymi / antena zbiorcza

12 Lut 2012 09:24 1704 4
 • Poziom 12  
  I jeszcze jeden problem. :)

  Otóż w mieszkaniu jest położona instalacja TV zbiorczej analogowej. Wygląda to tak, że od anteny na dachu, przez jakieś wzmacniacze i rozgałęźniki do każdego mieszkania w bloku wchodzi pojedynczy przewód koncentryczny.

  W założeniach developera budującego blok było tak, że w każdym mieszkaniu było jedno gniazdko RTV. Czyli że każdy pojedynczy kabel koncentryczny kończył się w jednym gniazdku. Ja jednak przed odbiorem mieszkania przeprowadziłem zmiany lokatorskie. Jedną ze zmian było dołożenie drugiego gniazdka RTV, w drugim pokoju. I tak się stało. Są 2 gniazdka i w każdym sygnał RTV ze zbiorczej anteny. Razu jednak pewnego odkręciłem obydwa gniazdka i ze zdziwieniem stwierdziłem, że do obu dochodzi pojedynczy kabel. Bo myślałem, że w jednym będą 2 kable - czyli że jedno zrobili przelotowe.

  I teraz pytanie. Czy jest możliwość jakiegoś sprawdzenia czy pod podłogą umieścili jakiś splitter/rozgałęźnik, czy też zwykły chamski trójnik z trzema końcówkami F?

  O co biega? Otóż chciałbym odłączyć na klatce ten koncentryk wchodzący do mojego mieszkania od sieci zbiorczej. A w mieszkaniu kabel pomiędzy gniazdkami wykorzystać do przesyłu innego sygnału z jednego pokoju do drugiego. Ale to byłoby możliwe, jeśli zastosowali zwykły trójnik. A jeśli wsadzili jakiś splitter to chyba sygnał nie przejdzie WY1->WY2...
 • Poziom 31  
  Odłącz kabel o pomierz np. omomierzem będziesz wiedział prawie wszystko.
 • Poziom 12  
  Czyli mam odłączyć kabel od sieci zbiorczej? OK. Ale powiedz co i jak mam dalej tym omomierzem zmierzyć? Czyli dokładnie gdzie mam przytykać końcówki miernika? I jakie wyniki będą o czym świadczyły?
 • Poziom 31  
  Jeżeli jest zwykły trójnik powinna być przerwa między oplotami a środkiem oraz niewielka oporność pomiędzy wszystkimi końcami oplotu i wszystkimi końcami środkowych żył przewodu.
 • Poziom 12  
  Dziękuję, dobranoc.