Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka Samsung RL55VTEBG. Odgłosy skrzeczenia z lewej tylnej części.

mp1971 12 Lut 2012 10:38 13822 12
  • #1 12 Lut 2012 10:38
    mp1971
    Poziom 8  

Witam.

Potrzebuję fachowej porady ,co do chłodziarko zamrażarki Samsung RL55VTEBG. Jest to pełny No Frost z systemem Multi Flow.
    Lodówka była zakupiona w lipcu zeszłego roku i przez pół roku pracowała w funcji wakacyjnej. Przez ten czas nie było z nią problemów z zakresie dziwnych odgłosów. Było słychać agregat ,że się włącza , pracuje i wyłącza. Ogólnie nie była głośna.
    Od lutego tego roku lodówka została przełączona na normalną pracę (+5 w chłodziarce , -18 w zarażalniku). Od tej chwili zaczęły się z niej wydobywać strasznie uciążliwe dźwięki (takie jak wydają sroki). Objaw jest taki ... załącza się agregat , 2 minuty spokoju, napędza się wentylator i ok. 20 minut koszmarnych skrzeczeń (średnio 30/min), wyłącza się agregat , 2 sekundy ostatnich skrzeknięć i spokój do następnego załączenia agregatu.

Te denerwujące dźwięki zlokalizowane są w lewej tylnej części tej lodówki na wysokości ok. 1 metra. Zabudowa tylna i boczna nie pozwala na to ,aby zobaczyć ,co tam ewentualnie się obciera wydając takie odgłosy.

Serwis Samsunga twierdzi ,że to są normalne odgłosy lodówki i nic z tym nie jest w stanie zrobić. Ja jednak myślę ,że aby to wyeliminować ,to potrzeba na to dużo czasu, a im się tego nie chce.

Bardzo ciężko jest żyć z taką przypadłością. Goście którzy przychodzą wypytują się o te dziwne odgłosy ,skąd to dobiega. Jeśli się odpowiada ,że to odgłos pracującej lodówki ,to nie dowierzają robiąc wielkie oczy ,że takie nowoczesne cudo ,jest tak uciążliwe.
    Z tego co wiem ,to nie wszystkie tego typu modele tak hałasują.

Tak więc mam kilka pytań :
    Czy to może być wada fabryczna ? skoro jedna pracuje cicho ,a druga skrzeczy (nadmieniam ,że jest wypoziomowana). Serwis już był i odjechał.

Czy jest szansa ,że jej to przejdzie ,czy też może się tylko nasilić ?

Czy jest możliwość wyeliminowania tych dźwięków ,przez fachowca z prawdziwego zdarzenia ?

Poza tą jedną bardzo uciążliwą przypadłością ,doprawadzającą do szału ,to wszystko z nią OK.

Mam nadzieję ,że ktoś ,kto sobie przeczyta ten mój post wyleczy się z kupowania tej lodówki ,bo jeśli nic się z nią nie da zrobić ,to ,albo trzeba ją wyprowadzić z kuchni do piwnicy ,albo żyć ze "sroką" w domu przez przykładowo 10 lat ,chyba ,że wcześniej albo się sroki pozbędzie ,albo sroka zdechnie ... tylko wtedy powstanie nowe pytanie ... co kupić ,aby sytuacja się nie powtórzyła.

Pozdrawiam i czekam na pomocne odpowiedzi.

4 12
  • #2 12 Lut 2012 11:02
    656108
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 12 Lut 2012 11:29
    mp1971
    Poziom 8  

Dzięki ,ale Power Freeze jest wyłączone , a regulowanie temperatur w chłodziarce i zamrażalniku ,nic nie pomaga :(

0
  • #4 12 Lut 2012 13:11
    movzx
    Poziom 39  

Jeśli jesteś pewien że lodówka jest za głośna to producent przecież deklaruje poziom hałasu.
    Na tzw. zachodzie dość często zdarza się wymiana urządzenia na nowe z tego powodu - tylko u nas to jeszcze jest uważane za fanaberię klienta.
    Pisz do serwisu (najlepiej centralnego) że lodówka hałasuje a miała być cicha (niezgodność towaru z umową), żądaj usunięcia wady i nie daj się zbyć.
    Przypominam - najpierw upewnij się że masz rację.
    Okresowe burczenie/pierdzenie w lodówkach na R600 jest dość powszechne, ale często w przypadku wadliwego wyrobu jest to bardziej uciążliwe niż zwykle.

2
  • #5 12 Lut 2012 13:33
    mp1971
    Poziom 8  

Widzę przed sobą wielką przeprawę ,ale odgłosy są nie do zniesienia ,więc muszę coś zrobić.
    Poszukuję także osób ,które kupiły tą lodówkę i mają podobne problemy. Może ich doświadczenia będą pomocne ,być może wspólnie uda nam się podjąć działania zmierzające do naprawy ,bądź wymiany sprzętu.
    A cieszyło mnie to z początku ,że nie wyprodukowana w Chinach ,tylko w Korei.

3
  • #6 12 Lut 2012 14:13
    656108
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 12 Lut 2012 14:37
    skryn
    Admin grupy AGD

jamrose napisał:
    Choć u mnie te objawy ustąpiły niewykluczone, że się pojawią ponownie. Będę testował swoją lodówkę (jest na gwarancji) jak dojdę do jakichś wniosków dam znać. U mnie te odgłosy wystąpiły w tym samym miejscu co u Ciebie znaczy to, że wewnątrz obudowy w tym miejscu jest jakiś element, który go w specyficznych warunkach wytwarza. Brzmiało to jak bulgotanie czynnika chłodzącego. Jeśli producent (lub dystrybutor) uzna Twoje roszczenie pochwal się na forum może się przydać innym (niewykluczone, że także mnie :D ).

Wniosek jest jeden.
    Podać Producenta danego urządzenia do sądu... :)
    Jasne, badanie w laboratorium wykluczy niepoprawne działanie (deklarowany poziom hałasu).
    I co wtedy?
    Obciążenie zlecającego ekspertyzę... :wink:
    Boli strasznie po kieszeni.

0
  • #8 12 Lut 2012 18:24
    zhudomel
    Specjalista AGD

A może spróbować całkowitego rozmrożenia; wyłączyć z gniazdka, pootwierać np. na 30-40 godz., potem włączyć i zobaczyć co będzie.

0
  • #9 12 Lut 2012 22:04
    movzx
    Poziom 39  

skryn napisał:
    Jasne, badanie w laboratorium wykluczy niepoprawne działanie (deklarowany poziom hałasu).
    Niekoniecznie. Dość się napatrzyłem na lodówki wymieniane na nowe przez producenta z powodu przekroczenia hałasu - potwierdzonego badaniami laboratoryjnymi.
    Oczywiście jest ryzyko:
    skryn napisał:
    Obciążenie zlecającego ekspertyzę... :wink:
    Dlatego trzeba mieć pewność - chociaż jeśli lodówka naprawdę tak "wyje" to dziwię się że serwis nic nie zrobił - ale może taka ich rola w przypadku sprzętu na gwarancji.

0
  • #10 12 Lut 2012 23:37
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

mp1971 napisał:
    Widzę przed sobą wielką przeprawę ,ale odgłosy są nie do zniesienia ,więc muszę coś zrobić.

Jeśli miałbym żyć z taką zakałą pod jednym dachem to jednak zdecydowałbym się na taką przeprawę , zwłaszcza że są ku temu stosowne narzędzia : Dziennik Ustaw Nr 141, poz. 1176, ze zm. Czepiłbym się sprzedawcy że sprzedał towar niezgodny z umową . Chyba że serwis wpisał już coś w kartę gwarancyjną to pozostaje Ci walka z serwisem.

0
  • #11 13 Lut 2012 20:29
    movzx
    Poziom 39  

machefi napisał:
    Chyba że serwis wpisał już coś w kartę gwarancyjną
    Nieistotne :) Gwarancja a rękojmia istnieją obok siebie.

1
  • #12 13 Lut 2012 21:15
    mp1971
    Poziom 8  

Jedno się dowiedziałem ,że obudowa tej lodówki jest monolityczna ,więc nie da się jej rozebrać ,pogrzebać ,odizolować i wyeliminować te skrzeczące dźwięki. Nie wiem co będzie dalej ,ale jak narazie to nie ma żadnej zapowiedzi ,że przestanie ,a śmiem twierdzić ,że częstotliwość skrzeknięć się zwiększa.

0
  • #13 27 Lut 2012 21:18
    mp1971
    Poziom 8  

Doszło do kolejnej wizyty serwisu Samsunga. Wymienili czynnik chłodzący ... i skrzeczenia skończyły się ... ufffff . Jedyne co można zauważyć po tej wymianie ,to to ,że zaczęła sprężarka głośniej pracować ,ale w gruncie rzeczy ,to nie przeszkadza.
    Jeśli ktoś ma podobne objawy ,to wygląda ,że jest na to rada ... wyciągnąć próżniowo poprzedni gaz i napełnić ją od nowa.

4