Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję termoregulatora z trzema czujnikami temperatury

12 Lut 2012 12:26 1897 14
  • Poziom 17  
    Poszukuję termoregulatora z trzema czujnikami temperatury, do zamontowania w domu jednorodzinnym na ścianie, w części mieszkalnej (czyli jakiś ładny powinien być). Termoregulator ten powinien mieć minimum dwa wyjścia do sterowania nadmuchem, oraz pompą przy piecu. Styków może być więcej. Trzy czujniki mierzyły by temp. pieca, temp. w domu, oraz temp. na zewnątrz.
  • Poziom 23  
    kamilboczek napisał:
    Poszukuję termoregulatora z trzema czujnikami temperatury, do zamontowania w domu jednorodzinnym na ścianie, w części mieszkalnej (czyli jakiś ładny powinien być). Termoregulator ten powinien mieć minimum dwa wyjścia do sterowania nadmuchem, oraz pompą przy piecu. Styków może być więcej. Trzy czujniki mierzyły by temp. pieca, temp. w domu, oraz temp. na zewnątrz.

A jakby już pomierzył te trzy temperatury to co powinien z tymi danymi zrobić?
    Jak podejrzewam masz masz jakiś sterownik pracy kotła i szukasz czegoś sprytniejszego.
    Może producent tego sterowania które już masz, oferuje coś co można by zaadoptować do Twoich "potrzeb".
  • Poziom 17  
    Temperatura na zewnątrz miała by być tylko informacją dla mnie, pozostałe dwa czujniki miały by dostarczyć danych do sterowania temperatury wewnątrz domu, oraz temperatury na piecu.
    A dwa wyjścia miały by sterować wentylatorem, oraz pompą.
  • Poziom 23  
    1tropek napisał:
    Może producent tego sterowania które już masz, oferuje coś co można by zaadoptować do Twoich "potrzeb".

Jeśli masz kocioł na paliwo stałe z pompą i wentylatorem to może producent kotła coś poleca.
    A wskazanie temp. zewnętrznej - kup sobie "pogodynkę" z radiowym czujnikiem zewnętrznym. Widziałem w którymś z marketów za niecałe 50,00 zł.
  • Poziom 17  
    no tak, wiem. Ja potrzebuje tego wszystkiego w jednej ładnej obudowie

Dodano po 43 [minuty]:

Może jest jakaś mała stacja pogodowa z funkcją regulatora?
  • Poziom 23  
    kamilboczek napisał:
    no tak, wiem. Ja potrzebuje tego wszystkiego w jednej ładnej obudowie

Dodano po 43 [minuty]:

Może jest jakaś mała stacja pogodowa z funkcją regulatora?

Raczej na to bym nie liczył.
    Ale można by zmodyfikować Twoje "chęci".
    Pogodynka z trzema temperaturami.
    Tylko odczyt
    .
    Sterowanie kotłem jakiś taki zwyczajny, szary mało reprezentacyjny sterownik wiszący na ścianie w kotłowni obok kotła.

---- A w części mieszkalnej, na reprezentacyjnym miejscu ( widoczny dla każdego odwiedzającego nasz dom ) pogodynka pokazująca nie tylko temp. zewnętrzną i tą w pokoju ale także temp. wody w kotle - a po małej modyfikacji mogą być jeszcze kolorowe diody informujące o pracy pompy i wentylatora.

:D :idea:

Polecam:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum85.html
  • Poziom 17  
    Tylko że ja jeszcze chciał bym sterować temperaturą, nadmuchem, pompą. Potrzeba by mi do tego 2-3 wyjść sterowalnych.
  • Poziom 23  
    1tropek napisał:
    Pogodynka z trzema temperaturami.
    Tylko odczyt.
    Sterowanie kotłem jakiś taki zwyczajny, szary mało reprezentacyjny sterownik wiszący na ścianie w kotłowni obok kotła.

?
  • Poziom 17  
    chciałbym sterować tym z części mieszkalnej domu z jakiego ładnie wyglądającego regulatora
  • Poziom 23  
    kamilboczek napisał:
    chciałbym sterować tym z części mieszkalnej domu z jakiego ładnie wyglądającego regulatora

Taaaak?

A węgiel w czym będziesz trzymał?
    :D :D :D
  • Poziom 17  
    a to już nie powinno Cię obchodzić. Jeśli Ty nie masz zamiaru, albo nie potrafisz pomóc, to ja Ci już podziękuję
  • Poziom 23  
    kamilboczek napisał:
    a to już nie powinno Cię obchodzić. Jeśli Ty nie masz zamiaru, albo nie potrafisz pomóc, to ja Ci już podziękuję

Wybacz, dopada mnie czasami dobry chumor. Bez wspomagania.

Są regulatory sterujące :
    a. pompą CO
    b. pompą ładującą zasobnik cwu
    c. wentylatorem nadmuchu paleniska
    d. wejście umożliwiające podłączenie regulatora pokojowego
    do powyższych sterowań używają dwu wejść czujników pomiarowych:
    a. temperatura wody kotłowej
    b. temperatura wody użytkowej w zasobniku
  • Poziom 15  
    Zobacz na http://plum.pl/pl/?id=43
    Nie wiem, czy mają tam takie sterowniki, których potrzebujesz. Szukałem kiedyś zaawansowanego sterownika do kominka i właśnie tam znalazłem funkcjonalny i jednocześnie ładny.
  • Poziom 12  
    Ja mam kilku miesięczne doświadczenia z regulatorem Plum i szczerze mogę polecić, bardzo dobrze radzi sobie ze sterowaniem, są fajne możliwości rozbudowy. Jak trzeba coś dopytać to można śmiało dzwonić do firmy.

Spróbuj coś dobrać z Pluma, naprawdę będziesz zadowolony, tylko weź wysoki model.