Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłośnienie e30. Wzmacniacz Blaupunkt BPA49.

-Pawuloni- 12 Feb 2012 12:55 1756 5
    -Pawuloni-
    Level 9  
    Witam. Jestem posiadam wzmacniacza "Blaupunkt BPA49", moje pytanko czy jest możliwość wykorzystania go w aucie osobowym? Jeśli tak to jak go podłączyć?
    goldi74
    Level 43  
    Biorąc pod uwagę jego napięcie zasilania 24V to będzie ciężko. Do wyboru masz albo dwa akumulatory 12V połączone szeregowo (będzie problem z ładowaniem) albo przetwornicę 12V/24V.
    Qbuś
    Level 38  
    To wzmacniacz "autobusowy", działa na napięcie 24V, w autach osobowych takie napięcie nie występuje :cry: .
    -Pawuloni-
    Level 9  
    Ok przetwornica by rozwiązała problem, z tego co czytałem o tym modelu to był montowany w autobusach, dlatego te 24v. Tylko nie wiem ja go podłączyć pod radio i co mogę uzyskać po podłączeniu? Ogólnie czy warto się pobawić czy dać sobie spokój i kupno nowego? Przyszłościowo myślę o nagłośnieniu swojego kombiaka ale muszę się wstrzymać, powód brak zarobków by odłożyć na sprzęt. Czy takie chwilowe rozwiązanie było by sensowne?
    -Pawuloni-
    Level 9  
    Dzięki za szybkie odpowiedzi, czyli trzeba gdzieś upłynnić ten wzmacniacz dla właściciela autobusiku :D
    Poproszę jeszcze o poradę w sprawie nagłośnienia e30 touring. Chciałbym mieć poprostu czysty dźwięk bez niepożądanych zakłóceń (charczenia, brzęczenia itp.)