Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pompa w kotle vaillant głośno działa

12 Lut 2012 12:59 2216 4
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z pompą jak piec się załancza to zaczyna świszczeć przypomina to dzwięk gwizdka przy czajniku, wezwałam serwisanta zrobił przegląd, wymontował pompę była zabrudzona w środku pokręcił nią i słychać było tarcie tak jakby tam był jakiś piasek.
    Czytałam troche na forach i jak dobrze kogoś zrozumiałam to można ją wyczyścic.Zastanawiam się tylko jak bo kupno nowej pompki to dość duży koszt.
    Może ktoś mi powie jak to zrobić, wiem jak wymontować ale nie wiem jak tą część wyczyścić serwisant powiedział że nie można jej zanurzyć całej w wodzie-nie wiem dlaczego bo ja bym tak właśnie zrobiła.
  • Poziom 19  
    aniadi2 napisał:
    nie można jej zanurzyć całej w wodzie-nie wiem dlaczego bo ja bym tak właśnie zrobiła.

i dlatego może lepiej nie czyść.
  • Poziom 18  
    Jaki to dokładniej kocioł? Ile ma lat? Jak jest użytkowany? Ciągle co/cwu?
  • Poziom 9  
    Ja bym sprawdził pierw czy pompa ma luzy, bo właśnie wszystko na to wskazuje, a jeśli nie ma to można próbować wyczyścić, o ile się da bo nie które pompy oś wirnika mają zgrzane na stałe z obudową ułożyskawienia

a sprawdza się i rozbiera to tak: odkręcamy imbusowe śrubki, ściągamy korpus i delikatnie łapiąc za wirnik próbujemy go wyciągnąć z stojanu i patrzymy co wychodzi :)

luz można sprawdzić przez tą śrubkę która jest od czoła pompy
  • Poziom 2  
    Jest Vaillant VUW202/3-5 turbo TEC plus;
    nie jesztem pewna ile czasu jest urzytkowany na pewno przez ostatnie pół roku nie był wogóle włączony a ostani przegląd jaki poprzedni właściciel mi przekazał jest z 15.10.2010 (wcześniej wiem że był użytkowany). Teraz działa od stycznia tego roku grzeje na grzejniki i na wodę, muszę dodać że w domu mam filtr przy róze głównej z wodą i filtruje wodę na całe mieszkanie i z mojej obserwa-cji to mus+zę powiedzieć że woda jest szczególnie brudna, jest miesiąc jak założyłam filtr a jeszcze tam nie mieszkam bo dopiero remontujemy, więc wody nie leje się tak dużo a filtr jest cały brązowy, jak spuszczaliśmy wodę w instalacji to też była strasznie zabrudzona---może to ma jakiś wpływ w końcu wodę dolewaliśmy do pieca i dolewaliśmy wtedy jak nie było jeszcze filtra. :cry:

co do tego czy z sieroda pompy się wyciąga ten wirnik to nie wiem nie miałam tego w rękach miał patrzył na to tylko ten pan co czyścił ale chyba niestety nie.