Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Zeus - dylemat, cena a jakość

Manoff 12 Lut 2012 13:38 2865 6
  • #1 12 Lut 2012 13:38
    Manoff
    Poziom 15  

Witam forumowiczów,
    od niedawna interesuje mnie kupno nowych kolumn do domu oraz użyciu ich na ewentualnych mniejszych imprezach domowych. Od 4 lat jestem posiadaczem Altonów 110 + Wzmacniacz Philips FA 931. Na kilku imprezach domowych Altony dawały spokojnie rade w pokoju około 20m2.
    Na dzień dzisiejszy będę miał do wydania około 1600zł - 1700zł na kolumny (wzmacniacz pod to będzie osobnym wydatkiem i w późniejszym czasie). Bardzo mnie zainteresowały Tonsil Zeus - ich moc. Naczytałem się na forum że jakość dźwięku z nich jest kiepska i pneumatyczny ale mocny bas. Sam już nie wiem, wydać prawie 2k i potem żałować ?
    Prosił bym o rady czy dalej interesować się tymi kolumnami czy szukać czegoś innego do takiej kwoty.
    Podpowiem, że brzmienie Altonów 110 bardzo mi się podoba i dla mnie to ładnie one graja dlatego nie chciałbym się rozczarować. Zależy mi na tym by kolumny dobrze i mocno grały, na pewno mocniej od Altonów.
    Pozdrawiam serdecznie.

0 6
  • #2 12 Lut 2012 14:39
    Volt
    Poziom 26  

Bas będzie mocniejszy, ale rozczarujesz się w średnim pasmie, jest duża dziura w zeusach, jakiej muzyki słuchasz?

0
  • #3 12 Lut 2012 14:51
    Manoff
    Poziom 15  

Można powiedzieć, że praktycznie wszystkiego. Począwszy od dance,pop do techno, przez rock wraz z heavymetalem. Przeważnie muzykę biorę z radia jak jadę samochodem ale również z youtuba. Więc gatunkowo można powiedzieć że jest ciężko :) Może pomoże lekko ten mały screen z mojego winampa : KLIK

0
  • #4 12 Lut 2012 15:04
    Volt
    Poziom 26  

Na Twoim miejscu został bym przy Altonach, jeśli masz w nich oryginalne przetworniki nie ma co narzekać, mógłbyś jedynie co pokusić się o lepszy wzmacniacz, obecne 65W nie do końca wykorzystuje obecne kolumny, a do tego nie jest przystosowany do podłączenia kolumn o impedancji niższej jak 6 ohm więc zeusów nie można do niego podłączyć.

0
  • #5 12 Lut 2012 18:21
    Manoff
    Poziom 15  

Zgadza się, zeusy na tym wzmacniaczu nie będą działać dlatego oczywiście kupie nowy bądź końcówkę mocy. Jednak dalej mnie interesuje czy opłaca się wydać takie pieniądze na te kolumny czy kupić jakieś inne ? Jakość a cena - to mnie interesuje.

edit: a co do altonów oczywiście są oryginalne przetworniki, jedynie membrany wymieniane gdyż się posypały.

0
  • #6 12 Lut 2012 22:52
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Manoff napisał:
    Zależy mi na tym by kolumny dobrze i mocno grały, na pewno mocniej od Altonów.
    Co rozumiesz poprzez "mocniej" ?
    Manoff napisał:

Zgadza się, zeusy na tym wzmacniaczu nie będą działać dlatego oczywiście kupie nowy bądź końcówkę mocy. Jednak dalej mnie interesuje czy opłaca się wydać takie pieniądze na te kolumny czy kupić jakieś inne ? Jakość a cena - to mnie interesuje.
    Według mnie, nie opłaca się wydać takich pieniędzy na Zeusy. Te kolumny nadają się do grania w pubie, nie do domu.
    Manoff napisał:

edit: a co do altonów oczywiście są oryginalne przetworniki, jedynie membrany wymieniane gdyż się posypały.
    Jeśli na membrany z allegro, to nie masz oryginalnych przetworników...
    Za te pieniądze, można mieć już na prawdę przyzwoite kolumny. Bardzo uniwersalne są Tonsil Maestro, które w pomieszczeniach około 20 metrów czują się idealnie.

0
  • #7 12 Lut 2012 22:54
    Pablo1964
    Moderator

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1087628.html

3.1.16. (14) Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.

0