Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault laguna I ph2 klimatronik zmienne ogrzewanie

alvaro.25 12 Lut 2012 14:09 5018 5
  • #1 12 Lut 2012 14:09
    alvaro.25
    Poziom 1  

Witam wszystkich
    Mam problem z moją laguną mianowicie z ogrzewaniem, po włączeniu ciepłego powietrza grzeje jakieś 5 min potem tak jakby zamykało ciepłe powietrze i przez pare minut wieje zimne a nagrzewnica jest ciepła, później zaś wieje cieple i tak na zmiane. Przy temperaturze zewnętrznej -20 stopni to ta chwila zimnego powietrza jest nie do wytrzymania. Myślę że to czujnik temperatury wewnętrznej nawala. Prosze Was o pomoc!!!!!

0 5
  • #2 30 Lip 2012 17:38
    dranet
    Poziom 9  

Witam.

Ja mam coś podobnego, ale nie do końca.
    Otóż, u mnie niby wszystko OK podczas działania klimatronika w upalne dni (tak ok. 28 st. C w cieniu), muszę klimę ustawić na 16 stopni, aby jako tako działała.
    Jak tylko podniosę o 2 stopnie do góry na panelu temp. np. do 18 - 19 st. C, automatycznie wiatraczek zaczyna zwiekszać obroty na max-a i zamiast chłodzić zaczyna grzać (na zewn. jest 29 st C na plusie :-)).

Zaznaczam, że sprawdzałem ręcznie chłodzenie, po wyjęciu silniczka (ten który steruje chłodzeniem), ustawiłem klapkę na max. chłodzenie, bardzo dobrze chłodzi !
    Aż musiałem zmieniać położenie klapki ręcznie - tak wiało chłodem :-)
    Po wyjęciu czujnika temp. zewn. (w kanale gdzie zasysane jest powietrze) i go odłączeniu, zapala się service na klimatroniku ...

Co to może być ?

Pozdrawiam

0
  • #3 24 Mar 2014 20:34
    bombel4422
    Poziom 9  

Mam podobny problem, mianowicie:

Przez pewien czas temperatura nawiewu jest w porządku, następnie zaczyna lecieć chłodne powietrze (przy ustawionej temperaturze...25,26C). Podnosząc temperaturę o jeden stopień (do MAX TEMP) zaczyna lecieć gorące powietrze. Obniżając temperaturę z powrotem o jeden stopień (do 26C) od razu leci chłodne powietrze.

Stawiam na czujnik temperatury wewnętrznej.

Gdzie umieszczony jest czujnik temp wewnętrznej który odpowiada za korektę temperatury nawiewu?

alvaro.25 Może rozwiązałeś już swój problem?

2
  • #4 24 Wrz 2014 08:29
    Mr_T_
    Poziom 15  

Odgrzebuję temat. Mam ten sam co przedmówca.

Poradzicie czy już rozwiązaliście problem? Co mnie czeka?

Edit:
    Może ktoś pomóc?

0
  • #5 02 Lis 2014 19:02
    malum
    Poziom 23  

Mr_T_ napisał:
    Odgrzebuję temat. Mam ten sam co przedmówca.

Poradzicie czy już rozwiązaliście problem? Co mnie czeka?

Edit:
    Może ktoś pomóc?

Przyłączam się do pytania - rozwiązał ktoś ten problem?
    Mam podobne zachowanie klimatyzacji w Koleosie. Dla wartości LO i 16 stopni chłodzi, a od 16,5 stopnia w górę grzeje jak szalony. Gdy zwiększam temperaturę na LCD, jedynie wentylator zaczyna szybciej pracować a temperatura powietrza jest stała, czyli na MAX.

0
  • #6 09 Sty 2015 13:43
    bombel4422
    Poziom 9  

Mi udało się rozwiązać problem.
    Wyjąłem i rozebrałem klimatronik i przedmuchałem "ustnie" tą krateczkę obok wyświetlacza oraz mechanizm który się pod nią znajduje.

2
  Szukaj w 5mln produktów